Gyógyszertári

Ár:   600 Ft   Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Babooca, Módosítva: 2018. április 11.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek

Felhasználás

• színtelenítő- és fehérítőszer, számos tisztítószer tartalmazza származékait
  • klórmentes fertőtlenítőkben
  • laboratóriumban oxidálószerként
  • vegyiparban környezetbarát technológiákban oxidálószerként
  • szennyvizek ártalmatlanítására
  • az orvosi gyakorlatban dezinficiáló- és szagtalanítószerként
  • a vízmentes hidrogén-peroxidot lökhajtásos repülőgépek, rakéták üzemanyagaként használják.
  • hajfestékekben

Patikákban higítva (általában 3%-osat) adnak ki. Vényköteles.

kaputelefon

2019. október 6.

Többek javaslatára gyulladt helix piercing fertőtlenítésére, kezelésére vettem. Nekem sajnos nagyon nem vált be, még erősebb lett a gyulladás :(
Másra még nem használtam, lehet hogy ott működik, de nekem erre nagyon rossz volt, ezért kapott az egy csillag helyett közepes értékelést.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. október 6.

boggger

2019. szeptember 14.

Amikor borotváltam még a lábam, voltak gennyesebb benövések, azokra kozmetikus ismerős ajánlotta, egy éjszaka alatt kidolgozta a gennyet és szépen lehúzódtt a gyulladás.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. szeptember 14.

ClaraWolf04

2019. szeptember 2.

Amikor be volt nőve a lábujjam, néhány csepp rá és meg is gyógyult. Viszont már hónapok óta, naponta többször cseppentem a piercingemre amit megfelelően tisztítok és forgatom, de időről-időre begyullad, mintha soha nem akarna meggyógyulni. Többen is ajánlották ezt a patikai terméket, de csak időszakosan javít a helyzetemen

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. szeptember 2.

Petronellka

2019. május 21.

Tesóm lábujját műtötték,köröm benövés miatt,amire ezt a fertőtlenítőt ajánlották. Korábban már használtuk, így ismertük ezt a csodaszert. Pont ebben a szakaszban nem múló fekély és minden féle hólyagok jöttek ki a számon, amikor is utána olvastam lehet e vele oblogetni. Félve tettem ezt, először higitva majd nyugodt szívvel, higitas nelkul is oblogettem, a gyógyszertárban (vény nélkül kapható) 3%-os oldattal. Semmilyen más oblogetot nem hasznaltam, de a számat pár nap alatt rendbe tette. Naponta többször használtam, bár lehet, hogy a fogaimnak nem 100%-ban tett jót.. Ha feheritesre használnám, annak is megteszi, de hosszú távon szerintem tönkre tenné a zománcot. Bár ki tudja.. Én csak jókat tudok róla mondani. A pattanásos, sebes arcomra is elkezdtem, tonik szeruen hasznalni és láss csodát! Masodik nap már teljesen letisztitotta szárítás nélkül. Tovább fogok vele kiserletezni és meglatom hosszú távon megéri e az arcomnak🤷‍♀️🥰

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. május 21.

darbarad

2019. április 24.

Kötelező termék! Akkor találtam rá, mikor az egyik piecingem iszonyúan begyulladt, nagyon csúnya volt, folyamatosan fájt, de kivenni nem szerettem volna. A barátom ekkor mondta, hogy mostmár elég, vesz nekem rá valamit, és ez volt az. Nagyon rövid idő alatt tökéletesen rendbetette a csúnya részeket, nagyon hálás voltam érte. Azóta megelőzésre használom,időnként áttörlöm a piercinges területeket, és semmi gyuladás, semmi fertőzés. Emellett nagyon jó árban van és sosem akar elfogyni a lejárati idő előtt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. április 24.

tara95

2019. április 23.

Itt olvastam róla és egy barátnőm is ajánlotta torokra. Én sebek fertőtlenítésére és arcra használom, eszméletlen jól végzi a dolgát. Ha nem bírom ki és nekiesek a mitesszereimnek, akkor utána jó alaposan, többször is áttörlöm vele az egész arcomat. Már néhány órán belül lehúzza a gyulladásokat, reggelre pedig alig látszik, hogy bármi is történt. Egyébként nekem eleve nem habzik, egy kis patikában keverték ki, ez nem von le semmit a hatásából. Értelemszerűen kirepedt szájra, borotválkozás után, stb is szuper.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. április 23.

csekeregina

2019. március 29.

Előttem a patikában meglepve tapasztaltam, hogy ezt kérik. Utánaolvastam, félve, de kipróbáltam az arcon lévő gyulladt sebeimre. 3 nap múlva egyik reggel azt hittem elsírom magam. Egyszerűen gyönyörűen leszárított mindent. Nappal rákenem az alapozót és egész jól nézek ki :) hihetetlen. Mivel nagyon rosszak a fogaim és torokfájó vagyok kipróbálom gargalizálásra ism

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. március 29.

viviensgy

2018. október 4.

Az arcomra használom, nagyon szeretem. Pár száz forintért lehet kapni a gyógyszertárban, soha nem fogy el, elég egy keveset kenni a problémás területre. Én pattanásokra szoktam használni, vagy ha miután nyomkodom az arcom, szépen kifertőtleníti és nem gyullad be. Pár nap alatt az egész arcomról eltűnteti a csúnya pattanásokat :) többet ér minden drogériás kencekicénél!! Ráadásul több mindenre is lehet használni, minden háztartásban érdemes tartani! ;)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. október 4.

Villango

2018. március 30.

Először is, még gyártják.
Másodjára: nem vényköteles.
Harmadjára, ez egy szuper cucc bőr és nyálkahártya fertőtlenítésre is.
Nekünk azért van itthon, hogy ha a torkunk elkezd fájni, két napon át napi 2-3-szor gargalizálunk vele, és a 3. napra elmúlik a torokfájás, nem gyullad be. Elképesztő. :)
Amennyiben valakinek a patti ellenes Akneroxid krém nem vált be, mert nem tud mit kezdeni a szárító tulajdonságával, annak meleg szívvel ajánlom ezt a gyógyszertárban kapható 3%-os hidrogén peroxid oldatot.
Filléres gyógyszertári készítmény, én tonikszerűen használom, vattakorongra téve, a problémás területet áttörölve.
Persze ezt is csak alkalomszerűen, hisz ő is peroxid, de nagyon látványosan gyógyítja a sebeket, friss pattikat már 3 nap alatt is, méghozzá a szárító tulajdonsága nélkül. Szóval szupi cucc.

Googles véleményét olvastam én is, és DE :) való bőrre, hisz 5 és 10%-os hígításban pattanás elleni szerekbe keverik!! (Akneroxid amit fentebb említettem)
itt csakis a hígítás mértéke számít, 10% felett én sem kenném sehova.
Nekem a brutál problémás bőrömet 5 éve ez az anyag tette rendbe, szóval hálelúja, nekem mindig is a szívemben lesz. :)

Olvasom lentebb a véleményeket, igen, lehet nyílt sebbe, és igen, azért jobb pattira az Akneroxidnál, mert mire ágyba kerül az ember elpárolog, felszívódik, így nem fehéríti ki a textiliákat amikkel érintkezik.
Az én bőröm semmilyen gyulladáscsökkentőt nem bír, mindentől kipattogok, ez a vízszerű cucc viszont tökéletes teszi a dolgát, és semmiylen külső vagy belső mellékhatása nincs.
Értelemszerűen kisállatok sebeire is szuper.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. március 30.

Először is, még gyártják.
Másodjára: nem vényköteles.
Harmadjára, ez egy szuper cucc bőr és nyálkahártya fertőtlenítésre is.

itt csakis a hígítás mértéke számít, 10% felett én sem kenném sehova.

Értelemszerűen kisállatok sebeire is szuper.

Yavanna

2018. január 18.

A gyógyszertárban ajánlották a pattanásaimra. Sajnos az a típus vagyok, aki nyomkodja, kapargatja a pattanásait, főleg stresszes időszakok alatt, így hogyha egy kis pati megjelenik, abból elég sokszor egy nagyobb, csúnya, sebes dolog lesz. Ez a H2O2 egy csodaszer, mióta használom, azt nem mondom, hogy kevesebb pattanás jön ki, de sokkal-sokkal hamarabb, akár 1-2 nap után elmúlnak. A hajam tövénél is meg szoktak jelenni kis foltocskák, azokat is be szoktam vele kenni, így a világosbarna hajam elülső tincseit kissé kiszőkítette, de nekem tetszik, az már kevésbé, hogy már a szemöldökömön is észrevettem egy kis világosodást :D
Esténként szoktam felvinni egy fültisztítóval csak a kezelendő területre. Pár másodpercig eléggé tud csípni, főleg ha egy kicsit nagyobb sebre viszem fel. Valamennyire bomlik, így a ráírt félév lejárati idő kicsit sok. Ha már nem, vagy alig habzik, akkor már nem sok hatása van.
Egyébként valószínűleg ugyanúgy hat, mint a benzoil-peroxid, csakhogy ez nem fehéríti ki a párnahuzatot, mert mire eljutok odáig, addigra maradéktalanul elpárolog/beszívódik.
Nyílt sebeket jobb ezzel fertőtleníteni, mint Betadine-nal, mert utóbbi lassítja a sebgyógyulást.
Egyébként amire még használják, bár én még nem próbáltam: toroköblögetésre (gargarizálva, utána szigorúan kiköpni, NEM lenyelni!) és bedugult fülre a felére hígított (1,5%-os) oldatot.
Illetve amire NE használjátok: mostanában olvastam egy olyan divatot, hogy belsőleg, lenyelve (igaz, csak pár cseppet) mindenre jó, minden betegséget megelőz. Ezt főleg azért nem értem, mert pont az ilyen áltudományos oldalak hirdetik, hogy az antioxidánsok a megoldás mindenre, és hogy a szabadgyököket el kell távolítani a szervezetekből (persze ennek van tudományos alapja, de sajnos nem ennyire egyszerű). Na most a hidrogén-peroxid tipikusan szabadgyökképző, igaz, azt a pár cseppet a hidrogén-peroxidáz enzimünk biztos semmi perc alatt ártalmatlanítja, vagy elbomlik mielőtt még odaérne, de hogy belsőleg nincsenek jótékony hatásai, az is biztos.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. január 18.