Egyéb

Ár:   2000 Ft   Kategória:   Egyéb
Lelőhely:   Herbaház, bioboltok, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Októberi Lány, Módosítva: 2013. szeptember 21.

Ár:   2000 Ft
Lelőhely:   Herbaház, bioboltok, online
Kategória:   Egyéb

Gyógyszernek nem minősülő gyógyhatású készítmény. Alkalmazható reumás fájdalmak, ízületi gyulladások csökkentésére és a fájdalom csillapítására, rovarcsípések okozta viszketés, égető érzés enyhítésére, kis felületű, elsőfokú égési sérülések tüneti kezelésére, pattanásos bőrfelületek kezelésére, fejfájás enyhítésére, korpás fejbőr kezelésére, illetve felfekvések korai szakaszában.

Hatóanyagai:

Levendula olaj, amely gyulladáscsökkentő, nyugtató. Körömvirág (tinktúra), amely elősegíti a hámosodást és a bőrújraképződést. Cickafark (tinktúra), amely antibiotikus hatásánál fogva gyulladáscsökkentő, fájdalomcsillapító, azonkívül kisfokú égési sérülések kezelésére használható. A borsosmenta olaj hűsítő, gyulladáscsökkentő, görcsoldó, érzéstelenítő. Az orvosi zsálya olaj szintén antibiotikus hatású, gyulladáscsökkentő. Segédanyagként 30-34% etanolt tartalmaz.

Kiszerelés: 50 ml

lupelupe

2018. június 26.

Egyszer kínomban ezt kentem a herpeszemre, mert nem volt nálam semmilyen rávaló krém. Meglepetésemre bevált. Ha enyhébb herpeszem van, önmagában is elég, ha súlyosabb a kiütés, akkor segít a gyógyszeres krémnek lerövidíteni a gyógyulást.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. június 26.

Kvegh

2017. március 17.

Nálunk mindig van otthon, szerintem alap termék. Tényleg van gyógyhatása, és nem szabad az egyéb krémekkel összehasonlítani. Ha hasonlítunk, akkor az illóolajokhoz tartozik inkább, a terápiás tiszta illóolaj pedig 10 ml van 3000.- Ft körül, úgyhogy szerintem az ára is elfogadható. A több mint 30 %-os alkohol tartalom miatt csak helyi alkalmazása ajánlott, tehát nem az egész arcra, hanem csak a pattanásokra kell kenni. Két-három nap elég is neki, hogy leszárítsa. A beállt izmot lazítja, a fájó ízületet nyugtatja. Az illatát mi szeretjük. Nagyon erős illat, amiben főleg a levendulát lehet érezni, de hamar elillan.
Akiknek ajánlottam eddig, mindenki szintén szereti, és tartja otthon.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. március 17.

Akiknek ajánlottam eddig, mindenki szintén szereti, és tartja otthon.

micirpicir

2016. július 23.

Nekem bevált, többször újra vettem. Igaz, én nem bőrproblémákra, hanem izületi panaszra, nyakfájásra stb. használom. Kellemesen enyhíti a fájdalmat, én a gyógynövényes illatát is szeretem. Az alkohol miatt hamar elillan a bőrön, ezért masszírozgatni sokáig nem lehet. Ugyanakkor ez előny is, mert egy "elaludt" nyakfájáson reggel segít, és utána lehet is öltözni, nem hagy foltot a ruhán.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. július 23.

delorean

2016. március 21.

Vegyesek az érzéseim vele kapcsolatban, mert önmagában bőrre kenve nagyon irritál, főleg naponta kenve, nagyon szárított és viszketett tőle a bőröm. Viszont jól felhigítva tonikban tényleg segít a hámosításban, gyulladáscsökkentésben. Illetve készítettem shea vajas szárító cinkpasztát is vele, és úgy is nagyon jól működik. De mivel önmagában nagyon irritálhat, ezért nem tudok 3 csillagnál többet adni.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. március 21.

Októberi Lány

2015. május 15.

A "pattanásos bőrfelületek kezelésére" rész keltette fel az érdeklődésemet. Neten szereztem be, elég eltérőek az árak, 1700-ért találtam, de van, ahol már 1900 körül mozog, szóval éppen hogy belefér a "2000 alatti" kategóriába.
Az első tapasztalataim után elmondhatom, hogy valami iszonyatos szaga van, mint a levendulás reumakrémeknek (érthető okokból), illetve még valami pluszban, émelyítően erős, és sokáig kitart sajnos ez a szag. Az egész arcra kenve óvatos használatot igényel, a szemeimet kicsit könnybe "csalta". Én vattakoronggal vittem fel a bőrömre, eleinte kissé olajos volt, de 10-15 perc után már száraz lett, kissé húzta is az alkohol, de nem volt vészes. Nem csípte a bőrömet, de éreztem, hogy "dolgoznak" a gyógynövények, úgy mondanám, hogy bizsergett tőle az arcom.:) Lehet, hogy inkább csak helyileg fogom alkalmazni, egyelőre nem döntöttem még el, az biztos, hogy hosszú távon csak javíthat a fejem állapotán, a kérdés csak az, milyen mértékben. Jövök vissza pár hét múlva. Addig 4-es, a szag és a picit húzós ár (bár 50 ml) miatt nem 5.
Update:
Majdnem minden nap legalább egyszer használtam, és 2 hónap után fogyott csak el, szóval, ha innen nézzük, végülis megfizethető. A szagot nehezen, de megszoktam, bár továbbra sem érzem kellemesnek egyáltalán. A meglévő hegekkel szinte semmit nem kezdett, viszont a gyulladásokat szépen kordában tartja, és a sebgyógyulásban is sokat segít, egy-egy friss "bibi" esetében. Kicsit sok az alkohol, volt már rosszabb is, de azért lehetne kevesebb is benne. A szag miatt fogom szerintem parkoló pályára tenni, de lehet, hogy még újra veszem, ha mással nem tudom ezt a hatást elérni.
Update 2:
Mostanában már egyáltalán nem használok alkoholos cuccokat, mert nagyon visszaütnek. (Szárít = mínusz víz, plusz zsír...) Helyileg, vagy más bőrproblémára hasznos lehet, de én nem veszem újra.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. május 15.

Update:
Update 2:

szambi

2013. szeptember 21.

Egyszer mikor Tihanyban jártam, ott leltem rá. Akkoriban súlyosabb volt az ábrázatom, már ami a pattanásokat illeti, én meg amatőrebb voltam, így persze rácsaptam.
Borzasztóan alkoholos, valóban büdös, és kb. semmire nem jó, sőt csak rontott a helyzeten. Úgy kiszárította a bőröm, hogy ihaj. Úgy egy hét után lemondtam róla, mert nem volt kedvem tovább vakarózni meg oszladozni. Zsíros vízhiányos bőrre felejtse el mindenki.
A reumát meg a többit nem próbáltam, így fogalmam sincs jó-e rá, de nem gondolnám, hogy bármely bőrfelületet ezzel érdemes lenne bekenni. Főleg nem az égett bőrt, te jó ég! Szerintem tök irritatív, főleg ilyen töménységben.
Ennél 100-szor jobb kenőcsök meg krémek vannak, amik legalább nem szárítják szénné a bőrt.
Lehet, hogy ez olyan tradícionális(nak néz ki), de nem minden jó, ami régi.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. szeptember 21.

Lehet, hogy ez olyan tradícionális(nak néz ki), de nem minden jó, ami régi.

Illatanyagok: Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Mentha Piperita (Peppermint) Oil

További info az összetevőről a KM-blogon >>