Emszappan

Ár:   700 Ft   Kategória:   Szappanok
Kiszerelés:   90-100 g   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   emszappan.blogspot.hu   Bőrprobléma:   Egyenetlen bőrfelszín

A krémet feltöltötte: Zsuzsi216, Módosítva: 2016. július 27.

Kiszerelés:   90-100 g
Lelőhely:   emszappan.blogspot.hu
Kategória:   Szappanok
Bőrprobléma:   Egyenetlen bőrfelszín

"Egy csomó virágot kevés szárral együtt olajba tettem macerálódni, majd még néhány fejet szedtem, hogy egy részéből teát készítsek, a másik felét pedig csak úgy elkeverjem a masszában. Ami a népi felhasználást illetően fontos számunkra, hogy többek közt gyulladáscsökkentő hatása miatt a durva, repedezett, vagy problémás bőr ápolására ajánlják. Ennek megfelelően úgy válogattam tovább a többi összetevőt, hogy arctisztító szappan legyen belőle. A pitypangos olívaolaj mellé választottam kókuszolajat, disznózsírt, kifejezetten mert régóta ismert ható és vivőanyag egyben, neem olajat, és ricinusolajat. Mézet adtam hozzá bőrlágyító hatása miatt, és kurkumát, mert pórustisztító és faggyútermelést szabályozó hatást tulajdonítanak neki. A geránium és lime illóolaj szintén problémás bőrre való, kiegyenlítő olajok. De nem csak ezért választottam őket, hanem mert jól illenek ehhez a vidám, sárga, kerek, nőies világhoz. A külső minta kvázi transzfer technikával került a szappankákra, grafit ceruza nyoma."

Zsuzsi216

2016. július 27.

Ennek a szappannak annyira lágy habja volt, hogy szinte vétek volt fürdésre használni, csak arcra kellett volna. Nagyon finom kis szappan.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. július 27.