Etro

Ár:   41 000 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Le Parfum   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Asianlover, Módosítva: 2019. július 5.

Ár:   41 000 Ft
Lelőhely:   Le Parfum

llatcsalád: virágos-fás-mósusz

Megjelenés éve: 2018

Fejjegyek: rózsabors, bergamott, magnólia

Szívjegyek: arab jázmin, gardénia, lótusz

Alapjegyek: kasmírfa, mósusz, pacsuli

Fùjòs: Etro Udaipur EDP
Ár: 2.500/4.500 Ft + szàllìtàs , Eladó: Asianlover
Állapot: 5/10 ml-es műanyag fùjòs, Helyszín: --, fizetés: àtutalàst követően küldöm (szemèlyes àtvètel nem lehetsèges)

Asianlover

2020. július 5.

2020. július: Nagy sokára megjött a dögmeleg is, végre gyakorolhatom az "új Brasil Dream-es" kotyvasztást! De nem is ezért írom ezt ide, hanem, hogy megnyugtassam magam, létezik még olyan, hogy minőségi parfümgyártás, van az az illat, aminek egy cseppjét napokig érezni. Minden egyéb kifogás, a "nem elég hidratált a bőrödtől", a "mindenre mindenki másképp reagálig" egy ótvaros nagy bullshit, amivel a szagosvizek létjogosultságát próbálják megmagyarázni...

2020. május: Barátságunk töretlen! Tavaly nyáron sikerült feltalálnom a fából vaskarikát, egy réteg Sunny Side Up és egy réteg Udaipur a tetejére= Brasil Dream, alig várom, hogy bejöjjön az igazi meleg, és idén is gyakorolhassam :)

2019. július: Teljesen véletlenül akadt a kezembe, egy másik illatot szerettem volna kipróbálni, az sajnos nem volt, ezért muszáj volt valamit keríteni helyette :D Nagyon finom, nagyon minőségi, engem nagyon emlékeztet a Brasil Dream-re, csak annál "zöldebb", meg ugye hiányzik belőle a kókusz. Olyan friss, jázminos talán leginkább. Szerintem inkább női illat, azon belül is 30+-osra sorolnám, inkább egy klasszikus eleganciát sugárzó illat. Tartóssága kiváló, a legnagyobb melegben is 8-10 órát érzem magamon. Még majd szeretnék egy picit kísérletezni a rétegezéssel, hátha sikerül elérnem a tökéletes Brasil Dream hasonmást :)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. július 5.

umpalumpa

2019. december 15.

Nemes, puha, mint egy kasmírsál, de egy picit szúrós is az érzékeny bőrön. Ez jut eszembe róla.
Fiorentinával ellentétben inkább férfin tudom elképzelni.
Az illat önmagában csodálatra méltó, sosem éreztem hasonlót, ami keleties, de nem az itteni felfogás szerint (ami legtöbbször a nehéz fűszereket jelenti kissé fullasztóan vagy fülledten, ha jobban tetszik).
Viszont többszöri próbálkozás után sem tudom magamon elviselni. Meleg volt még, mikor beszereztem Asianlovertől egy keveset és most télen is több alkalommal a csuklómra fújtam, de nem megy. Ha a levegőt illatosítom vele, akkor nem győzök betelni az eleinte fűszeres frissességével, később a felmelegedő illatmolekulákkal. Másnap is lehet érezni, megmarad a padlón vagy nem is tudom hol és hogyan tapad meg ennyire. A bőrömön is finom, másnak talán tetszene és nem értem mi történik, de mikor keveredik az én atomjaimmal az én orromban, akkor taszítani kezd. Csalódott vagyok. Marad a szoba levegőjének, mert nem akarok tőle megválni így sem, érezni és birtokolni akarom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. december 15.

Fiorentinával ellentétben inkább férfin tudom elképzelni.

Fiorentina

Korcsoport: >54
2019. július 21.

"Új illat, amely a márka 50. évfordulóját ünnepli. Két világ varázsa, a Kelet és a Nyugat keveréke.
Nemes és szelíd lélek, sokszínű és élénk kezdéssel. Egyszerűen elragadó, mint a nevét adó város." - Le Parfum

Ha valamiről ezt olvasom, hogy két világ varázsa, akkor az érdeklődésemre biztosan számot tarthat. Nem volt ez máshogy az Udaipur-ral sem. Udaipur India legszegényebb államában található, akiknek hozzám hasonlóan felkeltette az érdeklődését, hogy akkor mégis miért lett egy drága parfümnek is éppen ez a neve, ajánlom a következő cikket, ami közelebb visz a megértéshez:

Elvileg uniszex, de inkább női illatnak érzem. Messze nem olyan jellegzetes, mint a Shalimar flankerek, ez egy másik szeglete a Keletnek. Úgy mondanám, hogy a nyugatiasabb, világlátottabb része, aminek Udaipur az egyik gyöngyszeme.
Illatutazás.
Nem egy felejthető illat, hanem olyan, amire évek múlva is vissza tudunk emlékezni - valahogy sikerült belecsempészni azt a sok színt, amit India valamennyiünknek jelenthet. De ebben az illatban egyszerre érezhető az elegancia és a modernség is. Amíg a fiatalabb korosztálynak a Brasil Dream-et juttatja az eszébe, nekem a Taj Mahal-t. A közös nevező pedig az arab jázmin.
Múlt és jelen, egy üvegbe zárva - amit a modern nyugati ember is hazahozhat belőle, mert meg tudja fizetni.
Szép illat, méltó az 50. évfordulóra.

A fragrantica-sok szerint is - bár nincs még túl sok értékelése - egy kitűnő illat: 4,53/19.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2019. július 21.

Illatutazás.
Szép illat, méltó az 50. évfordulóra.