Egyéb

Ár:   1110 Ft   Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: melange5014, az összetevőket feltöltötte: eveartstar, Módosítva: 2013. augusztus 20.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek

A Tetran kenőcs hatóanyaga, az oxitetraciklin széles spektrumú antibakteriális szer, amely egyes baktériumok (mind Gram-pozitív, mind Gram-negatív) ellen ható antibiotikum. A Tetran kenőcs a bőr bakteriális fertőzéssel komplikált gyulladásos állapotaiban használható, pl. az alábbi esetekben:
- gyulladásos bőrbetegség, szőrtüszőgyulladás;
- allergiás bőrbetegségek;
- csalánkiütés, ekcéma, erősen viszkető, idült bőrelváltozás;
- elsőfokú égés és fagyási sérülés;
- rovarcsípést követő másodlagos fertőzések;
- orbánc.

Összetevők: Oxitetraciklin-Hidroklorid,  Nátrium-Diszulfit,  Koleszterin,  Oleil-Alkohol,  Fehér Viasz,  Ricinusolaj

Yummy

2021. február 25.

Van pár piercingem és az összesre ezt a kenőcsöt használtam. Szuper!
Pattanásokra még nem próbáltam, de a véleményeket olvasva lehet ki kellene próbálnom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. február 25.

Van pár piercingem és az összesre ezt a kenőcsöt használtam. Szuper!

Kajla

2020. július 5.

Tényleg csodacucc, sajnos a szteroid-kezelésem miatt nagyon rossz állapotban van a bőröm, és nagyon sok mély-gyulladású pattanásom jön elő.
Az ilyen agresszív pattanásoknál nagyon jó, mert csak bekenem éjszakára és vagy elmúlik másnap, vagy leviszi annyira a gyulladást, hogy ne legyen zavaró. Mindenkinek tudom ajánlani!

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. július 5.

Biancah

2020. június 20.

Update: na hát, a következő történt: volt egy nagy patti a halántékomon, fájdalmas ott nyomkodni, tök vékony a bőr. Bekentem, csak nem múlt el, viszont láttam, hogy nagy mélyen benne van a cucc. Hát a Tetran egy egészséges bőr réteget csinált nekem a nagy pattira. Nagy szadizások árán jött ki. Szóval most zátonyra futottam vele, nem húzta le a gyulladást, csak begyógyította a bőrt felette.

Én esküszöm, ez egy csodakence! Nem vagyok pattanásos, de havonta egyszer a piros napokon előjön a fejemen egy-két öklömnyi szarv. Piros, feszít, mélyen ül. Bevált recept a következő: vastagon Tetran, arra sebtapasz éjszakára - azt vettem észre, hogy kell rá a kötés és gyorsabban hat - és másnap reggel két dolog szokott történni. Vagy felszívódik, vagy meggyorsítja a folyamatot, és gyorsabban "beérik" - undorító na, de ez van. Lényeg: pirosságnak nyoma sincs.
Minden gyulladást lehúz a pattikról, hatékony az összes sebre, valamelyik nap még bajusz gyanta után is felkentem, nem volt időm piroskodni. Mindig van itthon, csodakence!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. június 20.

wd1102

2020. június 16.

Egyszer használtam, amikor az egyik fülcimpám feldagadt, nagyon fájt, és a fülbevalónak lévő lyukból folyt a genny. Gusztustalan eset volt, de ez a kenőcs hamar segített. Igyekeztem belülre is juttatni, jól bekentem a lyukat és a fülbevaló szárát, úgy helyeztem vissza.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. június 16.

hdori23

2020. június 16.

Egy nagyon csúnya fertőzést szedtem össze, az arcomon egy hatalmas gyulladt góc keletkezett. Először azt hittem egy nodula, ilyen fájdalmat nem éreztem még sosem egy pattanásszerű gyulladásnál.Már odáig ment el az egész hogy ráment a torkomra és belül a számba is amit gyógyszerrel kezeltem sikertelenül. A kozmetikusom azonnal látta hogy ez más lekezelte és mondta hogy kenjem ezzel. Szerencsére volt itthon és 3 nap alatt konkrétan 90 % ban eltüntette :D
el sem hittem...na azóta egy csodaszer!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. június 16.

el sem hittem...na azóta egy csodaszer!

rockhormon

2020. május 26.

Drágának tűnhet elsőre, de nagyon sokáig elég lehet! Amikor pattanásokra használtam, fél évig is elég volt egy tubussal. Estére bedunsztolva a legjobb használni, lehúzza a gyulladást és sosem okozott gondot a bőrömnek!

Ekcémára is csúcs szuper volt, csak akkor elég gyorsan elkenegettem belőle! A felét elhasználom egy nyári napsütés okozta mellkasi ekcémára, kb. 4 napos lefolyással (Évente előfordul). De használt, szóval egy szavam sincs!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. május 26.

NovErke

2020. május 17.

Egy használattal is megszűnteti a gyulladást. Nagyon jó!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. május 17.

Egy használattal is megszűnteti a gyulladást. Nagyon jó!

Nyekk

2020. május 4.

Nagyon jó ahhoz képest ,hogy vény nélküli. Az utóbbi hetekben szűnni nem akaró pattanás áradat van az arcomon pajzsmirigy probléma miatt. A bőrgyógyász írt receptes antibiotikumos krémet is de ez teljesen lekörözi. Vannak az arcomon gócpontok ahol nem akarnak szűnni a patik a receptes nem bírt velük ez 4 nap alatt eltüntette a gócos helyről őket de már az 1. nap volt jelentős javulás az adott területen. Érdemes vastagabban az érintett helyre kenni és sebtapasszal leragasztani akkor jobban hat.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. május 4.

JuditSara

2020. április 9.

Periorális dermatitiszt szerettem volna kezelni vele, de sajnos nem jött be.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. április 9.

Periorális dermatitiszt szerettem volna kezelni vele, de sajnos nem jött be.

Benedetta88

2020. április 7.

Igaz már régen csináltattam az összes piercingemet, de mindet ezzel kenegettem.
Tavaly ismeretlen okból kifolyólag begyulladt a lassan 10 éve csináltatott köldök piercingem, iszonyatosan fájt, ki kellett vennem, hámlott a bőr, húzódott meg amit eltudtok képzelni, bőrgyógyász se igazán állt a helyzet magaslatán, mire eszembe jutott, hogy talán majd ez segít. És tényleg segített, szépen megszüntette a gyulladást, naponta többször kenegettem a területet, csak olyan sokáig nem volt benne az ékszer, hogy elkezdett benőni. Ezt pedig nyilván nem akartam megvárni, így nagy nehezen, fertőtlenítés után sikerült visszatennem az ékszert. Az igazi problémám csak ezután kezdődött, mert valami kis dudor szerű jelent meg, nem tudom, hogy vadhús volt e vagy sem, sose tapasztaltam még ilyet, na de a lényeg, hogy eltüntette 1-2 nap alatt!! Nyom nélkül gyógyult meg. Nem akartam elhinni. Azóta mindig van itthon belőle, mert életemben nem volt rá akkora szükségem, mint akkor..

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. április 7.

Igaz már régen csináltattam az összes piercingemet, de mindet ezzel kenegettem.