Egyéb

Ár:   9600 Ft   Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   Pirosság (rozacea)

A krémet feltöltötte: mariskaris, Módosítva: 2016. június 27.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Bőrprobléma:   Pirosság (rozacea)

A Soolantra krém hatóanyaga az ivermektin, ami az avermektineknek nevezett gyógyszerek csoportjába tartozik. A krémet a bőrön a rozáceával járó pattanások és foltok kezelésére használják.

A készítmény hatóanyaga az ivermektin. Egy gramm krém 10 mg ivermektint tartalmaz.

Egyéb összetevők: glicerin, izopropil-palmitát, karbomer, dimetikon, dinátrium-edetát, citromsav-monohidrát, cetil-alkohol, sztearil-alkohol, makrogol-cetil-sztearil-éter, szorbitán-sztearát, metil-parahidroxibenzoát (E218), propil-parahidroxibenzoát (E216), fenoxietanol, propilénglikol, oleil-alkohol, nátrium-hidroxid, tisztított víz.

PSz

2021. március 22.

Végre eljutottam olyan bőrgyógyászhoz, aki felírta ez a csodaszert! (Korábban aknénak nézték, ami egyre rosszabb lett - nem is csoda, eléggé félrement a kezelés abban az irányban.)
Már elég sok dolgon túl voltam, mire megkaptam ezt a receptet a rozáceámra, és végre, kb egy hét után meg is szabadultam a göböcskék zömétől. Szintén orvosi javaslatra a korábbi antibiotikumos krémet használtam mellé eddig, aminek különösebb hatását nem éreztem pluszban, de most ezen változtattunk, és azelainsavas gél megy majd mellé, talán úgy a göbök mellett a pirosasság is enyhül majd jobban. Már harmadik hónapja használom a Soolantrát, még bőven van a tubusban. Egyelőre nem tudom abbahagyni, mert akkor visszajönnek a göbök, de bízom benne, hogy a másik krémmel kiegészítve majd helyrehoz annyira, hogy esetleg kúraszerűen, évi 1-2 tubussal elleszek.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. március 22.

Alleirbag

2020. szeptember 26.

1 éve kűzdöttem papulopusztuláris rosaceával, melyet az állandó pirosság és pattanásos jellegű göbök jellemeztek.
A bőrgyógyász altal javasolt antibiotikumos kenőcs teljesen hatástalan volt.
Végső elkeseredésemben az interneten keresgélve a terápiás lehetőségek között a Krémmánián találtam rá a Soolantra krémre, melyet a háziorvossal irattam fel és esténként használtam.
A terápiát reggel Finacea krémmel egészítettem ki, mely hatékony gyulladáscsökkentő és halványította a pirosságot, a göböket.
Fertőtlenítő lemosásként bórsavat(solutio acidi borici 2%) használtam, mely recept nélkül kapható a patikákban.
Az előírt 3 hónapos Soolantra kúrát végig csináltam kiegészítve a Finacea és bórsav használatával, mely teljes gyógyulást eredményezett.
Mindenkinek csak ajánlani tudom, ezt a 3-as kombinációt, aki papulopusztuláris rosaceával küzd.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. szeptember 26.

A bőrgyógyász altal javasolt antibiotikumos kenőcs teljesen hatástalan volt.

bongi

2020. augusztus 24.

Pár éve a bőrgyógyász írta fel, antibiotikumos kezeléssel együtt, mert borzalmasan nézett ki a bőröm. Néhány hét alatt szinte teljesen elmúltak a pattanások és piros foltok, oda és vissza voltam a boldogságtól, hogy végre megtaláltam azt a szert, ami helyrehozza a bőröm. Aztán persze túl szép volt, hogy igaz legyen, ahogy 6 hét után lejárt az antibiotikumos kezelésem, a pattanások is kezdtek megjelenni lassan, majd néhány hét után ugyanúgy néztem ki, mint a kezelés előtt. Miközben folyamatosan használtam a soolantrát. Úgyhogy a pattanásokat végülis az antibiotikum (tenutan) tüntette el. Visszamentem a bőrgyógyászhoz, mégegyszer felírta ugyanazt a kezelést, antibiotikum és még egy tubus soolantra. Az egésznek az lett az eredménye, hogy ameddig az antibiotikumot szedtem, egy pattanásom sem volt, de a soolantra önmagában nem csinált semmit. Úgyhogy egy év alatt volt néhány pattanástalan hónapom, meg utána pár gombás a sok antibiotikumtól. Mondanom sem kell, bőrgyógyászt váltottam. Több soolantrát nem használtam. Végül az effezel gél vált be, amit az új bőrgyógyászom írt fel és egy gondosan (sok kísérletezés után) összeállított arcápolási rutin. Csak azért nem pontozom le jobban, mert lehet, hogy az én bajaimra eleve nem ezt a krémet kellett volna felírni, csak a bőrgyógyász nem volt túl inspirált...

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. augusztus 24.

Riti83

2020. július 25.

Évek óta, ezen az oldalon nézek meg minden kozmetikai dolgot,amit megveszek, de most ez a krém ami miatt regisztráltam is! Ez a krém 4 nap alatt csodát tett a bőrömmel. 6 éve küzdök a rosacea azon fajtájával, mikor a pirosság melle apró pattanásszerű csomók tarsulnak. Ennyi idő alatt nem egy bőrgyógyásznál voltam , rengeteg krémet kipróbáltam, egyedül a fogamzásgátló szedése segített, de azt abba kellett hagynom. Teljesen elkeseredtem mert az arcom borzasztóan csúnya lett, minden kezdődött elölről. Az evek alatt probaltam gluténmentesen, tejmentesen étkezni, drágábbnal drágább krémeket vettem. Ekkor talaltam ra a Soolantra krémre , háziorvossal írattam fel es bíztam benne,hogy az egy hónap múlva levő esküvőmre szebb lesz az arcom. De ez a krém felülmúlta a várakozásomat. 4 nap alatt gyönyörűen rendbe hozta a bőröm. Hihetetlen!!! Betartom a használati utasítást hiszen azt írja 3 hónapig kell használni, gondolom a demodex atkákat ennyi idő alatt pusztítja el. Mellé csak hidrofiles mosakodó krémet használok , éjszakára be is kenem vele az arcom, es reggelente használom a Soolantrat. Úgy gondolom ,nek elég a tüneteket kezelni nekem a gyomrommal vannak problémák, ezert en egy probiotikum kúrát is csinalok mellé. Szerintem egyaltalan nem drága, lehet ,hogy csak 30 g, de nem kell vastagon kenni, es egy bőrgyógyászati kezelés, vagy azok a krémek amiket eddig próbáltam sokkal többe kerültek. Én mindenkinek ajánlom, aki küzd a rosacea ezen fajtájával, csúcs ez a krém. Ha hamarabb megtalálom rengeteg csalódástól mentettem volna meg magam, es sok pénzt is spóroltam volna.

Frissítés,nekem 1 hónap után lett az eredmeny az igazi, ez mar 3 hete volt, azóta mar nem is használom es nem jött ki semmi az arcomon,mintha kicserélték volna a bőröm. De egy nap csak egyszer szabad kenni es tenyleg vékonyan. Szóval ha lehetne még több csillagot adnék. Aki elkezdi használni legyen türelmes nekem is kar 1 het utan szebb volt a bőröm, aztan volt egy visszaeses de mondom 1 hónap elteltével tökéletes lett. Szóval türelem kell az az egy hónap!

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. július 25.

Titanilla007

2020. július 11.

Örömmel olvastam a véleményeket, bőrgyógyász javaslatára kezdtem el használni.
Én személyszerint eddig nagy változást nem tapasztaltam(kicsit több mint 3 hete) használom.
A pirosság hol a jobb orcámon hol a bal orcámon jelentkezik, a kis pattanásszerű göbök szintúgy megjelennek.
Napi szinten használom reggel-este és van mikor ha napközben látom hogy pirosság jelenne meg, bekenem.
Bízom benne hogy 1 max 2 hónap elteltével meglesz a gyümölcse(hamár közel 10 ezer forint kifizettem érte)

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. július 11.

Örömmel olvastam a véleményeket, bőrgyógyász javaslatára kezdtem el használni.

Ani55

Korcsoport: >54
2019. október 24.

Hát ez egy csodakrém.Tele volt az arcom piros göbökkel,csúnya vörös volr.A rosacea teljesen elhatalmasodott.Kutakodás után találtam meg ezt a krémet,olvasván a véleményeket megkockáztattam.,rosszabb már nem lehet.A háziorvos felírta,mivel a bőgyógyász ragaszkodott az általa alkalmazott krémhez,amitől rosszabb lett az arcom.Néhány nap múlva tapasztaltam a hatást,kezdtek leszáradni a göbök.Nekem kellett a 4 hét.Eltünt mind.Nappalra a Metroruboril-t használom,smink nélkül ki merek menni az utcára.Ha nagyon száraz akkor sensiliát egy kicsit.Drága,de nekem minden pénzt megér.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2019. október 24.

szabinkaa

2018. november 28.

Enyhe rosaceára írta fel nekem a bőrgyógyász és körülbelül 3 hét alatt rendbe tette a dudorokat és piros pöttyöket az arcomon. Már egy hét után jelentős változást láttam és éreztem. Megéri az árát, csak ajánlani tudom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. november 28.

krjudit

2018. augusztus 27.

Borzasztóan csúnya rozaceával küzdöttem tavasszal. Januárban kezdődött és pár hét alatt ellepte az arcomat.. plakkokban, gennyes pattanásokkal fűszerezve. A roaccutant és a lézert alkalmazva sok szenvedés után júniusra vállalható volt, de az i-re a pontot ez a krém tette fel. Nincs göb, bár a háború nyomai "a la natur" állapotban látszanak, maradtak foltok és hegek... viszont a La roche toleriane alapozóval mondhatom, szebb mint előtte volt, mert a gyógyszer megszüntette a mitesszereket is. Ez a krém talán korábban kellett volna és akkor se heg, se folt nem maradt volna. Tehát nekem csodaszer és végre valami ami megéri az árát. Érdemes kipróbálni, mert nekem 14 éves korom óta tartó (pattanás, seborrhea + most még ez a rozacea) küzdelem alatt nem volt még olyan krémem, ami ennyire hatásos lett volna.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. augusztus 27.

Dorka66

2018. május 17.

Rozáceas göbök miatt írta fel a bőrgyógyász, mert hogy ennek a krémnek a hatóanyaga annak az atkának az elszaporodása ellen jó, ami tulajdonképpen a göböt okozza. A lézeres kezelést követően kezdtem el használni már egy hónapja. A göbök 1 hét alatt eltűntek (pedig 3 hetet mondott a doki!), és azóta se volt egy darab sem, pedig előtte folyamatosan volt több is egyszerre. A pirosságot nekem a lézer enyhítette, de egy picit talán ez a krém is. Ami viszont még fantasztikus változás, az az, hogy már nem olyan durva érdes a bőröm, hanem puha, így könnyebben sminkelhető is! Nekem abszolút megérte az árát!!!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. május 17.

beauvoir

2018. március 17.

Évek óta szenvedtem a rozácea pattanások/puklikkal járó verziójával,a világon mindent kipróbáltam mire rátaláltam erre a krémre,tulajdonképpen (külföldi fórumok áttanulmányozása után) ebben volt az utolsó reményem.Fél éve használom (mostmár csak heti 2-3x) de már néhány hét után,esténként használva csodát tett! Puha ,göböktől mentes,üde arcbőr! Az ára borsos ,de ügyesen használva egy tubus 2-3 hónapra is elegendő.Akinek ilyen jellegű gondja van (irritált,pattanásokhoz hasonló,vörös,göbös, siralmas bőrfelület),ne habozzon,a körzeti orvos is kiírja! Az elpattant ereken a pirosságon viszont nem ez fog segíteni,de az könnyedén elfedhető egy jó alapozóval is. Száz csillag!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. március 17.