Herbária

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Egyéb
Lelőhely:   Herbária márkaboltok, DM, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: anonymous, Módosítva: 2013. május 6.

Lelőhely:   Herbária márkaboltok, DM, online
Kategória:   Egyéb

Gyulladáscsökentő,hámsejt regeneráló hatású gyógynövény.

Belsőleg: gyomor- és nyombélfekély kezelésére,

külsőleg lászárfekély és bőrgyulladás, aranyér esetén alkalmazható.

Barna tasakos, virágszirom van benne.

tonic

2019. március 11.

Fogorvosi kezelés-antibiotikum után teljesen tropára ment a gyomrom egy bizonyos gyógyszertől, azt hittem elpatkolok, akkor ezt ittam kamillával vegyesen hetekig, és szépen fokozatosan rendbejöttem. Kiváló gyulladásgátló.
Egyébként arckrémben rozaceás arcon mérsékli a pirosságot a körömvirág,sőt hajápoló keverékbe is szokták ajánlani,mert jó a fejbőrre is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. március 11.

sara1980

2019. március 11.

Szeretem a teákat, herbária teák pedig általában nagyon jó minőségűek. A körömvirág az egyik kedvencem, nagyon jó a gyomromnak.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. március 11.

Dorah1

2016. június 5.

Szuper, gyulladásra, herpesz kezelésre stb!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. június 5.

Szuper, gyulladásra, herpesz kezelésre stb!

prunzsuzsi

2016. március 24.

Ez egy csoda növény!!! Időnként a gyomrom valahogy begyullad,vagy gyomorhurutom lesz nem tudom..Ilyenkor jön a csodatevő körömvirág teám kicsi borsmentával+ kicsi kamillával vegyítve. Pár napig iszom (2-3 nap) és valóban kitisztít belülről😄

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. március 24.

Alizka

2015. április 26.

Nagyon jó gyógynövény ez. Teáját is iszom, külsőleg is használom. Azt is mondják róla, hogy nőgyógyászati gondokra is hasznos, akárhogy alkalmazzuk. Nekem volt párszor fertőzésem (bakteriális és gombás), elég csúnya dolog tud lenni. Amióta kevesebbet használok intim mosakodókat, és hetente egyszer körömvirág-cickafark teás vízben fürdök, nincs panaszom! Főleg megelőzésre jó, ha már gyulladás van, nem ajánlják a meleg fürdőt (azt hiszem). Belsőleg is inkább a cickafarkról mondják, hogy női bajokra jó (pl. cisztát is el tud mulasztani), de sajna én azt nem bírom sokáig inni, így maradt a körömvirág, ami szelídebb, de szerintem ugyanúgy használ.
A fürdővízbe egyébként 1 liter vízhez egy-egy evőkanál körömvirág és cickafark kerül, 15-20 percig áztatom, ezt öntöm a kádba. Minimum 20 percig csücsülök utána benne, az már tud hatni. A mennyiséget érdemes emelni, ha nagyobb a kád, és több víz fér bele.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2015. április 26.

Lunita

2013. szeptember 1.

Csodaszer. Nagyon szereti a bőröm,szinte mindenhova jó és sok kozmetikum bejött,amiben van (kevés vegyszerrel,persze)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2013. szeptember 1.

Októberi Lány

2013. augusztus 29.

Körömvirág: örömvirág. Nekem mindig ez jut eszembe, nem véletlenül. És az sem véletlen, hogy műtét utáni hegekre is erősen ajánlják a körömvirág krémeket. Persze, nyilván nem mindegy, melyiket. A forrázattal én az arcomat szoktam gyógyítgatni, illetve az Acne Solve oldatot is azért használom, mert egyik fő komponense a körömvirág, szintén igen jó hatással van az akkut gyulladásokra, friss hegekre. Sajnos a cink-oxidos pattanás elleni készítményeket is sokáig használtam, míg rá nem jöttem, hogy gyorsabban elmúlik ugyan a pattanás tőlük, viszont nagyon lassan, csúnyán és nehezen gyógyuló, szinte kráter szerű hegeket hagynak maguk után, amelyek akár még fél évnél tovább is díszelegnek a fejemen... Nos, ezekre a régi bibikre nem igazán jó viszont a körömvirág, bármennyire is jó sebgyógyító amúgy. Most majd a csipkebogyó olajat szándékozom ez ügyben bevetni, sok jót hallottam róla.
Visszatérve a körömvirágra, teaként akkor használom, ha ínygyulladásom, vagy valamilyen enyhe gyomor panaszom van. (Nem bél, arra jobb a cickafark.) Viszonylag tűrhető, majdhogynem semleges, amolyan poshadt víz íze van, azt hiszem, messze nem ez a legrosszabb a gyógynövényteák közül.:)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. augusztus 29.

hajasbaba

2013. augusztus 16.

Én teát készítettem belőle, azt ittam kúraszerűen. Elég sok pattanást kihozott abban az időben, szerintem a tisztító hatása miatt, de utána nagyon szépen letisztult a bőröm. :) Valamint a forrázatával törölgettem a problémásabb területeket az arcomon, vagy szőrtelenítés utáni kiütéseket. Nagyon jól nyugtatta a bőröm, lehúzta a gyulladásokat. Kevertem még tiszta sheavajba is. :)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. augusztus 16.

mercike44

2013. május 23.

imádom! pont most vagyok megfázva és esténként vele szoktam gőzölni *-* nagyon jó. szinte majd elalszok a türcsi alatt olyan nyugtató. pattanásokra még nem használtam, de majd azt is kipróbálom :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2013. május 23.

mili

2013. május 23.

Megint egy olyan kis növény ami rengeteg mindenre jó! Használható rákos megbetegedéseknél, májproblémáknál, gyomor és bélrendszeri betegségeknél, viszér problémáknál, vastagbélgyulladásnál, gyomor és bélrendszeri panaszoknál. Teája javítja a keringést, vértisztító hatású. Vírusos fertőzések esetén is hatásos a teája. Apukám krémet készített belőle a lábára, de mióta megismerte a Balea körömvirágkrémet, azóta nem hajlandó magának készíteni.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2013. május 23.