Gianfranco Ferre

Ár:   11 100 Ft és 16 300 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   30 ml, 50 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Pr. Nóra, Módosítva: 2016. február 23.

Ár:   11 100 Ft és 16 300 Ft
Kiszerelés:   30 ml, 50 ml és 100 ml
Lelőhely:   parfümériák, online

Mind az illat, mind a csomagolás koncepciója az ezerarcú, ikonikus fehér ing előtt tiszteleg, amely a mester egész munkásságát alapjaiban meghatározza.A bámulatos, érzéki dizájn alapját a kála liliom különleges formavilága ihlette, amely a tökéletes szabásvonalú fehér ingeket idézve állt össze, egy időtálló, elegáns költeménnyé.A mester minden munkáját skiccek felvázolásával kezdi; nem volt ez másképp a parfüm megalkotásánál sem. Innen jött az inspiráció, hogy maga az illat is a 113-as számú skicc nevét viselje.

„ Mindig is szerettem volna egy olyan parfümöt alkotni, amely a frissen vasalt fehér ingek illatát kelti életre.”

A fej illat mediterrán hangulatát a Bergamott Citrom aromája adja, amely a Magnólia tisztáságában, majd pedig a Babarózsa kellemes aromájában teljesedik ki.

A szív jegyek közül a Jázmin szirmok adják az illat puhaságát és frissességét, míg az ibolya és az írisz karakteressé teszik a kompozíciót.

Az alap jegyek karakterét a Sziámi benzoé adja, amelyet a Patchouli és a Pézsma tesznek bujává és felejthetetlenné.

Ár: 9900 Ft + posta , Eladó: Fiorentina
Állapot: 100 ml-ből kép szerint, Helyszín: Budapest, fizetés: személyes átvétel, vagy utalást követő postázás

Vikkkinca

2020. október 26.

Szeretem a Ferre illatokat,de ez nagyon nem jön be.Azt olvastam,hogy "frissen vasalt fehér ing" illat...rajtam nagyi 100 éves nagyi (vastag- rúzs,krém,alapozó) szaga van.Nekem túl öreges,és egész nap visszaköszön a torkomba (tartósságával nincs gond).

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. október 26.

zs001

2020. február 11.

Upd: ó, borzalom! Olyan a szaga rajtam, mintha ràntotthùst sütöttem volna...valahogy a kis fehèr ing most nem jött be.
Szerettem volna, ha működik....de sajnos nem az én illatom. Egy meghatározhatatlan illat-katyvasz lesz a bőrömön. Üvegből illatolva pedig mesés, tiszta illat. Az üvege csodaszép, és kifinomult illat...csak nem rajtam.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. február 11.

vivia

2019. június 16.

Amikor ezt a parfümöt vettem, valami "csinosabb" illatot kerestem ami tartózkodó, de kellemes. Télen próbáltam ki, az ovisom azt mondta rá, hogy "mókusodú" illat és beült az ölembe mókuskának. Tényleg fás és fanyar, valójában tetszik is, de az üvege még jobban tetszett, félretettem felejtősnek...míg nem egy szép nyári napon...míg nem egy hót meleg nyári napon tavaly újra elővettem, és azóta ez a kedvenc nyári illatom. Annyira szép, mint egy teljesen fehér levélpapír :-) vagy mint egy papírból hajtogatott legyező. Összességében irodai illat, de pl. hivatalos ügyekhez nekem egész évben ideális. Úgy általában van benne egy pici olaszos nagyképűség, de nyáron megmutatja igazi, kedves és kellemes, támogató oldalát, valódi szépségét, nagyon szeretem.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. június 16.

Fiorentina

2018. augusztus 20.

Szeretem, ha egy parfümnek számomra is tetsző története van - és ez nincs másképp a Camicia 113-mal sem. Elegáns és kifinomult, nem gondolom, hogy bárkit - akár egy munkahelyen is - képes lenne zavarni. Nem harsány egy cseppet sem, így azok kedvelhetik igazán, akik a visszafogott, trendmentes illatokat keresik. Képes bennem felidézni a frissen mosott és vasalt hófehér ing ropogós illatát...
Jó választás lehet az inkább csendben a háttérben meghúzódó, nem magukat előtérbe tolni kívánó, 30 feletti hölgyek számára.
A tartóssága hagy némi kívánnivalót, de ez már senkit nem lep meg. Az annál inkább, hogy milyen nagy az utóbbi időben a piactéri forgalma itt a KM-en.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2018. augusztus 20.

senskin

2018. július 30.

Ez az az illat, amit viselek. Citrusos-jázminos frissesség. Elegancia. Magassarkú. Érzéki rúzs. Mosoly. Visszamosoly. Kéz a kézben.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. július 30.

Trixi

2018. július 18.

Szeretek olvasni egyes illatok koncepciójáról. "Ezerarcú, ikonikus fehér ing, tökéletes szabásvonal, elegáns költemény". A koncepció mindjárt egy várakozást állít fel előttem. Ezzel szemben mit mond ez az illat nekem? Biztos, hogy nem selyeming, nem szmokinging, nem keményített mandzsettás ing, nem testreszabott-karcsúsított luxusing, inkább egy egyszerű, dolgos lány vászoningje, már sokszor mosott, kicsit gyűrött. Leginkább szappanszagot érzek. Talán a fehér Lux szappannak volt ilyen illata régen? Fehér liliom, picit savanykásan. Pézsmát egyáltalán nem fedezek fel benne, pedig segítene rajta. Persze nem kellemetlen virágillat annak, aki szereti az ilyesmit, de a fenköltség nincs meg benne, az ezerarcúság meg végképp hiányzik. Milyen lehet a 113-as skicc?Elegánsabb, nagystílűbb, összetettebb illatra számítottam.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2018. július 18.

Erina

2018. július 6.

Visszafogott, kellemes kis tündér illat. De legnagyobb bánatomra rajtam sajnos egyáltalán nem tartós. 😢

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. július 6.

Scara

2018. június 23.

Imádom a parfümöket, bejártam már a niche parfümök minden zegzugát és a gyűjteményem legtöbb darabja ezek közül került ki.
Viszont ezek elég megosztó darabok is, leginkább a saját lelkemnek szólnak, illatterápia szinten.
Viszont úgy gondoltam kell valami más, valami ami "biztonságos", ami nem túl sok, nem túl kevés, tavasz-nyári hétköznapokra való és az irodában sem zavaró.
Amikor megláttam, hogy jelenleg akciós is, kipróbáltam és nem volt kétség, jött velem haza. Nagy bánatomra rajtam nem tartós, 2 óra maximum amíg érzem.
Sokszor a legkisebb kiszerelést veszem meg, mert valahogy a parfümökhöz nem tudok hűséges lenni :) Mindig jön valami új, izgalmas.
Ennél viszont ez nem lesz probléma, el fog fogyni mielőtt ráunnék.
Upd.: 2 üveggel is elhasználtam, de a harmadik már csak áll a polcon egy ideje, így eladóvá vált.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. június 23.

Ennél viszont ez nem lesz probléma, el fog fogyni mielőtt ráunnék.

eszcsy96

2018. április 21.

Imádom a tisztaság illatokat, és ez abszolút kiemelkedő ebben a kategóriában. Elég pacsulisan nyit, de hamar lecsendesedik és olyan krémesen virágos lesz.
Nekem picit édeskésebb, mint amit melegben szeretek, hűvös időben nekem jobban tetszik. Tartóssága is rendben van. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. április 21.

homonnaizs

2018. április 15.

nagyon finom parfüm szerintem mindennapi viselethez ideális, az edt-ben van egy illat ami tartósabbá teszi de mindenképpen szép és aki a visszafogott illatokat kedveli próbálja ki

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2018. április 15.