Egyéb

Ár:   6005 Ft   Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Kiszerelés:   30 db   Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet feltöltötte: anonymous, Módosítva: 2015. július 3.

Kiszerelés:   30 db
Lelőhely:   patikák
Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A Roaccutan 20 mg lágy kapszula súlyos akne (úgy, mint noduláris akne, akne konglobáta vagy maradandó hegesedés kockázatával járó akne) kezelésére ajánlott.
A Roaccutan-t akkor kell alkalmazni, ha az akne nem javult más akne-ellenes kezelésre, így a szájon át szedhető antibiotikus és helyi kezelésekre sem.

A készítmény hatóanyaga 20 mg izotretinoin lágy kapszulánként.
Egyéb összetevők: hidrogénezett szójababolaj, sárga viasz, részlegesen hidrogénezett szójababolaj, finomított szójababolaj, mannit, szorbit, hidrogénezett keményítő hidrolizátum, vörös vas-oxid (E172), titán-dioxid (E171), glicerin 98%, zselatin; jelölő festék: sellak (módosított), fekete vas-oxid (E172), propilénglikol.

Vényköteles,szedése csak orvosi felügyelet mellett javasolt!!

IIvikiII

2020. május 8.

Gimi végén kezdett nagyon durván tele lenni az arcom aknéval, a hátamon is volt, hogy megjelentek. Sokat küzdöttem vele, eleinte csak kozmetikussal, speckó krémek, antibakteriális tusfürdő, ilyen-olyan vitamin, aztán bőrgyógyász által felírt ilyen-olyan krémek, azt is javasolta kerüljem az olajos magvakat, chipset, stb. Nem is kell mondanom, hogy SEMMI nem vált be. Évekig tartott ez az állapot, utáltam tükörbenézni, semmi nem használt, így aztán maradt a korrektor-alapozó kombó, ami persze csak félmegoldás volt, hiszen soha nem találtam olyan termékeket, amelyek el tudták takarni a piros púpokat, viszont amint hazaértem, azonnal lemostam, mert rontani sem akartam az amúgy is elkeserítő helyzeten. Egyébként voltam a háziorvosomnál is, hátha tud valami okosat mondani, mitől lehet ez, beutalt néhány vizsgálatra, vérvétel, stb, sehol nem találtak semmit, elvileg minden rendben volt.

Végül elmentem egy másik bőrgyógyászhoz, aki Roaccutan kúrát javasolt. Elég sokáig tartott, folyamatosan kontrollra jártam hozzá, az adagolások is folyamatosan változtak. (Egyébként úgy tudom, vese- és májfunkciót is ellenőrizni kell mellette, de nem mentem el külön a házirovoshoz beutalóért, a bőrgyógyász pedig nem küldött, így csak a kúra után pár évvel mentem el és mindent rendben találtak.) Persze vigyázni kellett mellette nagyon arra, hogy kerüljük a napfényt és folyamatosan fényvédőzni (mondjuk így is sikerült egyszer megfeledkeznem erről és bumm, nagyon durván leégtem, életem legrosszabbja volt, szóval csak óvatosan). A szám nagyon száradt, erre a Bioderma ajakápoló stiftjét használtam és használom most is, mert sajnos azóta is jobban szárad, mint a kúra előtt.

DE! Ennek ellenére én akkor is azt mondom, hogy megérte. Össze sem lehet hasonlítani, milyen volt előtte és milyen most az arcom (és a hátam). Hihetetlen, mennyit szenvedtem az aknékkal, volt, hogy nem tudtam elaludni az egyik oldalamra fordulva, annyira fájt az arcom, nagyon szégyelltem kilépni az utcára is, mindig takargatni próbáltam, most pedig már simán ki merek menni smink nélkül is a lakásból, sokkal magabiztosabb vagyok. Nyilván vannak olyan napok, amikor előjön egy-egy patti, de ezek pattanások, nem azok a nagyon gyulladt aknék és általában ahogy jönnek, úgy mennek. Jó, egy évben talán kétszer egy akném lehet, hogy van, de tényleg össze sem lehet hasonlítani... Egyszerűen elképesztő, milyen változást hozott kívül, de ezáltal belül is, mert elmúlt a szorongás.

Szerintem aki már tényleg unja, hogy semmi nem segít az aknéin, mindenképpen keressen fel egy bőrgyógyászt és érdeklődjön a Roaccutan kúráról, mert ez tényleg végleges megoldást nyújthat.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. május 8.

98SzAnDi19

2020. február 23.

Kettős érzéseim vannak a tablettával kapcsolatban. Nagyon gyorsan nagyon látványos eredményeket értem el vele (eltűntek a mély pattanások, amiken semmi más nem segített, kevésbé zsírosodó haj...), de kb a kúra felénél egyre gyakrabban és erősebben éreztem májtáji fájdalmakat. Nagyon megijedtem, de a laborteszt nem mutatott ki túl nagy problémákat szerencsére. Az orvos azt javasolta, hogy hagyjuk félbe a kúrát és próbálkozzunk avéne termékekkel (amik eddig fenntartották az elért eredményt, de ismét jobban oda kell figyelnem mit eszek)
Fokozatosan megszűnt azóta a fájdalom és az észlelt mellékhatások is (száraz száj és hajtöredezés) Azt tudom ajánlani, hogy alapos kivizsgálással kezdjen bárki is neki a roaccutan szedésének, mert tényleg megterheli a szervezetet.
Remélem a párhuzamosan kezelt hormonális és inzulinprobléma segít és nem újulnak ki a pattanások.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. február 23.

nitacica

2020. február 17.

Az egyetlen és tényleg az egyetlen ami segített a bőrömön.
Igen voltak mellékhatások (szerencsére a vérképem rendben maradt) száraz bőr, száraz ajkak, száraz haj de nekem megérte.
Így évekkel később sem csinálnám másképp engem ez a gyógyszer megmentett.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. február 17.

Az egyetlen és tényleg az egyetlen ami segített a bőrömön.
Így évekkel később sem csinálnám másképp engem ez a gyógyszer megmentett.

nikoletta5014

2020. január 12.

Kezdem az elején. Apai ágon a családban mindebkinek problémás volt fiatal korában a bőre, de aztán mundenkinek elmúlt kivéve nekem hurráá...15 éves koromban kezdett el pattanásos lenni a hátam, az nem zavart annyirra mivel az év nagy részében nem látszik, kezeltem a drogériás szerekkel, úgy voltam vele hogy majd a pubertás után elmúlik, az arcom tökéletes volt. Aztán olyan 18-19 éves korom körül elkezdett az arcom is aknés lenni, először csak enyhén, aztán évről évre csak egyre roszabb lett. Időközben szakértője lettem a témának, tökéletes bőrápolási rutint építettem ki de hiába. A bőrgyógyászok természetesen hülyének néztek, hogy ezzel oda megyek. Rengeteg mindent próbáltam, antibitikum, fogamzásgátló, IPL fén,yterápia, ilyen olyan kezelés stb. A góckutatás semmilyen eredményt nem hozott, kivéve, hogy az inzulin rezisztenciára hajlamos vagyok, de annyira nem rossz az eredményen, hogy azt lehessen rá mondani, hogy IR. Évek óta figyelek az étkezésemre, nem eszem finomított cukrot, glutént, teljterméket, rendszeresen sportolok, de a bőröm évről évre csak egyre rosszabb. Azt hozzá kell tennem, hogy mindig voltak jobb időszakok, de olyan 10 éve nem volt, hogy 1 pattanás se legyen az arcomon, időközben a hátamat egészen jól kordában tudtam tartani, időnként kijött egy két akne.

Aztán nyáron nemtudom, hogy mitől, mert semmin nem változtattam, olyan rossz állapotba került a bőröm, hogy azt mondtam elég. Korábban is olvastam már a roaccutanről, de elijesztettek a negatív kommentek, de nem maradt más választásom. Elmentem a bőrgyógyászhoz, és mondtam, hogy mérlegeltem a dolgokat és ezt a kúrát szeretném. Szintén átbeszéltük, hogy mire kell majd odafigyelnem, elküldött vérvételre, és megbeszéltük, hogy szeptemberben elkezdem a kúrát.
Az első hónapot 10 mg- al kezdtem, 4 nap alatt megszüntette a bőröm zsírosodását, ami mindig diszkógömb volt, nem hittem el. Fokozatosan múltak el a meglévő gyulladt csomók is.
A második hónapban emeltünk 20 mg- ra. Jöttek még ki pattanások, de nem a mélyről jövő gyulladások, hanek csak felületesek.
Harmadik hónapban 30 mg- ra emeltük a dózist. Na itt estem kétségbe, mert még mindig jöttek a k***va pattik, de nyugtattam magam ami évek óta ilyen rossz annak idő kell. A negyedik hónap megkezdésétől viszont egyáltalán nem jött ki új, már csak piros foltjaim maradtak.
Most fogom elkezdeni az 5. Hónapot. Minden hónapban vérvételre kell mennem, hál istennek minden érték rendben van, mellékhatásként csak a szájszárazságot mondanám, de az is kezelhető. Fel vagyok rá készülve, hogy egy kúra nem biztos, hogy elég lesz, de ha nem tuti végig csinálok egy másodikat is. Egyetlen dolgot bánok, hogy nem vágtam bele előbb, a horror sztoriknak köszönhetően. Egy kúra az estek 89% ban elég, akkor miért fosszuk meg magunktól ezt a lehetőséget? Igen nem mindenkinek ugyanúgy reagál a szervezete, de akinek tényleg problémás a bőre, azt gondolom nincs vesztenivalója.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. január 12.

cupcake24

2019. június 20.

Még csak néhány hónapja kezdtem el szedni, de már most nagyon elégedett vagyok. Nálam nem volt nagyon durva a helyzet, ezért alacsony dózist szedek (20mg). A testsúly alapján van egy minimum, amit be kell szedni, hogy hatásos legyen a kúra, szóval még van pár hónapom a kúra végéig. Pár héten belül nagyon szépen rendeződött az arcom, már csak 1-2 apró pattanás jön ki, de azok is ritkán. A T vonalnál mindig zsíros volt az arcom és fénylett, még púdernél is kb 1 óra múlva, de ez teljesen megszűnt. A hajam is eddig már másnap zsíros volt. Most heti 1 mosással simán bírja, és akkor is alig zsírosodik. Durva mellékhatásokat lehet olvasni, de nálam csak száraz ajkak vannak, meg könnyen kipirul az arcom a napfényben, de 50+-os fényvédővel ezzel sincs gond.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. június 20.

pigglypig

2019. március 22.

Előre leszögezem, hogy senkinek nem tanácsolom, hogy kezdje el a kúrát, ez mindenkinek a saját döntése, amit írok, személyes tapasztalat.
Csináltam két kúrát is tinédzser koromban (13 és 15 évesen, ha jól emlékszem), mint utólag kiderült, az akkori bőrgyógyászom nem szedette be velem egyik kúra alatt sem a minimum mennyiséget (testsúly kg x 100 mg), ezért tértek vissza a pattanások. Nagyon alacsony dózist kaptam, így a kúra ideje alatt mérséklődtek ugyan a tünetek, utána viszont visszatért az akné.

Most, 23 évesen már elegem volt, hogy állandóan alapozót kell viselnem, ha kilépek az utcára, zavarban vagyok, ha a párom előtt smink nélkül kell mutatkoznom (sőt, nem is mertem nagyon), hogy napi problémát jelent a bőröm és az önbizalmam a béka se... popsija alatt van. Nekem a száraz ajkakon, bőrön és hajon kívül esküszöm, semmi mellékhatás nem jelentkezett, májfunkciók, triglicerid rendben, nem volt izomfájdalmam sem, mentálisan sem zavart be. A száraz bőr és száj kellemetlen néha, de ezerszer inkább ez, mint hogy az alapozóm már 2 óra után diszkógömb fényű legyen a zsíros bőrömön.
Az első két hónapban 20 mg-t szedtem, utána 5 hónapig 30-at, majd az utolsóban megint 20-at. Mivel 48 kg vagyok, a bőrgyógyászom nem mert ennél magasabb dózist írni.

Nem tökéletes a bőröm még mindig, előfordul, hogy néha kijön rajta valami csúnyaság, de ennyit még kibírok. Én simán végigcsinálnám újra, bármit megér, hogy most okés a bőröm. Minden egyes nap örülök, mikor felkelek, hogy már nem kell ezen stresszelnem, aki nem küzdött aknéval, sosem fogja megérteni, ez mekkora ajándék.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. március 22.

Betty81

2019. február 24.

Soha, de soha nem szedném még egyszer!!!! Tini koromban volt egy-két pattanásom, de ami iszonyatosan zavart, az inkább a hajam zsírosodása volt. Hiába ápoltam megfelelően a hajam, hiába próbáltam külsőleg, belsőleg kezelni, természetesen a hormonok által okozott dologgal nem bírtam, így elmentem bőrgyógyászhoz, aki sajnos felírta ezt a ... (nem akarok csúnyát írni) ...mérget, én pedig sajnos végigcsináltam az előírt kúrát annak ellenére, hogy szinte az összes mellékhatását éreztem. Amikor szedtem nem zsírosodott a hajam, viszont a kúrát követően gyorsan visszatért a probléma, amely azóta is tart. Tehát annyi "haszna" volt, hogy iszonyatosan kiszárította a számat, ajakápoló nélkül nem tudok élni azóta sem, pedig majd 20 év eltelt azóta, szemszárazság szintén volt és van, most is rendszeresen begyullad, "csak úgy" a szemem. A triglicerid, és a koleszterin szintjeim sokáig magasak voltak, pedig vékony vagyok, egészségesen élek-, és étkezem. Valószínűleg a vesekövemet is ennek "köszönhetem". A kötelező 6 hónap eltelte után is sokáig olyan érzékeny maradt a bőröm, hogy gyantáztatni nem tudtam, mert lejött a bőröm is a gyantával, kínlódhattam a borotvával. Az orrom folyamatosan vérzett, amíg szedtem a tablettákat, szerencsére ez elmúlt, de az orrnyálkahártya szárazságom megmaradt, volt, hogy vazelint kellett használnom, hogy ne őrüljek meg rossz érzéstől. És még ki tudja mennyi kárt okoztam a szervezetben! :( Biztosan van, aki nagyon pattanásos bőrű, és végső elkeseredésében beszedi, de szerintem nagyon meg kell gondolni, hogy a mai kozmetikai eljárások mellett, megéri-e gyógyszert szedni és rövid- vagy hosszú távon - egy esztétikai probléma miatt (amely ráadásul hormonális jellegű)-, majdhogynem tönkre tenni az egész szervezetét.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. február 24.

zsofi02

2019. február 15.

Velem is csodát művelt, júniusban kezdtem el szedni, már 1-2 hét után eltüntetett mindent. Előtte szinte mindent kipróbáltam és elegem lett, hogy a húszas éveim közepén is ezzel kell még nap, mint nap küszködnöm, ezért döntöttem a gyógyszer mellett, tisztában vagyok a mellékhatásokkal. Szerencsére nálam csak a száraz száj jeletkezett, bár alacsony dózist (napi 20, majd 10 mg) szedek. A bőröm teljesen tiszta, a hajam sem zsírosodik, bármikor elölről kezdeném ezt a kúrát, teljesen megváltoztatta az életem, nekem minden pénzt megért. Remélem, hogy később sem fog jelentősen “visszaállni” a bőröm.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. február 15.

Voillet

2019. január 2.

Tudni kell rólam, hogy kreol bőrű vagyok és lehet, hogy ez is szerepet játszott abban, hogy a szedése alatt makuláltan volt a bőröm de utána szép lassan visszatértek egy visszafogottabb állapotban a pattanások és a mitesszerek az arcomra és még kevesebb a hátamra és a dekoltásomra.
Viszont összességében megérte használni mivel az utána állapot még mindig vállalhatóbb volt, mint előtte amikor mindenütt gyulladt, gennyedző és foltot hagyó pattanásaim voltak. A foltjaim eltűntek az alatt az egy év alatt.
Viszont nagyon félelmetesnek tartom a mellékhatásait szerencsére nekem nem jöttek elő viszont a szedése alatt kialakult nálam egy bőr allergia, amely stressz helyzetben a bőrömön az érintés nyomait megtartja és bedagasztja (?), és nagyon erős viszketéssel jár. A bőrgyógyászom szerint nincs összefüggés de ki tudja. Más mellékhatása a szárítás mellett nekem nem volt.
Az ismerőseim közül hárman szedték még rajtam kívül közülük egyről tudtom, hogy neki is csak csökkentette (mondjuk rajtam már ez is nagyon nagy eredmény volt), egynek most is tökéletes a bőre, a harmadik pedig most fogja abba hagyni.
Jelenleg fogamzásgátlót szedek, ami miatt újra kezdek kitisztulni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. január 2.

Jelenleg fogamzásgátlót szedek, ami miatt újra kezdek kitisztulni.

2018. július 30.

Mikor még harmincévesen is pattanásos voltam és több magándokinál is jártam, akkor végül az SZTK-s bőrgyógyász javasolta ezt a gyógyszert. Előtte és a szedés közben is rendszeresen vérvételre kellett járnom. Életem legjobb döntése volt, csodás lett tőle a bőröm, a kozmetikus még egy mitesszert sem talált!
A mellékhatásai durvák, én főleg a szájszárazsággal küzdöttem, ajakápoló nélkül egy órát sem bírtam ki. De összességében nagyon megérte, tényleg csodát művelt és ahogy abbahagytam, a mellékhatások rögtön elmúltak, de a bőröm évekig szép maradt és utána sem lett olyan csúnya, mint korábban.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. július 30.