Goloka

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Hajápolók
Lelőhely:   bioboltok, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: missmisfit, Módosítva: 2014. június 2.

Lelőhely:   bioboltok, online
Kategória:   Hajápolók

Egykomponensû gyógynövény por, melyet „színtelen hennának” is neveznek. Valójában azonban nem az ismert henna (Lawsonia inermis) növényrõl van szó. A Cassia obovata egy hajkondicionáló hatású gyógynövény. Talán csak annyiban hasonlít a hennára, hogy szintén ragyogóvá és egészségessé varázsolja hajunkat.

Amennyiben a cassiát enyhén citromos vízzel keveri össze és hagyja egy éjszakát pihenni, akkor kiengedi aranyszínû festékanyagát. Ez a pép az õsz és a sárgásszõke hajat aranyszõkévé varázsolja. A cassia színe a sötét hajon nem érvényesül még citromlével sem.

missmisfit

2014. május 23.

Nem tudom, hogy milyen néven kellene feltüntetnem. A doboza azt írja, hogy ez színtelen henna, továbbá hajkondicionáló por, de ez valójában nem henna, hanem cassia és elvileg alkalmas szőkítésre is, szóval teljes a képzavar a forgalmazó és az én részemről is. :D Egyelőre egyszer próbáltam, kamilla teával kevertem és 3 órán át hagytam fent. Nagyon selymes most a hajam és szépen csillog. A színe nem változott. A szőkítő recept, amit találtam és majd kipróbálok: oliva olajjal, erős kamilla teával és citromlével kell tejföl sűrűségűre keverni, 12 órát állni hagyni, majd felkenni a teljes hajhosszra, a hajtőre is. Folpakkal körbetekerni, kell neki a fejből áradó meleg, hogy hasson. Így 3-4 órát kell fennhagyni. Majd ha kipróbáltam, beszámolok. Sok jót olvastam a cassiáról, egyik barátnőm haja a hennától nagyon szép, ezért döntöttem úgy, hogy kipróbálom a "szőke verziót".

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. május 23.