Gyógyszertári

Ár:   700 Ft   Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Kiszerelés:   50 g   Bőrtípus:   Száraz, Normál
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   Bőröregedés

A krémet feltöltötte: bugosgizi, Módosítva: 2015. december 9.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Bőrtípus:   Száraz, Normál
Bőrprobléma:   Bőröregedés

Zsolin

2020. január 5.

Amit a városom egyik patikájában lehet kapni, nem a legjobb krém. Kőolaj alapú, neház, ragacsos és a bőröm kifejezetten nem tolerálja. Kipirosodik és még húzódik is utána. Némi mellőzés után újabb adagot próbáltam, de a véleményem nem lett más, sőt még 1-2 apróbb pöttyöcske is megjelent. Ismét abbahagytam és helyreállt a bőröm. Összetevő tájékoztatást nem kaptam, illetve ezt: "itt, a patikában keverik gyógyszerészek, biztos lehet benne, hogy nem ártalmas". Elhiszem, de nem ez volt a kérdésem...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. január 5.

rebuska01

2019. december 30.

Nem szerette a bőröm.Glicerines jellegű az alapkrém,nekem attól csúnyán feszül a bőröm és kellemetlen filmréteget érezni használat után órákig.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. december 30.

eperturmix

2016. október 15.

Nem tudom,hogy ez pont olyan kikevert krém-e mint amit nálunk csináltak,de azt tudom,hogy az annyira jó illatú volt,nem virágos,nem gyümölcsös se nem valami divatos illat,ami a mai kenőcsökbe van,de valami hihetetlen,milyen tisztaságot juttatott eszembe mindig.Mamókám használta,mindig szagolgattam (és nem,nem öregasszonyos illatú),még nekem is vett egyszer,de rajta tetszik a legjobban :)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. október 15.

Zaynab

2016. augusztus 12.

Megvettem, de Gizihez hasonlóan a termék nálam sem használt és én is félretettem most.
Nem értem, hogy a patikában miért nem volt hajlandó az eladónő az összetevőkről tájékoztatni. Mondtam, hogy említsen összetevőket, de ezt nem nagyon akarta megtenni. Csak annyit mondta, hogy kőolaj is van benne, meg napraforgó olaj. Kb. ennyit mondott.
Hat vagy hét hétig használtam ezt a krémet, de az én kis gyöngyházfényű dobozomra golyóstollal egy A is oda van írva, mintha lenne benne A-vitamin is...

Pros:

- nem ártott, de nem is használt. emiatt is fura volt a krémet használni.
- nem irritált, nem lettem tőle piros vagy totál kiütéses,
- kentem nyakra, dekoltázsra és a vállaimra is egy kicsit, de ott nem lettem pöttyös.

Cons:

- avas szaga van.
- szerintem kőolajos meg paraffinumos az egész, mert néha itt-ott lettek apró pöttyeim, amelyek néha kicsit viszkettek is (hajvonalnál az arcom körül, de az államon vagy az orcáimon nem).
- mivel nem nagyon láttam semmiféle benefit-et a termék használatában, így abbahagytam a kenegetést, mert a szag zavart, a melegben még folyt is (hiszen nyár van, éjjel is egész meleg volt mostanáig).
- kézkrémnek talán még jó lehet, szóval nem ablakon kidobott pénz a vége.

Pedig azt hittem, hogy milyen jó lesz majd, hogy könnyen beszerezhető, meg még olcsó is és nagyon sokáig elég.
A kicsi tégely nekem még félig van, pedig naponta használtam, néha nemcsak éjjel de nappal is.
Szóval az egész tégely kb. 3-4 hónapra is elég lehet.

Mivel nem ismerem a pontos összetevőket, így jóindulatúan 3 pontot adok a krémre.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2016. augusztus 12.

Pros:

- nem ártott, de nem is használt. emiatt is fura volt a krémet használni.
- nem irritált, nem lettem tőle piros vagy totál kiütéses,

Cons:

- avas szaga van.
- kézkrémnek talán még jó lehet, szóval nem ablakon kidobott pénz a vége.

Szóval az egész tégely kb. 3-4 hónapra is elég lehet.

bugosgizi

2016. május 23.

Ez a termék torony magasan az élre tört nálam a fontossági listámon. Minden nap használom és nagyon szeretem.
Állagát tekintve egy elég erős és sűrű éjszakai krém. Nem vártam volna hogy ilyen tömény lesz. No meg azt hogy ilyen színig töltik vele ilyen kis pénzért a tégelyt.
Arcon és szemkörnyéken is teljesen jól működik. Élősszőr egy kicsit ragacsos réteget képez az arcon aztán elkezd besimulni és végül selymes, lágy és üde bőrt kapunk. Sajnos a pattanásokat nem tünteti el. Bár nem is azért vettem.
Viszont a bőr zsírosodása ellen tökéletesen hatékony. Úgy rendbe tette a bőröm mint még egy krém sem. A T vonalam teljesen jól fest. Egy hópöttyet a karikáim is lejjebb húzódtak azt hiszem.
A termék illata nem olyan jó... Viszont felkenve legalább nincs tömény patika szaga. :D
Lényeg az hogy nekem mindent sokkal jobbá és egyszerűbbé tett az arcápoló rutinomban.

Update: Neki vagyok keseredve. A fele fogyott el és a bőröm hozzá szokott. :( Persze ezért váltottam is... Zsíros maradt a bőröm tőle egy ideje és pattanásos lettem ahova kentem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. május 23.

delorean

2016. március 25.

Gyógyszertáranként eltérő, hogy milyen kikevert krémeket, tonikokat, kenőcsöket árulnak, van ahol nem is foglalkoznak ilyennel. Sajnos a legtöbb patikai krém alapja kőolajszármazék, ezért nem is szoktam venni ilyet, de 2 éve találtam a Piactér Patikában nagyon jó összetevőkkel rendelkező tápláló éjszakai krémet. Nem tartalmaz semmilyen ásványolaj eredetű összetevőt (mint amilyen pl. a paraffin, vagy a vazelin), ezáltal nem komedogén, illetve tartósítószer (parabén) mentes. Fő összetevői a glicerin, növényi olajok, lanolin, sztearin, cetviasz, méhviasz, az A- és E-vitamin. Nem tartalmaz illatanyagot sem, ami patikai kikevert krémeknél illóolajat jelent, tehát nem irritál még ennyire sem. 80 g 890 Ft-ba került.
Nagyon szerettem, pont most jutott eszembe, hogy venni kellene újra. Hamar beszívódott, nem hagyott ragacsos érzetet maga után, és olcsóbb mint a drogériás arckrémek.

Update:
Na, beszereztem újra, megkérdeztem a patikustól, hogy mit takar pontosan a növényi olaj, és mondta, hogy csak napraforgóolaj van benne. Szóval tökéletes krémalapnak is, lehet hozzá igény szerint hidegen sajtolt olajokat csepegtetni. :) Én a krém felét airless krémadagolóba fogom tölteni, hozzákeverek még jojobaolajat, panthenolt, a másik felét pedig a tégelyben hagyva beteszem a hűtőbe, így biztosan nem romlik meg a felhasználásig.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. március 25.

Update: