Elizabeth Arden

Ár:   5400 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   drogériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: vikkimore, Módosítva: 2020. július 20.

Lelőhely:   drogériák, online

Illatjegyek: mandarin, rózsaszín bors, gyöngyvirág, jázmin, jácint, orchidea, tonka, ámbra, benzoin, pézsma, szantálfa, pacsuli

Ár: 900 Ft / 1500 Ft , Eladó: kvin
Állapot: 5 ml / 10 ml, Helyszín: Bátonyterenye (Kisterenye), fizetés: Posta, MPL, foxpost
Ár: 3300 postánmaradóval , Eladó: dalma92
Állapot: 75 ml/kép, Helyszín: -, fizetés: Utalás után postánmaradó

gyorfiagica

2018. december 3.

Nagyon jo illata van, nem tul eros ami engem egyaltalan nem zavar, altalaban delutan ujra kell fujni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. december 3.

kvin

2018. január 25.

Újabb Ardennel bővült a gyűjtemény. Az első még kamaszkoromban az anya 5th Avenue - elegáns, színházba járós, szoknyás, kiöltözős illatom volt, imádtam! Aztán hosszú évekkel később újra elővettem, gyomromban éreztem az emlékeket, ahogy beleszimatoltam, gyorsan be is szereztem az új kiadásokat, először a sima NYC-t, - volt egy kis félresikerült kitérő az Untold-dal - majd a lila tesót. Azt kell mondjam, továbbra is szeretem a márkát, ennek köze lehet a nosztalgiának, amit nyilvánvalóan nem tudok levetkőzni, de tárgyilagosan szemlélve is jól összerakott illatoknak tartom őket.
A lila nővérke meglepően citrusosan indít, erőteljes az a mandarin és inkább savanyú mandarin, mint a genetikailag felturbózott édes gyümölcs. Ez meglepő, de kifejezetten tetszik, főleg, hogy mennyire szépen illeszkedik rá az enyhén virágos púderesség. Nem igazán változékony illat, hamar kialakul, viszont az telitalálat - ultra nőies, alapvetően puha illat, de órák múlva is ott marad benne a citrusos fanyarság, emiatt nagyon pimasz, egyáltalán nem mondanám egysíkúnak, sőt! Külön öröm, hogy nem tömény édesség, ahogy a legtöbb parfüm manapság.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. január 25.

karakumsivatag

2018. január 11.

Én ebben nem érzem a Dior Addict-ot, annál gyümölcsösebb, pedig Fragrantica-n nem is írnak gyümölcsöt az összetevőkhöz. Igaz, én még a régi Addict-ot ismerem. Viszont volt régen egy Joop! Jette parfüm utánzatom, és én inkább azt az illatot vélem felfedezni. Nekem a NYC picit szintetikus és tolakodó. Sajnos ugyanaz a csalódás ért, mint a Pozo Shot-nál. Ez nem lila illat.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. január 11.

Luna1024

2017. július 3.

Bevallom őszintén, sose izgattak különösebben az Elizabeth Arden illatok. Eddig egyedül a 5th Avenue-t ismertem közülük, az olyan átlagos volt nekem, 4 pontot kapott. Itt meg is rekedt az Arden illatokkal való ismerkedésem - eddig a pontig. :) Ebből az illatból vásárlás mellé kaptam ajándékba vagy 5-6 ml-nyi fújóst egy nagyon kedves eladótól (amit innen is köszönök még egyszer!), és hát sokkal jobb és karakteresebb, mint amire számítottam, meg is lepődtem! :) Édeskés-gyümölcsös illat, de épp attól érzem nagyon másnak, hogy nem illeszkedik be teljesen a modern illatok közé, a cukorka-vonalba pedig (bár én azt is szeretem) pláne nem. Nem régimódi, de mégis van benne valami... retro, talán? Mindegy is, a lényeg, hogy különlegesnek érzem, függetlenül attól, hogy illatvilág szempontjából nem teljesen egyedi: nekem is nagyon hasonlít az illata a Timi és egyboszorka által is már említett Dior Addictra! Konkrétan egyértelműen fel lehet benne fedezni az Addict-ot, csak ebben mintha sokszorosára növelték volna a narancsillat-mennyiséget, tehát a gyümölcsös vonalat, de ugyanazt a telt, buja bourbon vanília alapot érzem ebben is, mint az Addict-ban, csak jóval visszafogottabb mennyiségben. Meg kevesebb benne a fűszer, nem hasonlít mézeskalácsra az illata, és közel sem annyira gátlástalan, mint az Addict, hanem jóval visszafogottabb. Szóval nem teljesen azonos a két illat (arra ugranék, és nem jó értelemben), de azért nagyon-nagyon hasonlóak. Én maradok az Addict-nál - amit imádok, egyik kedvenc téli illatom -, de ezt el tudom képzelni egyfajta tavaszi-nyári "Addict-helyettes" gyanánt, vagy annak hétköznapi megfelelőjeként, mert az Addict csak különleges esetekben illik a mindennapjaimhoz, ez az Arden illat pedig nem. :) Tartós is, szillázsa is van, az üvege nem tetszik, de amíg az illata jó, ez nekem a "kit érdekel?" kategória. :D
Figyelembe véve, hogy ez egy minőségi illat, parfüm-viszonylatban olcsónak számító áron, 4 pontot mindenképp megérdemel (sokkal erősebb 4 pont, mint a 5th Avenue-nál!), de 5-öt nem: az az én drága Addict-omnak jár, utóbbi sokkal inkább az én stílusom... :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. július 3.

Kromatophora

2017. február 3.

Ha egy szóval le lehetne írni, annyi elég is lenne: Nagyasszony. Igazi karakter illat, leginkább balzsam --ámbra, benzoin, pézsma- kategória, virágos -a jázmin és a tonkabab elég tónusos-, enyhe mandarinos beütéssel. Puha és selymes, a fej illatok talán élesebbek a kelleténél, de leszáradáskor púderes de a pacsuli is végig érezhető. Végre nem egy émelyítő illatkompozíció az Arden 5th Aveneu családból, ami az elsőn kívül sajnos mindegyikre jellemző (utalva itt fehér csokoládé jegyre).A tartóssága kiváló, éppen ezért fejfájást tud produkálni ha túlfújjuk.Szerintem estére, alkalmakra nagyon jó de munkahelyre túlzás az irodába vagy máshova, kivéve ha diszkréten használjuk.Csupa jót tudok róla írni, nem okozott csalódást az áráért cserébe.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. február 3.

Timi8

2016. október 30.

Èn szeretem, szerintem nagyon finom, komoly illat èlesebb-tisztasàgos felhanggal nyit majd krèmesebbè vàlik de leszàradàsàban pedig púderes lesz rajtam. Gyöngyviràgot szerencsère nem de levendulàt azt egyèrtelműen èrzek benne èn is, ettől lesz egy hatàrozottan nyugalmat àrasztó fílingje az illatnak. Egyèrtelműen Dior Addict ès Lacoste Sensuelle, Jil Sander Jil vonalàba illeszkedő illat. Nem ugyanaz persze, de akinek azok tetszenek annak ez az Arden illat is elnyeri tetszèsèt, megígèrem! Ez amúgy szàmomra nem egy nagyvilági, nagyvolumenű, "vonulós" parfüm, inkàbb egy ilyen visszahúzódóbb egyènisègeknek való, full letisztult, sallangmentes eleganciàt kèpvisel. Nem trendi, nem èdes, de jó úgy ahogy van!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. október 30.

DFI

2016. július 25.

Iparfümériás rendelésként érkezett meg. Az alábbi vélemények alapján mertem megrendelni, de sajnos én nem érzem sem a Jil Sander Jil-jét, sem a Dior Addict-ot, pedig mindkettőt szeretem.
Amit érzek az csak és kizárólag Chanel Allure (a kezdet és a vég is) és még tartós is. Úgyhogy bátran ajánlom annak aki Allure rajongó. Én nem vagyok: feltettem eladásra: a komoly illatokat kedvelőknek ideális lehet. Ja és négyes, mert minőségi dupe.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. július 25.

Piscinke

2016. január 10.

Nagyon erőteljesen fűszeres, illat, a hűvösebb virágos fajtából. Relatíve egyedi és nem is rossz, de már-már légúttisztító, annyira erős. Egy nagyon picit emlékeztet az Avon Pink Suede-re, de ez annál azért szúrósabb, borsosabb. Mondjuk egy erős hármast adnék.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. január 10.