Henna

Ár:   990 Ft   Kategória:   Hajfestékek
Lelőhely:   Müller   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Lisana, az összetevőket feltöltötte: anonymous, Módosítva: 2013. november 30.

Lelőhely:   Müller
Kategória:   Hajfestékek

kundus

2020. július 29.

Nagyon nem ajánlom senkinek! 10 éve hennával festem a hajam, ennél bármelyik jobb volt eddig. Durva szemcsés, amit nem lehet normálisan felvinni, potyog, stb. Bónuszkénk viszont nem fedi az ősz hajszálakat, amit hennánál eddig soha nem tapasztaltam 😕

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. július 29.

nekyra

2018. december 16.

Ezt és a feketét keverve használom. Ha valaki tudni akarja milyen érzés ogrének lenni, próbálja ki :D. Macerás felvinni, de jól fest és olcsó, nem használtam még mást, de kétlem, hogy a 3x ennyibe kerülők nem potyognak semennyire. Félhosszú hajamra 2 doboz 4 festésre elég. 2 Havonta festem csak és nem töredezik tőle a hajam mint a rendes festékektől és még jobban is fed mint azok.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. december 16.

Nessy

2018. szeptember 16.

Előljáróban: borzalmas!
Kezdő hennázóknak nem ajánlom, mert ha ez lett volna az első hennapor amit kipróbálok, tuti hogy soha többet feléjük sem nézek.
Kb. 6 éve használok barna árnyalatú Khadi hennát (néha világosbarna, aztán sötét, néha mogyoró... keverni is szoktam őket). Közben kipróbáltam azért ezt-azt, mivel nem olcsó a Khadi és nem is volt mindig egyszerű beszerezni, de ennél a terméknél életemben nem használtam rosszabbat. Elcsábított az ára, gondoltam akkora különbség nem lehet henna és henna között, hogy ne érje meg (az egyéb kipróbált termékek és a Khadi között nem volt). Tévedtem! Nincs olyan finomra őrölve, így akárhogy próbálkozik az ember lánya, grízes lesz. Lefordul az ecsetről, nagy darabokban potyog le a hajról. Osztom az előttem szóló véleményét szóról-szóra!
Az illatát egy kicsit enyhébbnek érzem mint a Khadiét, ez lenne a plusz pont, de kimosása sokkal nehézkesebb, és mivel eloszlatni szinte lehetetlen hiába lenne rendben a színeredmény, nem egyenletes.
Nagyon-nagyon rossz. Nem használtam fel az egész zacskót, a maradékot pedig kidobtam.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. szeptember 16.

Előljáróban: borzalmas!

alphecca

2018. augusztus 31.

Lassan 20 éve hennázok,szinte mindegyiket kipróbáltam a piacon, de ez messze a legrosszabb.Az itteni pozitív tapasztalok alapján vettem meg. Borzasztóan porzik, nagyon nehézkes a felvitele,potyog mindenfelé,kissé mocsárszagú, a hatása meg nagyon gyenge.
Valószínűleg akink nincsenek ősz hajszálai vagy nem túl vastag a haja, annak talán befogja.Aki még sosem hennázott az ne ezt próbálja ki, mert biztosan elveszi a kedvét. És ár-érték arányban sem ok , mert egy hajtő festésére is ráment egy doboz. A goloka hennájából, tőfestésre két alkalomra elég egy szintén 100 grammos doboz.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. augusztus 31.

doroty9898

2018. február 25.

Én nagyon szeretem ezt a terméket. Fekete hennaporral szoktam keverni, így sötétbarna a hajam. 3 hónap alatt alig kopik a színe, meg vagyok elégedve vele. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. február 25.

andi123

2016. október 12.

Szóval vannak olyan termékek amikről az ember szívesen ír, mert pl. azért mert nagyon szereti. Na én ezzel majdnem így vagyok. De mégsem teljesen. Nálam alapelv a natúrkozmetikum. Ebből most már jó pár éve nem engedek. Ezt csak azért írom le, mert engem nem érdekel az illata. Sokan írják, hogy szaga az enyhén szólva....Hát nem műkozmetikum illata van az biztos. Én kifejezettem szeretem. De felvinni azt tényleg elég nehéz, darabos a lelkem, és potyog is. Nehéz eltalálni, hogy milyen állagúra is kéne kikeverni. Én már próbálkoztam sokfélével, jelentem a nagyon híg lefolyik az ember lányának nyakán, a kevés folyadéktól viszont darabos lesz és nem lehet kenni. Én nem használtam még a Khadit, bár megvettem már, úgyhogy azzal nem tudom összehasonlítani. Ezt 900 Ft-ért vettem a Müllerben, most már a sokadikat. Kimosni sem könnyű, nekem mondjuk elég hosszú hajam van, de jó sokáig kell utána hajat mosni, hogy kijöjjön teljesen.
A hennás festés védelmében el kell mondanom azt, hogy kérem ez itt maga a természet csodája. Ez különböző növények őrleménye - hál istennek - mindenféle kémiai adalék nélkül. Azt sose várd tőle, amit a TV reklámok mondanak más népszerű reklámozott festékekről, hogy könnyű felvinni és könnyű kimosni és shalalla.....és az élet szép vegyél ilyen festéket, mert ......jó vedd meg aztán fordítsd meg a dobozt.....brrr. Na nem, marad a barna henna. Nehéz felvinni és kimosni.
De nem is ez a lényeg, ez itt mind mese. A lényeg az az hogy gyönyörű lett tőle a hajam. Meg is szokták kérdezni, hogy mivel festem. Háááát kérem, nehezen felvihető és kimosható hennával, aminek a szaga is mocsár. Tök jó! Hol vetted.......
Félre a tréfát henna forever!!! Éljen a gyönyörű szép haj! Hat csillag - hahaha

2016.október 12.
Kipróbáltam a Khadi sötétbarna hennáját. Sokkal drágább volt, mint ez és én nem vettem észre semmi különbséget a kettő között. Úgyhogy maradok a Mülleres barna hennánál. Bár ettől is nagyon szép fényes lesz a hajam, nagyképűség nélkül mondhatom, hogy olyan mint a TV reklámokban. Mondjuk azt nem csak ezzel értem el, hanem az évek óta következesen használt natúr/bio hajmosó szerekkel. Ez csak hab volt a tortán.Egyébként ezt a festéket is szeretem, de a Mülleres olcsóbb. Én meleg vízzel keverem el, és teszek bele egy nagyon pici Khadi hajolajat (kb. egy mokkáskanálnak megfelelő mennyiséget) és azzal hagyom kb. két órát a hajamon (lefedve), de ha van idő akkor tovább.
Hát ennyi, mindenkinek csak ajánlani tudom a hennás festést. Nekem megéri a macerát.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2016. október 12.

Félre a tréfát henna forever!!! Éljen a gyönyörű szép haj! Hat csillag - hahaha

2016.október 12.

Enca

2015. október 7.

Eddig Khadit használtam, csak kipróbáltam ezt. Nem rossz, bár jobban potyog felvitelkor, mint a másik. A színe sötétebb, mint a Khadi mogyoróbarna, kíváncsian várom, meddig tartja a színét. Az illata klasszikus hennás szénaillat, nekem nincs vele gondom. Nem annyira jó, mint a Khadi, de nem is rossz. Csak akkor veszem meg ujra, ha valamiért nem elérhető a Khadi.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. október 7.

Amphitrite

2015. szeptember 25.

Nekem semmit nem csinált a hajammal a fekete árnyalat, ráadásul olyan büdös, hogy 1 hétig szó szerint rosszul voltam a szagától, talán mocsárra emlékeztető...Háromszori samponozással, balzsam és mindenféle pakolás, sprayk után is ugyanúgy éreztem a szagát... megfájdult a fejem és hányingerem volt tőle, borzalmas!!! Semmiképp nem venném újra.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. szeptember 25.

Manna899595

2015. szeptember 12.

Puha és fényes lesz tőle a haj. Én a pár ősz hajszálam elfedésére akartam használni, sajnos arra egyáltalán nem volt jó, csillogó, világos vörösek lettek az ősz hajszálak.

Mostanra sikerült kikísérleteznem, hogy mivel lehet elfedni az ősz hajszálakat, leírom ide, hátha más is hasonló helyzetben van. Még csak egy hete csináltam meg, ezért nem tudom, hogy mennyire lesz tartós. A Müller saját márkás hennáját használtam a sima vöröset és a feketét 1/3 vörös 2/3 fekete arányban a következő videó alapján: https://youtu.be/iK3bMrg8vsY. A videótól annyiban tértem el, hogy kókuszzsírt raktam a vöröshöz, és sűrű pu er és diólevél tea keverékével csináltam forró víz helyett a vöröset és a feketét is. Valamint a második körben az indigóhoz már csak 50 fokos teát raktam, mivel több helyen is azt olvastam, hogy az indigó 50 fok felett elveszti a hatását. Egy nagyobb lábasba forró vizet öntöttem, és abba raktam egy kisebb üvegedényt, benne a már összekevert hennákkal. Eléggé potyogott és folyt, legközelebb sokkal több olajat fogok bele rakni. Miután kész lettem fóliával körbe tekertem a hajamat, és rácsavartam egy törölközőt is. Azt ajánlják, hogy közvetlenül a felrakás után 20 percig melegítsük hajszárítóval, én ezt felfüggesztettem, mert elkezdett folyni tőle a henna. Kb. másfél óra múlva lemostam, elvileg 2 napig utána nem lehet samponnal hajat mosni, de mivel sötétebb lett, mint szerettem volna, rögtön lemostam samponnal az indigót, hogy ne sötétedjen tovább. Az ősz hajszálak most is egy kicsit jobban csillognak és egy kicsit világosabbak, de egyáltalán nem feltűnőek már és nem is vörösek. A következő festésnél 60-40%-ban fogom keverni a vöröset és a feketét, hogy közelebb legyen az eredeti hajszínemhez.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2015. szeptember 12.

hvcs

2015. január 25.

Én a fodrászati baleset során világító narancsossá fajult hajvégeimet próbálom elfedni vele, illetve a barna töveimhez illeszteni színben, méghozzá sikerrel. Jól eltalálták a keverést, tényleg barnára fog és nem vörösre. Csak úgy magában nem használnám - bárki bármit is mond a henna csodás hajápoló hatásáról, az én sok évnyi hennázós tapasztalatom szerint az egyetlen igazi hatása, hogy befogja az ember haját (és a kommersz festékekkel szemben soha, soha nem jön ki a szín, esetleg idővel elhalványulgat). Ősz hajat eltüntetni meg feltűnő hajszínt elérni senki nem fog ezzel a termékkel, de egy-egy kis szépséghiba (elrontott festés...) elfedésére kitűnően megfelel.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. január 25.

Az indigó szárított, zúzott levele. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint tonizáló, illatokat semlegesítő hatású összetevő. Használata egyre inkább elterjedt, mint természetes hajfestési alternatíva. A Wikipédia informciói alapján régen növényekből vonták ki, főleg az színagyag nevét viselő indigócserjéből, a ma a felhasznált indigó túlnyomó többsége viszont szintetikus. Az indigó önmagában kékesfekete, míg hennaporral vegyítve bronzbarna hajszínt eredményez.