Egyéb

Ár:   1410 Ft   Kategória:   Pakolások, Hámlasztók
Kiszerelés:   100 g   Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet feltöltötte: blackspot, Módosítva: 2016. május 23.

Kategória:   Pakolások, Hámlasztók
Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A bentonit az agyagnak egy fajtája, melynek több változata is létezik, attól függően, hogy milyen domináns elemek találhatók benne. Ezek az elemek lehetnek alumínium, kálium, kalcium és nátrium. A bentonit fontos tulajdonsága, hogy vízzel keveredve akár saját térfogatánál 15-20-szor nagyobb mennyiségű vizet képes megkötni. Leggyakrabban vulkáni hamu vízzel alkotott elegye alkotja.

A Soaphoria által forgalmazott bentonit az amerikai Benton nevű térségből származik, mely a legjobb minőségű agyagot termeli ki a világon. A bentonit kozmetikai felhasználása ma már ismert. Ekcémás, aknés, problémás, vegyes és zsíros bőrre ajánlott maszk formájában. Virágvizekkel, illóolajokkal, vízzel, tejjel vagy joghurttal keverve pasztaként. Különböző bőrbetegségek, hegek gyógyétására rendkívül alkalmas. Nem kevert formában száraz hajsamponként is használatos, mivel felszívja a felületeken található szennyeződéseket, zsírt és mindenféle káros anyagokat maga körül.

TimyeK

2020. július 5.

Na ezt jól beválasztottam. Nem tudtam róla, hogy a bentonit agyag zselés állagú, el se lehet homogénre keverni, felkenni is baromi nehéz, levenni is és azon kívül, hogy puhít nem tapasztaltam más pozitív hatást.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. július 5.