Essence

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Körömlakkok, lemosók

A krémet feltöltötte: Roxanne, Módosítva: 2013. január 3.

Kategória:   Körömlakkok, lemosók

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre
powderwoman

Dayanara

2015. március 27.

Itt sikerült megvásárolnom nemrég (hozzánk a sima cuccok sem jutnak el, nemhogy a trendkiadások), a 02 bad girl narancsos-barackos árnyalatot.
Régóta keresek egy szép narancsszínű és egy valamivel visszafogottabb barack lakkot, illetve ezek kombinációját, ami nagyjából illik az egyik rúzsomhoz. Na, ez lényegében egyiknek sem felel meg ezek közül. :) Viszont nagyon tetszik!
Valahol a kettő között van, nem az az erős narancssárga, valamivel barackosabb. Nagyon érdekes és szép árnyalat. Erősebb a színe, mint az üvegben, felkenve kicsit szinte már neonos néha (de azért annál mégis szolidabb), nem pasztell. Az állaga híg, de megfelelő. Az ecsete normál, vékony ecset (azt hittem ennek is olyan szuper lesz, mint a másik Essence lakkomnak, az a vastagabb típusú), de szépen fel lehet vinni vele a lakkot és egyenletesen el lehet oszlatni. De sajnos legalább 2 vastagabb (vagy 3 vékonyabb/normál) réteg kell, hogy szép legyen. Illetve felkentem fehér lakkra is, akkor elég 1 réteg és ugyanolyan, mint a 2-3 réteges verzió! Viszont nem tudom mi történt, de kb. 2 nap után a fehér lakkos elkezdett kivilágosodni, a végére úgy nézett ki, mintha köze nem lenne egymáshoz a két lakknak. Pedig a fehér lakk is száraz volt már, ugyanis 1-2 nappal előtte kentem fel kipróbálás céljából. Nem tudom, hogy más fehér lakkokkal is így viselkedik-e, ezentúl inkább magában kenem majd fel, úgy élénkebb a színe. Nagyon szép fénye van egyébként, de sajnos pár nap után ebből elég sokat veszít, a vége felé már majdnem matt. Matt fedőlakkal is nagyon szép, úgy fotón láttam csak, de tervezem kipróbálni úgy is. :) Szerintem annyira nem hosszantartó (az van ráírva), de azért pár napot szépen kibírt. Olyan 4-5 körül. A száradása problémás, mert a kétréteges változat - noha nem sokkal felvitel után már nagyjából száraznak is tűnt - a felkenés után kb. 6-7 órával (!) történő lefekvésnél, illetve alvásnál kicsit "párnalenyomatos" lett. Késő este kentem fel, aztán reggelig dolgoztam még a gépnél. Reggel még szép volt nézegettem is percekig, lefeküdtem aludni pár órát, aztán alig hittem a szememnek, amikor láttam, hogy néhol lett benne pár kis vonal. De szerencsére nem volt annyira észrevehető, úgyhogy nem is csináltam vele semmit. Kíváncsi vagyok, máskor mi lesz, ha nagyon látszik majd akkor dobok rá valamilyen fedőlakkot 1 rétegben. Csak kérdés, hogy akkor megint mikorra szárad meg rendesen, na mindegy... Később, amikor meguntam, hogy egy kevés lenyomat is van benne és a fényéből is sokat vesztett már, rákentem fedőlakként egy Moyra lakkot (átlátszó lakk, ezüst csillámokkal, 28-as). Szerintem úgy is szép volt. :) Talán nem illettek annyira össze, de érdekes volt az összhatás, szerintem még ki fogom próbálni úgy valamikor. De önmagában is imádni való szín. Érdekes, hogy ilyenből sem volt még hasonlóm (úgy értem hasonló színű lakkom), mégis rögtön megkedveltem, nem volt furcsa viselni. Összességében sajnálom, hogy már nem kapható, mert nagyon különleges, érdekes színnek tartom, és a hibái ellenére is szeretem. Lemosni sem nehéz és a körmömet sem tette tönkre. Picit megfogta ugyan néhol, de nem vészes, és hozzá kell tennem, hogy alaplakkot nem használtam.
4 csillagot adnék a vékony ecset, a száradási idő, és a fény gyors fakulása miatt, de annyira tetszik a színe, hogy megadom a maximálisat. Már különben sem számít sokat, hiszen már nem gyártják.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. március 27.

mannus93

2013. december 29.

A levendula árnyalata tetszett meg. Szépen egyenletesen felvihető. Közepesen tartós . Több rétegben is felviszem,de akkor se lett csíkos.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. december 29.

Roxanne

2013. január 4.

A levendula színű van meg. Igaz, az újból kipakolt készletből. Ez van, gyereknek minden vicc új.
Viszont, szinte tűpontosan megegyezik a régi colour&go "No more drama" árnyalatával. Tartósságban is, állaga tán egy picit hígabb. Aminek nagyon örülök -így utólag, mert először azért vonogattam a szemöldököm, hogy mit kezdek én két ugyanolyan árnyalattal-, mert ha az egyik elfogy, még mindig birtokomban lesz egy szolid, munkahely-kompatibilis kis szín.

Tudniillik, az igazat megvallva, nézegetem a véleményeket a megújított Colour&Go kínálatról itt is, külföldi oldalakon is, és sajnos egyre erősödik bennem az elhatározás, hogy Essence lakkot max. a trendkiadások kínálatából válasszak. Egyszerűen nincs már idegem pénzt kiadni olyan 8-10 ml-nyi kencére, ami jó, ha 1 napot kibír rajtam. Volt ilyenem, más márkából, kettő. Az egyiket kínkeservvel elhasználtam, szerencsére kis kiszerelés volt. De a másik még mindig ott porosodik a polcon a maga 14 ml-jével. Kidobni nincs szívem, mert nagyon szép árnyalat, de úgy néz ki, karácsonyfa-dísz készítésnél fogom felélni, mert másra abszolút alkalmatlan. Azután nálam, a körömről 5 óra után matricaként távozó borzadálynak helye nincs.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. január 4.

Kmanci

2013. január 3.

A babarózsaszín és a narancssárga (inkább barack színű) lakk van meg a kollekcióból. Még a régiből, nem most vettem, mikor újra kihozták. Imádtam mindkét lakkot. Már elég régen használtam, de szerintem még semmi bajuk, mert elég híg lakkok voltak, nem hiszem, hogy használhatatlanra sűrűsödtek. A legközelebbi lakkozásnál ki is próbálom valamelyiket. Kellett belőlük 3 réteg ahhoz, hogy szépen fedjenek. 1 réteg alig látszik, a 2. még egy kicsit csíkos, a 3. már tökéletes. A száradás gyors volt, mostmár van BTGN-em és szárító szérumom, a száradás méggyorsabb lenne. Tőlem megkapja az 5-öst, nagyon cukik, és a megszokott essence minőség (ami számomra bevált).

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. január 3.