Essence

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Körömlakkok, lemosók

A krémet feltöltötte: winniethepooh, az összetevőket feltöltötte: bandita, Módosítva: 2015. február 12.

Kategória:   Körömlakkok, lemosók

A gel nails at home lehúzható zselés alap biztosítja a bázist a zselés körmök további lépéseihez. Ez egy innovatív formula, amely szuper tartóssá teszi a manikűröd és könnyen el is tudod távolítani, ha akarod.

Annie4

2014. szeptember 20.

A fedőlakknál már leírtam a véleményem. Aki tudja hogy használja annak jó kis termék. És tényleg lehúzható egyben! Szerintem szuper!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. szeptember 20.

Naoto

2014. szeptember 15.

Én csak ezt az alapot használtam mútkor, fedő géllakkot nem. 1 hét után szedtem le, de csak mert meguntam, amúgy még mindig szinte tökéletes állapotban volt. A felvitele kissé nehézkes, mert szerintem túlságosan folyós, így szinte lehetetlen elkerülni, hogy lefolyjon a bőrre. Ezen kívül a leszedésekor felsérti a körmöt, ami nekem nem olyan nagy baj, mert úgyis csak ritkán használom majd, de aki gyakran szeretné az inkább próbálja meg leoldani. Így ez 4 csillagot érdemel tőlem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. szeptember 15.

Jossie

2014. szeptember 15.

Szinte mindig géllakkot viselek, és mivel most nagyon olcsón jutottam hozzá ehhez, gondoltam kísérletezem egyet. Nagyon jó ötletnek tartom az egyben lehúzható alapot, viszont a kivitelezése hagy némi kivetni valót, hisz hiába zárom le a szabadszéleket lakkozásnál később előfordul, hogy felsértem a lakkot (általában a körmöm élénél), és ez akkor egy az egyben le is kerül a körmömről pár percen belül... ami nem a legjobb dolog.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. szeptember 15.

Lyah

2014. július 23.

Már régebb óta megvan, ma volt időm kipróbálni. Nem szettet vettem, nincs top mellé, annyi volt csak a célom, hogy egy tartósabb alapra kenjem a lakkot, mint a körmöm, így talán egy hetet ki fog húzni, és nem kell a drága estéimet munka után azzal elrontani, hogy a vacsora-csajszifürdetés-mese háromszög közben mikor lakkozzam ki a nyamvadt körmöm, mert egy helyen lepattogott, és akkor engem már zavar. No, a tapasztalatom, több, otthon is elkészíthető zselés alap után az, hogy egészen praktikus, jó, hogy nem folyik nagyon de nem is sűrű, és a sima uv 120 sec alatt megköti. Kicsit összeugrik, de nem látványos a dolog. A lakk szépen terül rajta, gyorsan meg is szárad, eddig oké minden. Remélem, ha nem is 10 napot, de a hetet ki fogja bírni. Leszedni eszembe nem jut rendeltetésszerűen, vattás módszerrel fogom leoldani, mert azt a piacra kerülése óta kizártnak tartottam, hogy ez ne sértse fel a körömfelületet. Egyébként ha megnézitek a youtube-os videot erről, a színes szettét, ott látszik, hogy azon a körmön már van valami fényes réteg, mielőtt ennek nekiállnak. S lám, sérülést sem okozott rajta...(persze a feladat nem a tartósság volt a videoban, hanem a felkenés-leszedés, mert ugye színtelen lakkon úgysem maradna fenn.)

Update: ma egy hete kentem fel, azóta lenőtt pár mm-t, de mivel lakk van a felületén, nem észrevehető. Már megreszeltem a végét is, attól sem jött fel, a lakkot akármeddig megtartja, takarítani, mosogatni, hajat mosni, gazolni, akármit is lehetett vele. Nálam tuti a dolog, tetszik. Leszedni semmiképp sem úgy fogom, ahogy elméletileg kellene, le fogom oldani, úgyhogy már csak egy ponton bukhat el a dolog, ha elvékonyodott a körmöm.

Update: 10 nap, pontosan. Bírta volna tovább, de annyira gyorsan nőtt alatta a körmöm, hogy sűrűn kellett reszelni, így persze a körömvégen folyamatosan piszkálódott a zselé réteg, nem csoda, hogy elkezdett lejönni darabokban. Leoldottam, annyira eggyé vált a körmömmel, hogy semmiképp sem tudtam volna lehúzni, nem is értem, hogyan gondolták. Nem vékonyodott el a körmöm, jó cucc. Megkapja az utolsó csillagot is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. július 23.

Happiness28

2014. július 16.

Könnyen el lehet távolítani , tényleg egybe le lehet húzni , de felsérti a köröm felületét , ami hosszú távon nem igazán jó . A leirtak szerint használom , de mégis felválik és nem is tartós. ( míg másik gél lakk nem ). Ami még zavaró benne , hogy össze ugrik , ami főleg a körömvégeknél észrevehető.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2014. július 16.

bandita

2014. június 4.

Ez egy zseniális termék!
Hogy létezik, az vett rá arra, hogy kipróbáljam az otthoni géllakkozást. Azzal még nincs tapasztalatom, hogy más márkák géllakjaival is együttműködik-e, de elvileg miért is ne?

Két módon próbáltam ki eddig.

Első verzió: A kezdőszett utasításai alapján készítve a manikűrt, a rétegek közé egy réteg Essence 102 sparkling water lily-t kentem. Négy óra elteltével lehúztam két darabban a teljesen stabilnak, lerobbanthatatlannak hitt manikűrt némi rózsafapálcás nyúlkapiszka után. Mivel az előkészítés előírásszerűen történt, ez a lehúzás kicsit nehezen ment, és a köröm felületén szerintem némi sérülés-felületi hiány látható.

Második verzió: Szabályszerű előkészítést követően a rétegek közé egy réteg Catrice Ultimate Nude lakkot kentem, majd készre zártam a felületet. A manikűrt kb 1 óra elteltével húztam le, és észrevettem, hogy csak a felső gélréteg jött le, a Catrice lakkal együtt, a lehúzható alap viasszerű-műanyagos rétege ott maradt a körmön, így azt utólag egyben lehúztam. A köröm ebben az esetben nem sérült, minimálisan sem.

Összegzés, és tanakodás:

Lehet, hogy tényleg csak a márka lakkjaival ad tökéletes, abszolút kötést?
Inkább afelé hajlok, hogy az időtényező miatt viselkedett másként lehúzáskor a manikűr, mert talán a lámpázást követően szilárdulgat még kissé a mélyben?

Még próbálkozom, több termék bevetésével, de annyit máris mondhatok, hogy a kötés után érdemes még nem akváriumot tisztogatni pl vagy hosszú hajmosásba fogni, mert szerintem ekkor még nem teljesen stabil a rétegegyüttes.
A másik dolog, hogy a tökéletesen előkészített körmökről azért nem úgy jön le a lakkozás, mint a hűtőmágnes a hűtőszekrény oldaláról, és talán nem is annyira bölcs dolog ezt a technikát két-háromnaponta művelni a körmökkel, ha mindig lehúzunk róla egy hajszálnál is vékonyabb, de azért létező réteget!

Ettől függetlenül ötös, mert még mindig jobb lehúzni egyben, mint reszelni, buherálni.

Update:
Három egymást követő alkalommal készítettem ezzel a lehúzható alaplakkal géllakkozást, amelynek során több márka lakkjait kentem a rétegek közé. (Lovely Snow Dust homoklakk, Miss Sporty Et Voilá, Catrice Ultimate Shine)
Meggyőződésem, hogy bármilyen körömlakk működik a rétegek között, ha az könnyen kenhető, és csontra szárítjuk az alap fölött.
Csak egyetlen ponton tapasztaltam spontán felválást, ott, ahol a tapasztalatlanságom miatt a géllakkokat nem húztam át a köröm hegyén is vízszintesen, befejező momentumként, mert ahol ezt elmulasztottam, ott a lakkok a lámpa alatt picit visszahúzódtak.

A lehúzással azonban mindhárom alkalommal megszenvedtem, kimondottan nehéz volt eltávolítani. Az Essence honlapján találtam egy útmutatót, mely szerint a felválasztás alatt áztassuk be olajba a körmöket, úgy kezdjünk el alápiszkálni, és így gyorsan, sérülésmentesen leválik.
Az infó azonban későn jött. :(
A három direktben történő eltávolítás azt eredményezte, hogy a körmeim teljes egésze papírvékonyságúra fogyatkozott, regenerálása egy hónapot vett igénybe és még most sem tökéletes.
Ez idő alatt rövid, sérülékeny, érdes felületű körmökkel éltem az életem, erősítő lakkokkal leplezve.
Csillagot vonok.
A terméktájékoztató nem figyelmeztet kellőképpen arra, hogy a lehúzás sérülést/károsodást okozhat, sőt, szerintem egyenesen buzdít arra, hogy gyakran használd ezt a technikát.

Legközelebb kipróbálom az olajfürdős leszedést, egyelőre szüneteltetek.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2014. június 4.

Ez egy zseniális termék!

Két módon próbáltam ki eddig.

Összegzés, és tanakodás:

Lehet, hogy tényleg csak a márka lakkjaival ad tökéletes, abszolút kötést?

Update:

Az infó azonban későn jött. :(
Csillagot vonok.

Legközelebb kipróbálom az olajfürdős leszedést, egyelőre szüneteltetek.

mse_9

2014. június 1.

Én teljesen meg vagyok elégedve vele. :) Már nagyon régen csinálom magamnak a "gél lakkozást", mert nagyon sok lakkom van itthon, gyönyörű színekben, de nem voltak kihasználva, mert egy sima lakkozás nálam 1-2 napig tartana és lusta vagyok lemosni, úgyhogy hosszabb ideig csúnya, mint szép... Így nem rendeltetésszerűen használva a gél lakkot úgy csináltam, hogy a primer felvitele után simán kilakkoztam az körmeimet és jött rá egy átlátszó gél lakk réteg. Így 2 hétig is szépek voltak a körmeim, nem kellett körmöshöz járni és használgattam a lakkjaimat is. Erre az Essence alap lakkra nem rég bukkantam rá, és számomra nagyon hiánypótló kis csodaszer. :) A lakkozásaimnál macerásabb volt lemosni a lakkot, mint felvinni, lereszelve elvékonyodott a körmöm, a leoldós technikával meg mindig annyira kiszáradt a bőröm, hogy 2 napig nem győztem kenegetni... Ezzel az alaplakkal viszont előkapom a rózsafapálcát, letolom vele, és ENNYI! :D 10 mp körmönként, nincs kiszáradó bőr, ide-oda kenődő lakk, ücsörgés a mosdó előtt, amíg az oldószer hatóidejét várom alufóliázott ujjakkal úgy kinézve, mint Freddy Krueger... :D Ajánlom mindenkinek, aki otthon gél lakkozik! :)

Update: banditának igaza van a (minimális) felületi sérülést illetően a leszedésekor, de sikerült kiküszöbölnöm: a mosdóba engedek annyi vizet, hogy ellepje a kezeimet és fém feltolóval tolom le a körömlakkot, végig a víz alatt. Voilà, volt nincs sérült köröm. :) Nagyon szeretem.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. június 1.

1999

2014. március 24.

Nekem nem tetszett. Nem tartós, és nem is igazán jó. Kényelmetlen a viselése. Amikor csináltattam magamnak rendes géllakkozást, az nem volt ennyire zavaró.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2014. március 24.

kiscsilli

2013. december 25.

Az egész szettet megkaptam. Lehet, hogy én bénázok, de teljes odafigyeléssel másodszorra se sikerült normálisan felkennem. Olyan "szigetes" maradt, ezért két rétegben kentem fel, így se tökéletes, de legalább nincs kihagyott hely. A lehúzása után a körmömön nem látszik semmiféle károsodás. Több csillagot kap majd, ha változik a helyzet, hátha csak a rutintalanságom miatt lett ilyen.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. december 25.

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!