Etro

Ár:   15 000 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Le Parfum   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: médea, Módosítva: 2012. június 14.

Ár:   15 000 Ft
Lelőhely:   Le Parfum

Az "Éjféli mise" egy gyönyörű lelkiségű parfüm, évezredek szellemiségét hordozza.
Tömjén, bergamot, narancs, citrom, rózsa, fahéj, petit grain, pacsuli, mirrha, labdanum, pézsma.

Asianlover

2020. június 3.

Mit lehet erre mondani? Tényleg tökéletesen sikerült az éjféli mise illatát lemásolni egy középkori templomból. Maga nemében tökéletes. Én nem tudom elképzelni, miért szeretnék ódon templom illatú lenni, de más meg azt nem érti, miért akar valaki táblás csoki vagy tengeri só illatban pompázni, nem vagyunk egyformák. Azért a Le Parfum boltban nem bírtam ki, megkérdeztem az eladót, mégis kinek tudják ezt eladni, és a hölgy elmondta, hogy ez az egyik legjobban fogyó termékük, 50+-os amerikai nők viszik, mint a cukrot. Na, most már ezt is tudjuk, ki a célközönség :)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. június 3.

Qwerty

2020. január 8.

Rendeltem egy mintácskát, mert nem hittem el, hogy tudnak templomszagú parfümöt alkotni. Tudnak. Tökéletes az illúzió.
Kifújáskor erős, kellemetlen torokkaparó élmény, pacsuli és rózsa, de hamar vált, tömény édeskés eleggyé válik. Fahéjas, mézes-balzsamos, meleg, nehéz és fojtó. Számomra a méz és a fahéj ilyen töménységben megközelíti az allergiás fuldoklási határértéket. A mirhát, labdánumot és a tömjént nem tudtam elkülöníteni egymástól, de nem finomkodtak az adagolásukkal. A citrusféléket én nem éreztem benne. Nagyon tömény, erőteljes, szinte sokkos élmény, le kellett mossam. Persze nem lehet lemosni, a tömjén marad utoljára, de így már hűvösebb.
Éteribb élményre számítottam, nem egy fullasztó virágokkal telezsúfolt, telefüstölőzött, dohos templomszagra.
Érdekes élmény, a templom témát illetően a saját határaim megismerésére jó volt, de most egy darabig nem akarnám megismételni. Az egyszer biztos, hogy megmozgatja az emlékeket, de fel nem foghatom miért akar valaki ilyen szagú lenni.
Kísérletnek érdekes, parfümnek borzalmas. Minden életkedvem elment tőle.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. január 8.

Kísérletnek érdekes, parfümnek borzalmas. Minden életkedvem elment tőle.

elvanui

2020. január 1.

Annyira jót mosolyogtam az előttem szóló írásán; konkrétan az étvággyal kapcsolatos kitételén:). Mókás kontraszt: három terhesség tapasztalatai és egy feltehetőleg örök időkre velem maradó:( gyomorbántalom birtokában az ember egy idő után sajnos tévedhetetlenül felismeri az igazi barátokat:). A Messe az egyetlen, amit a legrémisztőbb émelygés közepette is gond nélkül tudtam viselni mindig. Akkor is, amikor hónapokig semmi mást sem.
Éterien tiszta tömjén; ő, drága lelkem, nem tudna bántani soha. Nincs is neki mivel, karmokat sem álmodtak neki. Csak cirógatni képes.
Amennyire Ő szeret, úgy szeretem én is.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. január 1.

Amennyire Ő szeret, úgy szeretem én is.

Szofijaa

2019. augusztus 19.

Én nem szeretem a citrusos illatokat.
Nem is találkoztam volna ezzel a parfümmel, ha ehhez kötöm magam.
De ugye, ahogy másik parfümnél leírtam már, templomi, szakrális illatokat kerestem egy ideje.
Sajnos napokat töltöttem azzal, hogy különböző parfüm fórumokat bújjak ilyen ügyben, hiszen nem vagyok egyedül ezzel a vágyammal.
És ezeken a fórumokon, thread-en, ezt a parfümöt ajánlották a legtöbben.
Ezerszer átnéztem az összetevőit és egyszerűen nem hittem,
hogy egy citrusos jellegű parfüm nekem tetszeni fog valaha is.
Aztán megrendeltem egy mintát.
Másnap reggel fújtam magamra egy picit. Nem kellett menni dolgozni, ráértem, gondoltam kitapasztalom.
Első pár percben ideges lettem, hogy ez tényleg ilyen citrusos cucc töményen, semmi tömjén, mirha.
Aztán jött a csoda. Ahogy írták itt, ez egy gyönyörű templomi, tiszta, tömjénes illat, de még annál is több, egyszerűen éteri élmény.
Prágában a kedvenc templomaimban (Tyn), Toszkán templomokban, katedrálisokban a kő és a szenteltvíz, tömjén illata, tryptichonok.
Nekem ez a világom, pedig nem vagyok vallásos.

Ami érdekes: nekem a felfújás után elvette az étvágyamat. Ez nevetségesen hangzik, de amikor megéreztem a sülő étel illatát, hányinger kapott el.
Délután háromig nem is ettem semmit, csak ezt szagoltam.
Elvileg mintha olvastam volna valahol, hogy a tömjénnek, citrusos illatnak ilyen hatása van(?)

Megfogadtam, hogy soha nem fogok parfümökről véleményt írni, mert ez egy nagyon szubjektív dolog.
Ez az egyik parfüm, ami miatt írni kezdtem ide. Nyilván itt nincsen hasznos vélemény, vagy haszontalan,
mindenki leírja, mit érez egy-egy illattal kapcsolatban.
Az emberek átlagban az összes érzéküket elkényeztetik, de valahogy nem figyelnek oda az orrukra-és az ehhez tartozó dolgokra
(nem a krémmániás közönségre értem).
Legyen gyönyörű németalföldi táblakép, legyen egy finom étel, legyen egy jó könyv, film, bármi...
De valahogy mindig elcsodálkoznak amikor egy parfümtől nem a cukros-édes-vagy zöld tiszta, friss stb. csábító dolgot várom.

Ő az a parfüm, akinél azt éreztem, hogy na most akkor eladom/elajándékozom a parfümjeim jó részét vagy az összeset és veszek ebből egyet vagy kettőt,
hiszen nincsen másra is szükségem. Ha lebontjuk 10 -30 milire, és kiszámoljuk, egyáltalán nem drága.
DM-ben jóval drágább cukrozott egyenparfümöket lehet kapni ennyiért.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. augusztus 19.

Én nem szeretem a citrusos illatokat.
Nem is találkoztam volna ezzel a parfümmel, ha ehhez kötöm magam.
És ezeken a fórumokon, thread-en, ezt a parfümöt ajánlották a legtöbben.
Ezerszer átnéztem az összetevőit és egyszerűen nem hittem,
hogy egy citrusos jellegű parfüm nekem tetszeni fog valaha is.
Aztán megrendeltem egy mintát.
Nekem ez a világom, pedig nem vagyok vallásos.

Délután háromig nem is ettem semmit, csak ezt szagoltam.

mindenki leírja, mit érez egy-egy illattal kapcsolatban.
(nem a krémmániás közönségre értem).

DM-ben jóval drágább cukrozott egyenparfümöket lehet kapni ennyiért.

skin

2016. október 22.

Nagyon finom , de engem leginkább egy temetésre emlékeztet . Nem tudom honnan ásta ezt elő az agyam , talán egy gyermekkori emlékből. Számomra ez a gyász illata egy miséé, amin nem szívesen vesz részt az ember. Ez csak egy vélemény ,valószínüleg a tömjén az oka...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2016. október 22.

egyboszorka

2016. október 2.

Az első Etro illatom volt, és abszolút a márka rajongójává tett. 4- 5 éve rendeltem meg a Le Parfum oldaláról, az abszolút tévedés jegyében, csak azért, mert elvarázsolt és kiváncsivá tett a neve. Akkor még nem nagyon volt uniszex besorolás ( tán Calvin Klein illatait kivéve ), ekkor kezdődött számomra a niche illatok felfedezése. A lényeg az, hogy utóbb derült csak ki, amikor utánanéztem, hogy bizony férfiillatként aposztrofált parfümöt rendeltem. Mit ne mondjak, levert a víz, de a kocka ugyebár már el volt vetve....
Amikor megérkezett és magamrafújtam, kinyíltak a kapuk. A kis falusi templomé, amikor a nagymamimmal éjféli misére mentünk kézenfogva a hóesésben Szenteste és Karácsony napja fordulóján. A mézeskaláccsal díszített fenyő illata, a citrusok, és a templomi tömjén keveredése valami földöntúli egységben. Percekig ültem némán, a könnyeimet nyelve....
A másik kapu az a niche illatok világára nyílt. Más világ, művészet, parfüm "haute couture" a maga extravagáns szépségeivel, és igen, számomra elrettentő valamikkel. Hordhatatlan, csodálatos, elviselhetetlen, polgárpukkasztó, áh, ez nem idevaló, Ó, Egek, ez maga a csoda, na neeee, ezen maximum vihorászok, minden volt.....Mint a többi parfümnél, ízlése válogatja. Egyvalami, ami minden illatnál érezhető volt ebben a szekcióban - lett légyen távozz tőlem Sátán besorolású vagy lélegzetelállító csoda - az a minőség. Igen, az érezhető természetesen. Az már más tészta, hogy jó húsz éve ez a dizájnerparfümöknél is megvolt. Szerencsére még röpköd pár fehér holló köztünk...
Évekig nélkülöztem, pár hónapja kaptam 10 ml-t, jól elrejtettem a szekrény aljára, mondván, hogy benne nem szeretnék csalódni soha. Tömjénes ugyanis, meg mirrhás, szerintem az arany sem hiányzik belőle ...:-))). A tömjénes illatokat pedig a bőröm a pézsmával egyetemben monodrámaként értelmezi egy ideje. Aztán ma megint döngicsélt egy sort az őszi agyrágó bogár, meg amúgyis mindenhol köd és borongás, hát előkaptam....
Ugyanaz a csoda..... Most picit fahéjasabban, kevesebb citrussal, több rózsával, de ugyanolyan gyönyörű egységben....Iparfin lekéstem a L' Ange Noir- ról. Égi jel.....Jön Ő....

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. október 2.

galagonyanya

2016. március 9.

Az első percekben gyönyörű, ámbrás-mirhás, picit tömjénes csoda, szinte felkiáltottam: nekem ez kell!!! A varázslat tán tíz percig tart: míg belépsz a hatalmas, gótikus katedrálisba, elbűvölnek a formák, a fények, az üvegablakok misztikus játéka, a bensőséges hangulat. Aztán körbejársz, megnézed a szentképeket, faragásokat, beülsz a padba, és megcsap az állott tömjén kissé szúrós, ódon szaga. Poros imakönyvek, kopott padok, egy néni ottfelejtett fejkendője, pókháló... Tömjén, tömjén mindenütt. Ekkor már nem igazán varázslatos, inkább zavaró az illat.

Misztikus utazásra hív az Etro ezzel az illattal. Érdemes egy útra befizetni, nem bánod meg. Kérdés: ki akar templomillatú lenni...?!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. március 9.

Piri11

2016. január 9.

Egy pici kis mintám van belőle. Amikor magamra fújtam, nagyon sokáig úgy voltam vele (ill. vagyok vele), hogy én ezt az illatot ismerem, én ezt mér fújtam magamra. Sajnos nem tudok rájönni, hogy mire emlékeztet. Rajtam egyébként nagyon mirhás és édes, fűszeres illata van, a tömjént csak nagyon finoman érzem, és azt is kb. másfél óra elteltével. Nagyon kellemes, nagyon megnyugtató illata van. Néztem, hogy egy teljes üveg mennyibe kerülne, hát hú, elég húzós. Ó és igen, elvileg ez az illat uniszex, hát ... én ezt pasin nem tudom elképzelni. Valószínűleg még írok később, mert a fentiek csak az első benyomásaim :) Addig is 5*

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. január 9.

gerbaud

2014. május 18.

A neve magáért beszél, mindent elmond. Imádom, számomra is megnyugtató, gyógyír mindenféle lelki nyavalyámra. Aki nem imádója a tömjénnek, az felejtse el, a közelébe se menjen.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. május 18.

Elen

2012. szeptember 7.

Tömjén, tömjén... nagyon szeretem. De nem mindenki tudja viselni, ha az illata némileg hajaz egy templombelsőre, akár virágokkal együtt. Szerintem nagyon megnyugtató illat, mértékkel adagolandó, és edt létére is tartós darab. Érdemes kipróbálni.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2012. szeptember 7.