Goloka

Ár:   500 Ft   Kategória:   Egyéb kozmetikumok
Kiszerelés:   10 ml   Bőrtípus:   Kombinált
Lelőhely:   bioboltok, online   Bőrprobléma:   Vízhiány

A krémet feltöltötte: Dudoka77, Módosítva: 2019. december 9.

Lelőhely:   bioboltok, online
Kategória:   Egyéb kozmetikumok
Bőrtípus:   Kombinált
Bőrprobléma:   Vízhiány

A hidegen sajtolt 100 % tisztaságú Neem (Azadirachta indica) olaj hatóanyagokban rendkívül gazdag olaj, melyet az Indiában őshonos neem (ním) fa leveleibõl és termésének magjából préselnek. Erős antibakteriális, gyulladáscsökkentő, gombaölő és fájdalomcsillapító hatása miatt széleskörűen használják. Az ájurvéda legnépszerűbb gyógynövénye. Mindenféle bőrbetegség (ekcéma, pattanás, pikkelysömör, gomba, korpa, kiütések, csípések...) és reumás fájdalmak kezelésére alkalmas. Paraziták és fejtetvek ellen is hatékony.

Dudoka77

2019. december 3.

Szagát illetően ez az olaj tényleg brutális, valósággal felfordul tőle a gyomrom. Egyeseket pörköltre emlékeztet, másokat kolbászra és volt, aki szalonnához hasonlította, amelyek ételben igen étvágygerjesztőek lehetnek, na de, hogy az arcomon érezzem... Szerintem még ezeknél is rosszabb; nagyjából olyan, mintha valami meghatározhatatlan fűszerezésű távol-keleti étel szaftját masszíroznám a bőrömbe. Én a hormonális pattanások és azok nyomai ellen vetettem próba alá. Nappalra meg sem kísérlem felvinni, mert az illatanyag nem hajlandó elillanni órák múlva sem. Éjszakára vegyítek két cseppet az éjszakai krémhez, amely szinte semmit nem tompít a szagán, így alvásomból felkelve is elfog néha az undor, amikor megcsap. Olaj létére nem fényesít és nem zsíroz tocsogósra, egész jól beszívja a bőr. Ahhoz, hogy a hatékonyságáról be tudjak számolni, még nem telt el elég idő, de olyan sokat nem is kívánok neki hagyni, mert kétlem, hogy ez a büntetészámba menő szagélmény hosszú távon elviselhető lesz számomra. Nem is tudom, milyen ponttal kellene illetnem, hiszen lehet, hogy csodaszernek fog bizonyulni, ez esetben pedig félre kéne tennem a finnyásságomat. Egyelőre hármas, aztán néhány hét múlva meglátjuk, hogy a hatékonysága alapján tudom -e többre értékelni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. december 3.