Elie Saab

Ár:   20 990 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: hagicica20, Módosítva: 2014. december 18.

Ár:   20 990 Ft
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml
Lelőhely:   parfümériák, online

Illatcsalád: virágos-gyümölcsös

Illatösszetevők: füge, jázmin, narancs virág, frangipani

Luna1024

2019. január 18.

Nagyon szerettem volna szeretni, de sajnos az én szívemhez egy centit se került közel... Őszintén szólva teljesen semlegesek vagyunk egymás iránt: nem utálom, nem szeretem, egyszerűen "nem érdekel" kategória, ha fogalmazhatok így. Egyébként is nagyon kényes vagyok a nyári illatokra: minden évben aktuális küldetésem a legjobb tengerillat/naptejillat/kókuszillat megtalálása, de persze a legtöbb kísérletem kudarcba fullad... Majd következő nyáron kezdődik elölről. :D

Most is valami ilyesmi történt: Katával cseréltem belőle 10 ml-t üvegében valamelyik fújósomért (köszönöm!), arra számítva, hogy valami nagyon friss, vizes, esetleg sós tengerillatot kapok (a névből és az üveg külleméből erre következtettem ugyanis), de amit kaptam, az sajnos nem ilyen. Nekem egy közepesen uncsi, krémes, nyári virágos illat, a jól megszokott nyári fehér- és sárgavirágokkal: tiarés, narancsvirágos, frangipánis, ylang-ylang-os, kicsit talán még kókuszos is... Fogalmam sincs, ezek mind ott vannak-e benne, de én mindenesetre ezeket érzem, és leginkább a narancsvirágot, ami ledominál kb. mindent... Nincs bajom a narancsvirággal, de nekem ez így "kissé" sok és egysíkú, szerintem is valamilyen naptejre hajaz a leginkább, de hogy őszinte legyek, a katalógusillat-hasonlatot is értem (nem mintha baj lenne a katalógusillatokkal, csak hát ez egy Elie Saab, és sajnos nem olcsó...). :/
Ha muszáj hasonlítanom valamihez, nekem talán a Montale Intense Tiare-ra és a Lolita Lempicka Elle L'Aime EDP-re hajaz, kicsit mintha a kettő ötvözete lenne...?

Rajtam tartóssága és hatósugara is rendben van, az üvege pedig gyönyörűszép ezzel a tengerkék, ombre hatású színátmenetes dologgal... Csak hát ez ne legyen már elég egy parfümnél... :D :)

Azt hiszem, bármikor meg tudnék válni tőle különösebb szívfájdalom nélkül, szerintem nem nagyon hiányozna...
Valószínűleg ezt is fogom tenni. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. január 18.

Valószínűleg ezt is fogom tenni. :)

karaibrahimgil

2018. szeptember 20.

Naptej- vagy katalógusillat? Akkor eddig nagyon rossz fényvédőket használtam és illatosított oldalakat dörzsölgettem. 😊
A 2 évvel későbbi, pirosas üvegű Resort Collectiont nem ismerem, így azzal sajnos nem tudom összehasonlítani, ezt azonban imádom! Ezt a limitált kiadást 2015 elején dobták piacra, és állítólag a napsugarak vízen visszaverődése ihlette. Szerintem abszolút illik hozzá ez a hasonlat.
Nem az a zöld füge, mint a Diptyque Philosykos, nem tejes, mint a L'Artisan Premier Figuier Extreme-je, nem is annyira citrusos, mint a Hermes Un Jardin En Mediterranee-ja. Talán Mugler Womanityjéhez áll stílusban a legközelebb. Friss, nyárias, édes, tartós, gyönyörű üvegű alkotás.
Az egyik kedvenc parfümöm, a leszáradásával egyre zsályásabb-tűlevelesebb Calignát is lepipálta. 💓

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. szeptember 20.

Yeticica

2018. május 24.

Melindatol kaptam egy 1 ml-s mintat, es hat szerelem van ismet! Intense orok szerelmem marad, de nyarra csak nagyon rotkan hasznalom, mert brutalis ereje es edessege van.
Itt viszont az en boromon az elso 5 perc fuges edessege szepen lecseng, es frissul az illat. Nagyon erdekes, altalaban forditva szokott ez tortenni parfumoknel. En kedvelem a narancsvirag szurkodasat is 😊, es itt a cedrus nem ordibal a boromon, hanem csak frissiti az illatot es ad egy jo kis alapot.
Szeretem a linearis illatokat is, de itt most nagyon orulok, hogy egy kifejezetten valtozekony parfumbe botlottam bele. Bar ugye veletlenek nincsenek , egesz mas illatot vettem Lindustol, megis o lesz a befuto!😉.
Regen orultem ennyire parfumnek (na jo nem is, de az egy teljesen mas kategoriaju illat volt). Johet a nyar, mar csak egy tengereszcsikos bluz hianyzik es teljes lesz a kep. Megrendelem a nagy uveget, ez nalam nagyon betalalt!

Lanyok! Meg kell varni a leszaradast! Teljesen mas illat, mint felfujaskor. A sima edp ennel sokkal egysikubb (ami nem rossz dolog, csak azert emlitettem, mert ez viszont mashogy viselkedik).

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. május 24.

Noemie

2017. november 4.

Nagyon nem jött be, annyira, hogy már magamra se fujtam. Papíron olyan volt, mintha ramdőlt volna a kókuszos naptej szállítmány 2/3-a. Érdekes, nem látom, hogy hogyan illeszkedik ez az illat az eddigiek köze, nagyon kilóg a sorból.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. november 4.

mona82

2017. október 10.

Kifújáskor finom,leszáradásnál Avon Far Away....brrrr.....Az szép üveg és a tartósság miatt két csillag.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. október 10.

Piri11

2017. október 7.

Sajnos én is a negatív kritikát fogom gyarapítani.
Ha csak úgy ismeretlenül az orrom alá dugta volna valaki, biztos, hogy azt mondtam volna, hogy ez katalógus illat. Kicsit erőltetett, kicsit tucat illat, aminek egyetlen pozitívuma, hogy krémes a leszáradása, .... legalábbis rajtam.
Rajtam sem működnek Elie Saab illatai :(
Most néztem meg a neten, ... a ruhái viszont nagyon jók :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. október 7.

Sajnos én is a negatív kritikát fogom gyarapítani.
Rajtam sem működnek Elie Saab illatai :(
Most néztem meg a neten, ... a ruhái viszont nagyon jók :)

Timi8

2017. szeptember 24.

Nagy nyári illat-keresgélő vagyok, vágyom rájuk, de sosem találom az igazit... Citrusos, aquás illatok kizárva, a zöldek többsége szintén, de vmitől csak kell illatozni nyáron is, ùgyhogy folyamatos a keresgélésem. Teljesen véletlenül illatoltam meg ezt, mert amùgy skatulyázok is, és én bizony a kék üveges illatokkal nem vagyok jòban! /kivétel Nina Luna.../ Nos, ez a kis drágaság szinte első pillanattòl szerelem! Valòdi nyári, luxus-nyaralásos, tengerpartos-pálmafás, hűsölòs-koktélozòs illat! Ezt érezni kell!!!! E.L. Bronze Goddess-e igazán példát vehetne erről és tanulhatna Elie Saab-től egy kis tengerparty fìlinget. Nagyon igényes, valòban luxus érzetet keltő, meseszép illat, rajtam kifogástalan tartòssággal bìr. Amùgy olyan érdekes, mert kifùjáskor vmi citromolajos illatélményem van, aminek szépen lassan vmi kòkusztejes-fehérvirágos krémesség veszi át a helyét, de szépen kijön a narancsvirág is valami fássággal. Nem egy kis könnyed, tingli-tangli fuvallatka, van mélysége, fajsùlya. Lehet érezni, hogy került bele anyag. Tökéletesen megkomponált illat.
Ha szìnekkel kellene jellemeznem ezt az parfümöt akkor egyértelműen hòfehéret, türkiz és aranylò homokszìneket képzelek mellé. Szuper illat!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. szeptember 24.

egyedszilvi

2016. augusztus 27.

Barátnőm aktuális illata most😊.Kipróbáltam,sajnos nem jön be.Kommersznek ható,mű nagyon😞.Karcos is rajtam,talan a narancsvirag teszi,nem tudom.Pedig az intense is favoritom tőlük,a rózsás is.Ez nem!Tartóssága viszont maximális!Délelőtt 9-este furdesig!😊

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. augusztus 27.

HDR

2016. június 17.

Nekem bejön!
Ahogy szagolgattam a papírcsíkot, nekem végig a Versace Crystal Noir ugrott be. Nekem az nem annyira "noáré", amennyire annak van aposztrofálva. Ha az kékbe lenne csomagolva és Resort-nak hívnák, azt is simán elhinném róla.
Én ebben is érzek kókuszt, de szerencsére kulturáltan bújtatva, ahhoz, hogy elegáns legyen és ne közönséges.
Tényleg nyár, resort, homok, motorcsónak húzta ejtőernyő én meg fehér fürdőruciban lógatom a lábam nagy fehér kalapban (egyik sem volt és nem is lesz nekem soha).

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. június 17.

Nekem bejön!

mplaura89

2016. április 14.

Sajnos nekem nagyon nem jött be. Eddig egy Elie Saab illat sem működött rajtam. Van bennük valami erős, kesernyés nehéz jegy, amitől nekem viselhetetlenek lesznek. Ebben a parfümben is érezni halványan az anyaillatot, emellett a frangipáni annyira erős, hogy már-már fullasztó, főleg úgy, hogy ez egy nyári flanker. Hatósugara elég nagy, és sokáig tart az illat 6-8 órát is akár. Sajnos nekem ő csere formájában még az nap elkerült máshoz.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. április 14.