Gyógyszertári

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: kissbarbara1990, az összetevőket feltöltötte: skorpió, Módosítva: 2015. augusztus 10.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek

lexalexa94

2019. május 12.

Egyik munkatársam ajánlotta a pattanások után maradó piros foltokra. Neki a vállán voltak, és nagyon szépen elmulasztotta őket. Tudni kell, hogy nagyon problémás a bőröm, a mai napig nem találtam meg azt az arclemosót és hidratáló krémet, ami igazán megfelelő lenne. A kozmetikus szerint nagyon problémás a bőröm, mert gyulladt, pattanásos, amire szárító hatású készítmény kell, de ezektől borzalmasan vízhiányos lesz a bőröm, amit ha hidratálok, még jobban eltömődnek a pólusok. Mindezek ellenére úgy tűnik, hogy szinte a legegyszerűbb megoldás használ: a bórvíz. Semmi mást nem használok. Se arclemosót, se hidratálót, se arcmaszkot, semmit. A sminket nedves törlőkendővel lemosom, vízzel átmosom az arcom majd áttörlöm bórvizes vattakoronggal, napi egyszer, mert szárít. Hetek óta nem jöttek elő pattanások, még egészen picik sem. Igazság szerint 10 éve nem történt ilyen :’) Antiszeptikus hatású, szóval mindenkinek ajánlom, akinek bármiféle gyulladás van a bőrén! Nekem csodát tett!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. május 12.

krisztis

2018. február 23.

Szememre használom és mindig segít ha fáradtnak vagy száraznak érzem, vagy csak áttörlöm vele, vagy borogatásként használom, nyugtató hatású, akár kisírt szemekre is :( :) Köszi a tippeket, nem tudtam hogy az arcbőrre is jó hatással lehet, ki fogom próbálni!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. február 23.

Samantha

2016. október 21.

Egy kamillás változata van meg nekem ennek a kis gyógyszertári csodának. Reménytelen kis apró, viszkető pattanásszerű valamikkel VOLT tele az állam 10 hónapig. A bőrgyógyász csak nyomta az antibiotikumokat, amiktől sokkal rosszabb lett. A helyi patikus néni ajánlotta. 2nap alatt megszabadított az apró, tű szerű pattanásoktól. Azoktól, amikkel a bőrgyógyász 10 hónapig nem boldogult!!! Abszolút csodaszer.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2016. október 21.

Emme

2015. november 4.

Tudjátok léteznek azok a kiütések, amik nem a kamaszkori pattanások, hanem csúnya,gyullast olykor lila kiütések az arcon , és fájnak. Nekem szoktak lenni sajnos, általában azt jelzik,hogy valami belül nem egészen oké. A bőrgyógyászom ajánlottam, a legelső alkalommal amikor ez megjelent már majdnem sírva szaladtam hozzá,hogy adjon valami csodaszert. A bórvizet írta fel,mondta,hogy a területre csak ezt használjam,semmi más szérumot,krémet,radírt,semmit, esetleg alapozót. Pár nap alatt tökéletesen rendbehozta a bőrömet, tényleg csak őt használtam,volt,hogy naponta 3x is áttöröltem bórvízzel átitatott vattakoronggal a bőrömet. Nyugtat és fertőtlenít, és igen,szárít is. Kb. évente 4-5x jelentkezik a fent említett probléma,de akkor ő, és csakis ő jöhet szóba nálam.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. november 4.

Pöti

2014. október 4.

Ide is ugyanazt tudom írni, mint a Naturlandos testvéréhez. Alapdarab a kozmetikában.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. október 4.

dobolank

2014. február 1.

Én is szemnyugtatásra vettem - megjegyzem, akinek problémája a szemszárazság, az óvatosan használja, mert ez is szárít, ilyenkor áttörölni érdemes inkább vele a szemet, mint borogatni. És azt vettem észre, hogy nagyon jó bőrnyugtató, enyhén szárító hatása is van. Én a szemsmink eltávolítása után az egész arcom áttörlöm vele, de ezt inkább zsíros bőrre, vagy kombinált bőr zsíros zónájára ajánlom. Segít a kipirosodásokon, és talán az orrcimpán látható hajszálereken is, bár erre nemcsak ezt használom.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2014. február 1.

huncutka

2013. augusztus 28.

Én is szemre használom, jó áttörölni miután leszedem a szemfestéket. Mellesleg enyhe fertőtlenítő hatású.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. augusztus 28.

haminda

2013. január 24.

A szem vörösségét is szépen eltünteti és valamennyire nyugtatja is a fáradt szemet. Bórvízzel átitatott vattakorongot helyezek 5-10 percre monitortól meggyötört szememre és utána kipihent, tiszta tekintetem lesz. Irritált bőrre még nem használtam, de köszönöm a tippet kissbarbara1990, ki fogom próbálni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2013. január 24.

kissbarbara1990

2012. december 1.

Szempilla- és Szemöldökfestés után használom befejezésként és a szín fixálásaként. Szőrtelenítőkrém használata után nyugtatja az irritált bőrt. Mindig van itthon egy üveggel,nagyon olcsó!!!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. december 1.

Bórsav. Gyenge sav, melyet  antiszeptikus és rovarirtó tulajdonságai miatt használnak. A vegyiparban alapanyag. Fehér por, vízben oldódik. Ásványa a szasszolit. A bórsavat fertőtlenítő (antiszeptikus) hatása miatt a gyógyászatban is alkalmazzák.