Fort & Manle

Ár:   58 000 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Norella, Módosítva: 2018. február 26.

Ár:   58 000 Ft
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

Az I. Szulejmánt megtestesítő parfüm kontrasztokat hordoz: szuperminőségű, kissé animális agarfa keveredik a rózsa, mósusz és ámbra édességével. Virágok, tömjén és balzsamok harmonikus szimfóniája az oszmán birodalom dicsőséges időszakát idézi.

Illatjegyek: galbánum, mósusz, benzoé, ámbra, pacsuli, vetiver, oud, rózsa, szantálfa, vanília, fahéj, alma

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

Laurencia

2018. augusztus 30.

Szulejmánt nekünk magyaroknak sajnos nem kell bemutatni, hódító barbárjai 150 évig ültek a nyakunkon, iszonyatos népirtást és fosztogatást végezve és tudom, hogy a törökök szinte istenként tisztelik legendás történelmi alakját, de emberünk valójában egy megalomániás, nárcisztikus, véreskezű kis pöcs volt (már elnézést) elég csak utánaolvasni és felütni néhány komolyabb történelmi könyvet a törökök dicsőséges századáról.

A fentiek ellenére imádok mindent ami az országgal, a kultúrájukkal, gasztronómiával kapcsolatos, Istanbul a csodák városa, kapu két világ közt, e parfüm pedig pontosan ezt testesíti meg: keleti varázslat,elvetemült európai orroknak fabrikálva.Aki nem szereti az oudos, arabos stílust, le sem érdemes vennie a polcról, bármennyire is fogyasztható formában lett ő feltálalva.

Rasei Fort a parfümőr, török család leszármazottjaként (ő maga már Cipruson született) nagyon nagy hangsúlyt helyez őshazájának ikonikus alakjai köré épített parfümjeivel a múltjára, a Szulejmán számomra, ahogy fentebb is írtam kelet és nyugat találkozása, egy olfaktív kinyilatkoztatás, hogy mi az igazi kvintesszeciája az orientálnak.
Kifújáskor intenzív fahéj és fás illatok nyitják az ajtót, a folytatásban elképesztő, hogy mennyire homogén a történet, bőrközeli de offenzív, nagyon szép öntögetés ez ettől a fiatal fiúcskától, én valami ilyesmi illatot képzelek egy hammamban használt olajhoz, füstölőhöz, illatosított kencéhez.
Később az illat bedédesedik, beköszön a törökök almateája, a hibiszkusz, a rózsa, az a csöpögős canim benim romantika ami az egész ország sajátja,bazár illat, a lókum, szantál, fák illata, összességében egy tűpontos hangulati ábrázolás.
Teljes méretet nem óhajtok, illat èlmènynek ès hajra permetezve egyetlen fújás viszont több mint csodálatos.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. augusztus 30.