GAL

Ár:   3240 Ft   Kategória:   Egyéb
Lelőhely:   bioboltok, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Makk Zsuzsó, Módosítva: 2018. július 3.

Lelőhely:   bioboltok, online
Kategória:   Egyéb

A kollagén egy óriásfehérje, ami nagy mennyiségben található meg bőrünkben, csontunkban és porcainkban. Az emésztés során kisebb alkotóira, peptidekre, majd egy része utána aminosavakra bomlik, így jut a véráramba, hogy aztán a bőrben és ízületekben kifejthesse hatását.

A termékben a kollagén már eleve peptidek formájában van jelen, azaz elő van emésztve, hidrolizálva van. Így a felszívódása már jó és az emésztést sem terheli. Ez az emésztést már alig igénylő kollagén peptid (hidrolizált kollagén) segíti a bőr fiatalos rugalmasságának megőrzését és az ízületek megfelelő működését, hajlékonyságát.

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Borostyan

Csilla_Csilla

2021. szeptember 26.

Marha kollagént vettem és a második csomagot is elfogyasztottam.
Először joghurtba kevertem, de úgy nem igazán tetszett. Szóval azóta minden este meleg teába keverem (általában zöld teába) a port. 10 grammot és mérlegem mérem ki, hogy egyenletesen fogyjon. Ez már egyfajta lefekvés előtti relaxációs szokássá vált. A meleg tea miatt csomómentesre összekeverhető és nincsen se mellékíze, se mellékillata (pedig erre elég finnyás tudok lenni). A tea lesz kicsit ilyen fehéresebb, de nem zavaró módon.
Amit tapasztaltam: hajhullással küzdök évek óta. 5 évig szedtem hormonális fogamzásgátló tablettát és 1, 2 éve tűnt fel, hogy nagyon hullik a hajam (gondolom, a tabletta egyik mellékhatása). Elvékonyodott, gyenge lett. Két naponta porszívózok, tényleg mindenhol az én hajam van a lakásban. Anyukám is észrevette, hogy kevesebb lett a hajam. Azután februárban abbahagytam a tablettát és még sokkal jobban rákapcsolt a hajhullás, mint előtte... Hajmosásnál, sima fésüködésnél is. Csomókban hullot. A fodrászom azt mondta, hogy hosszú a hajam és csak soknak tűnik... De amikor levágattam a hajamat rövidre, akkor is ugyanolyan sok haj maradt a kádban és annyival kevesebb volt már a fejemen. Elszomorító volt.
Na, nagyjából 2 hete feltűnt, hogy egyre kevésbbé hullik a hajam. Aztán egyik este, a hajmosásnál szinte már alig-alig maradt haj a kádban! Páromat is becitáltam a fürdőbe, hogy megmutassam neki a csodás fejleményt.
Nem tudom biztosra, hogy a kollagén hatása, vagy ez amúgy is bekövetkezett volna (ugye, a tabletta abbahagyása miatt). Mindenestre, folytatom a harmadik csomaggal és bízok benne, hogy rendeződik a problémám ésnem ritkul tovább a hajam.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. szeptember 26.

Marha kollagént vettem és a második csomagot is elfogyasztottam.

grizus

2021. szeptember 17.

Nekem sem vált be, szenvedtem vele, elég taszító ízre és nem tapasztaltam pozitív hatást. De amúgy is gondban vagyok az étrendkiegészítőkkel, mindig elfelejtem őket, hacsak nem ételneműek. Valaki azt mondta, miért eszel port...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. szeptember 17.

melitta777

2021. július 5.

Próbáltam már az összes verziójukat, de a halkollagénnél maradtam. Amióta szedem, a hajam már nem hullik, és az új baba hajaim is szép erősek.
A bőrömre pontosan nem tudom mennyire van hatással, ott nagy változást nem észleltem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. július 5.

Reddiamond

2021. június 6.

2021.01.28: 1,5 hónapja kezdtem el enni. Egy hónapig fél adagot ettem a marhakollagénből. Több nem ment le a torkomon, hiába kevertem bele reggeli kásámba, tejjel, lekvárral stb.. vagy 2 hete vettem egy zacskóval a sertéskollagénből. Végre! :) Ennek az ízét jobban tolerálom, így már bátran megeszem a rendes adagot. Később jövök infóval, hogy mennyire váltotta be a reményeimet.

2021.06.06: továbbra sem érzek pozitív hatást sajnos... :/ Így lepontozom 1-re. De kitartok szedem még, hátha több idő kell neki nálam.... Később jövök még infóval.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. június 6.

Leonitre

2021. március 1.

Még csak 2 hete szedem a Hal kollagén port, majd a 3. hónapnál visszajövök updatelni.
Addigis annyi infó, hogy minden reggelihez iszom másfél teáskanállal. Méhes Mézes szörpökkel és vízzel keverem el, így nincs rossz íze, teljesen elnyomja a szörp. (Az is dob az élményen, hogy talpas pohárból iszom :D) Szedem mellé a GAL Multivitamint, és el kezdtem járni Microneedling kezelésre, ami növeli a kollagén teremelést. Mindent megteszek :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. március 1.

Futureline

2021. január 17.

A josno azt mondta hatalmas szerencse fog erni. A Gyarto meg azt hogy: Feszesíti, rugalmassá teszi a bőrt, felölti a ráncokat, segíti az ízületek működését Bőrtápláló, -hidratáló, -mikrocirkuláció növelő hatású lehet. Az arcbőr zsírosságát csökkentheti. Csökkentheti a ráncokat. Ízületjavító hatású lehet. Segíthet a haj táplálásában, a zsírosodás és korpásodás kialakulásában. Es meg nincs vege!

Velemeny: En a Collango porat hasznaltam 2 honapig abban + C-vitamin is van es a vilag vezeto Peptan kollagenjet hasznaljak. De szerintem tok mindegy hogy melyiket isszuk. Az egvilagon semmilyen pozitiv valtozas nem tortent. Ha szaraz poharba ontottem a port es ra a nancslevet nem csomosodott. Viszont ha forditva, brutalis zsirszeru csomokat alkotott amit nem lehetett szetkeverni(max megenni). Mindket esetben hanyinger ize van igy 2 honap utan, az elejen meg bebeszeltem magamnak hogy ez mennyire jo. A ranctalanito hatas annyiban mutatkozott hogy biztosra mondhatom hogy hizlal, igy picit feltoltodik az arcbor. De ezt a hatast csokolade fogyasztasaval gyorsabban el lehet erni. Teltsegerzetem volt tole hanyingerrel parosulva. Ezutan ha ingyen adnak sem kinoznam magam ilyen tulhajpolt, lehet hogy nem is megfeleloen hasznosulo, szajhagyomany utjan terjedo, reklamhulyeseggel.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. január 17.

ainatol

2020. december 19.

A második csomagot fogyasztom a marha kollagénből. A ráncmegelőző, hajerősítő hatása majd hosszabb távon derül ki, viszont a bőr szárazságot már most megszüntette. Eddig minden télen annyira kiszáradt a bőröm (távfűtés, száraz levegő), hogy "porzott" a bőröm a derekamnál és a lábszáramon, hiába ittam eleget. Most viszont ruganyos és egészséges a bőröm.
Édes italokkal nem próbáltam, a forró levesbe szoktam elkeverni. Leves híján "porlevesbe": 3-5 decis bögrébe öntök szárított-aprított zöldségkeveréket + sót + az 1 evőkanál kollagént, felöntöm forró vízzel és elkeverem. A kollagén először összeáll csomókba, de mire ehető hőmérsékletre hűl a leves, addigra a kollagén is feloldódik. Semmi külön ízét, szagát nem érzem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. december 19.

tara95

2020. november 10.

Marha kollagént szedek, az 50+-os anyukám már egy ideje fogyasztja. Amikor abbahagyta, megjegyezték, hogy sokkal fáradtabb, nyúzottabb és kevésbé kisimult. Ez őt is és engem is meggyőzött, ezért 2 hete már minden nap szedem egy lapos evőkanállal, vagy két lapos teáskanállal. Rostos gyümölcslében észrevehetetlen vagy turmixban. Se íze-se szaga, az állaga kissé kocsonyás amikor oldódik.
Hatását tekintve ez nyilván nagyon rövid idő, de a körmeim megérezték, hófehérek, hosszúak és beton kemények, nem törik, nem szakad, tényleg nagyon látványos. A hajam is remekül érzi magát, de biztosan benne van a rutin is. Az apróbb ráncaim simulását és a borzalmas ízületi kattogás elmúlását várom tőle leginkább, ha már nem fogyasztok semmilyen kollagénes ételt (pedig nagyon kéne).

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. november 10.

tthfnn

2020. november 3.

A marha kollagént használtam el. Igazából én nem éreztem olyan szörnyű ízt és illatot. Amit én csináltam, hogy minden reggel banános-növényi tejes turmixba raktam bele. Mivel már elfogyott gondolkoztam vegyem-e újra ezt vagy pedig másikat, így arra jutottam próba szerencse megpróbálom a halasat. :D Egyébként hatását tekintve kattogott az állkapcsom már egy ideje mikor elkezdtem szedni és most így miután elhasználtam már ez megszűnt, valamint még a térdem szokott néha fájni és most az is elkerült.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. november 3.

mlexa

2020. október 22.

A marha kollagént használtam hónapokig, de semmi változást nem tapasztaltam. A hallal ellentétben, ennek már bizony volt íze, és szaga is. Egyáltalán nem volt finom számomra. Sokszor próbálkoztam vele, de semmi. Más kollagént fogok kipróbálni, pedig nagy reményeket fűztem hozzá, mert mindenhol csak jókat olvasok róla...

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. október 22.