Henna

Ár:   1000 Ft   Kategória:   Hajfestékek
Lelőhely:   Müller   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Lisana, az összetevőket feltöltötte: szilvion, Módosítva: 2015. március 11.

Lelőhely:   Müller
Kategória:   Hajfestékek

natasa

2017. augusztus 8.

A hajamat régóta festem hennával (pl. Sante, Logona, Khadi stb.). Azt olvastam, hogy a cassia az őszt aranylóvá varázsolja, és a nem ősz hajnak ad egy jó kis aranyló fényt. Na, ez jól hangzik, hiszen őszülök. Ebben is cassia van, meg kamilla, meg akác, meg egy pici henna is.

Itthon elolvastam a használati utasítást, miszerint ősz hajra nem ajánlják. Na, köszi. Ennek ellenére kipróbáltam. Én nem sima forró vízben, hanem forró kamillateában levertem ki, és tettem bele egy kanál ecetet, ahogy írja az utasítás. A darabossága nem újdonság, ez volt a korábban próbált márkák porfestékeivel is. Most is ment a keverékbe egy tojássárgája, így pont olyan krémes lett, hogy könnyedén felhordhatóvá vált.
A dobozon az van, hogy egy órát legyen fent (szokás szerint betekerve, melegen tartva), én három órát hagytam fent.

Az eredmény: tényleg ad fényt, mégpedig aranylót. Az őszt nem mindenhol fogta be teljesen, mégis egységesebb lett az összhatás.
DE: A csillogás nem tartott sokáig. Hamar kezdett kopni, illetve egyre mattabb lett a hatás, és a tapintásával, tartásával sem voltam elégedett.
Szerintem az én hajamat szárítja a cassia. Úgy tudom, a kamilla is szárít. Pláne, ha még kamillateával és ecettel keverve készítem a pépet. Most a hajam elég sprőd, matt, rossz tapintású. (Azóta még Logona indián nyárral is rámentem, sajnos.)
Most próbálom a hajamat extra ápolással kényeztetni, ilyet meg nem veszek többet.
Mondjuk írta az utasítás, hogy ősz hajra nem ajánlják, nekem meg őszülő a hajam. Szőkéknek lehet, hogy jó, így nem biztos, hogy teljesen igazságos ez a gyenge pontszám tőlem, de nekem nem vált be, nem tudok többet adni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. augusztus 8.

Volturispet

2017. június 12.

A rengeteg kamilla és a többi gyógynövény őrlemény miatt az állaga sokkal sűrűbb lesz mintha csak hennaporral festenénk, elég sok nedvességet felvesz. Tényleg potyog, de elég nagy adag, a rövid hajamra szerintem körülbelül négyszer fogom használni, szép fényt ad a és meg is erősíti a hajat.

Az 1 óra hatóidő (szerintem) rengeteg, én csak az ápolásért 10 percet hagytam fönn, és így nem színezte el a szőke hajamat, de megéri egy tincsen tesztelni, mert minden természetes árnyalattal máshogyan fog viselkedni. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. június 12.

Beyuci

2017. február 27.

nos,hát én kipróbáltam a platinaszőke hajamra,vártam 2hónapot,mire felkentem a hennát,előtte való nap kipróbáltam egy tincsen a használati utasítás szerint!aranyszőkének nézett ki,így másnap bátran rákentem a fördőkádba hajolva úgy,mintha hajat mosnék!Máshogy ez képtelenség lett volna!Elsimítottam,rá folpack,nejlonzacsi,be a búra alá 1 órát+1 órát simán,aztán fürdőkádba térdelve elkezdtem lemosni zuhannyal,addig amíg a víz tiszta nem lett,vörösnek látszott,ezért átmostam samponnal és megszárítottam!hát.....had ne írjam le mi volt az első reakcióm!Szó szerint úgy néztem ki,mint az oroszlánkirály!Olyan vastag lett a hajam és olyan barnásvörös,amilyet még életemben nem láttam!A párom majdnem szívrohamot kapott mikor meglátott!Rohantam a dm-be hajfestékért,de rózsaarany színűre tudtam csak varázsolni!hát........ennyi!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. február 27.

laura2121

2016. február 21.

Borzasztó. :( Annyira szomorú vagyok, hogy elmondani nem tudom.. pedig jó tapasztalatokat olvastam róla, így külön óriási a csalódás.
A természetes hajszínem világos hamvas szőke, most pedig vöröses-sárga színe lett tőle, de ami a legrosszabb, hogy az eddig selymes hajam most olyan durva tapintású, mint a szalma. Minden utasítást betartottam, és bár tudom, hogy minden hajtípusra és hajszínre másképp hat... ilyet akkor sem vártam. Legyetek óvatosak az alkalmazásával! Ha bárki bármilyen tanácsot tudna adni a hajam visszaállításában, szívesen fogadnám!

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2016. február 21.

zsofbar77

2015. november 10.

Szerintem jó. A hatása nekem 8-10 hajmosáson keresztül maradt meg. A frizurám fényes lett, puha, a szálakat sokkal nehezebben lehetett eltépni, és az egész hajam megvastagodott.... Én nagyon ajánlom! ❤❤❤

A receptem: 1 evőkanál henna
annyi tejföl, hogy krémes masszát kapják
1 teáskanál ricinusolaj
1 evőkanálnyi citromlé

+ ha zavar a henna illata, tegyél hozzá illóolajat, vagy finom illatú fűszert

A fejbőrömet zsírosította, de ezzel együtt azt is éreztem, hogy megtisztítja. korpásoknak nagy segítség lehet!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2015. november 10.

A receptem: 1 evőkanál henna
annyi tejföl, hogy krémes masszát kapják
1 teáskanál ricinusolaj
1 evőkanálnyi citromlé

+ ha zavar a henna illata, tegyél hozzá illóolajat, vagy finom illatú fűszert

aalexaa

2015. május 22.

Húgom hajára használtam, alapvetően sötétszőke haja van, kicsit szürkés-barnás fénnyel. Felvinni borzalmas volt, nagyon darabos és potyog,végül beültettem a kádba és úgy kenegettem (kicsit úgy éreztem, olyanok vagyunk, mint valami ősemberek akik rituálisan kakival kenegetik egymás fejét:D). Kb 4 órát volt rajta, és gyönyörű színe lett. Nem túl nagy a különbség, nem ordít róla hogy nem természetes. A szürkés-barnás helyett gyönyörű aranyfénye lett, leginkább a méz színére emlékeztet. A haja minősége amúgy is csodálatos (mindenféle ápolás és formázás nélkül tökéletes, dús, fényes és puha, de irigylem!), így azon nem látszott nagy változás. Viszont a fejbőre csúnyán seborreás, sebes, a hennázás óta viszont sokkal kevesebbet vakarja. Hosszú távon remélem teljesen elmulasztja. A macera és a bosszantó potyogás miatt 4* (a vörös, amit az én hajamra használtunk, nem potyogott, hajfestőecsettel nagyon szépen fel lehetett vinni).

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. május 22.

Soleil

2015. május 14.

Nagyon tetszik! Be is szereztem belőle párat, biztos, ami biztos, mert sokkal olcsóbb is, mint a Khadi pl...többféle hennát is használtam már, az utóbbi kb. egy évben kb. sötét eperszőke árnyalatú hajam van, henna + cassia keverékkel festem csak a tövét, (2:8 arányban). (Az eredeti hajam világosbarna, enyhe szőke melír van a hosszában )
Ez a "szőke henna" nekem szőkébb hajat csinált, és nagyon szép fényt adott! -na persze nem úgy, hogy világosított, hanem az árnyalatot mintha "eltolta" volna a rezestől az aranyszőke irányába...nagyon szép!
Egyetlen hátránya, hogy a felvitele macerásabb, mint a sima cassia -henna keveréknek, hullanak belőle mindenhova a darabkák, mire felviszem- sztem ez a sok kamilla őrlemény miatt lehet...emiatt viszont nem vonok le csillagot, mert amit ígért, azt betartotta + cserébe a hatóidő alatt nem csöpög a nyakamra a festéklé...a cassia+henna keveréknél viszont igen:)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. május 14.

szilvion

2015. március 8.

sziasztok. ne ijedjen meg senki, nincs benne méreganyag, természetes anyagokból áll: kamilla, cassia, akác, henna. a doboz leírása szerint hajszíntől függően lehet sima szőkéből aranyszőke, sötétszőkéből sötét-aranyszőke, vilibarnából aranyosan csillogó barna, középbarnától felfelé csak csillogást és ápolást ad. az én hajam sötétszőke-világosbarna kategória. kicsit fakónak tűnt az utóbbi időben, ezért vettem hennát, amúgy nem festettem és nem is hennáztam előtte. tulajdonképpen annyi eredménye lett, amennyit vártam, élettelibb lett a hajam, kapott egy kis aranyos csillogást, ennek hatására talán egy árnyalattal világosabbnak tűnik - de ez nem biztos. amire nekem kellett, azt hozta. tudtam, hogy nem lehet hennától kiszőkülni, szóval ezt nem szabad várni tőle, de fényes lesz tőle a haj, stb. nem tudom összehasonlítani más hennával, mert nem használtam még semmilyet.
kezelhető volt - bár ezt sem tudom mással összemérni.
Az én bőröm nagyon érzékeny, de nem lett tőle semmi bajom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. március 8.

kezelhető volt - bár ezt sem tudom mással összemérni.
Az én bőröm nagyon érzékeny, de nem lett tőle semmi bajom.