Herbária

Ár:   585 Ft   Kategória:   Egyéb
Lelőhely:   Herbária márkaboltok, DM, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Makkancs, Módosítva: 2013. május 28.

Lelőhely:   Herbária márkaboltok, DM, online
Kategória:   Egyéb

A gyógynövényből hideg vizes oldatot készítünk. Alkalmazható alsó húgyutak olyan enyhébb fertőzéses megbetegedései esetén, ahol antibiotikumos kezelés nem idokolt.

bleauwsy

2020. szeptember 22.

Reggel beáztatom hideg vízbe, este pedig megiszom lefekvés előtt, nálam mindig bevált és 1 éjszaka alatt elmulasztotta a panaszaimat. Tény, hogy azonnal kell cselekedni, ha az ember érzi a tüneteket, de engem mindig kihúzott a pácból. Arany csodaszer!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2020. szeptember 22.

Reddiamond

2020. szeptember 22.

Köszi lányok a tanácsokat!!!! Kicsit lazult a fegyelmem és nem vettem be a szokásos D-mannózt+kúpot, s az együttlét utáni második reggelen éreztem hogy baj van... Nem győztem magamba önteni folyadékot+D-mannózt... de sajnos délután már kezdtem elkeserdeni, hogy muszáj leszek gyógyszert bevenni, de rátok találtam...s így lementem a patikába, ahol a kedves nő ismerősöm (még szerencse, hogy ott volt), javasolta, hogy medveszőlő levél teát+cickafark teával keverjek s igyam meg + Urogin-t. Kb 4 óta múlva már enyhültek a tüneteim. Így nyugodtan aludtam este.

Update: sajnos a 2. napon újra sűrűbben kellett mosdóba mennem, bár nem volt olyan vészesn, mint az első napon, s estére megint jobban lettem. Viszont innen már nem javult tovább a helyzet, mert nem lettem jobban a 3-4. napon sem, így elkezdtem az antibiotikum kúrát.

Nekem ez arra jó, hogy ha ez embernél nincs antibiotikum, akkor ki tudja bírni míg elmegy az orvoshoz. Azért tartok belőle otthon.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. szeptember 22.

szilva1987

2018. november 12.

Arra jó volt, hogy a hólyaghurutom ne legyen rosszabb, igazából mérsékelte a tüneteket, de nem mulasztotta el teljesen, így is antibiotikum lett a vége. 4 napig ittam napi 3-4 nagy bögrével. Arra figyelni kell, hogy eléggé tudja bántani a gyomrot, szobahőmérsékleten max. 6 órát érdemes áztatni, én egy fél kávéskanálnyi szódabikarbónát tettem mindig hozzá/bögre, így elviselhetőbb volt az íze is, mert amúgy borzalmasan keserű. A felfázásos tünetek első észlelésekor lehet, hogy egyből el is mulasztja a bajt, sajna én 2. napon álltam neki inni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. november 12.

emeseee6

2017. június 16.

Hát ez nem ér lósz@rt se.. Mindenki esküszik rá,hát én is kipróbáltam,mikor fel voltam fázva. Erős vízhajtó az tény ,de ezen kívül,hogy még többet kell menni pisilni tőle semmit sem segít. Napokig ittam,elviseltem az undorító ízét,de semmi,nagy nulla.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. június 16.

Kremcica

2017. január 24.

Felfázáskor igazi nagyágyú. Mindig van itthon és amikor már biztosan érzem hogy felfázásról van szó és nem kiszáradásról már áztatom is. Tavaly sajnos 2x is be kellett vetnem. :S Azt vettem észre hogy 6-7óra elég neki, minél tovább áll annál ihatatlanabb lesz (ennyi idő elég hogy kioldódjon a hatóanyag nagy része) szóval ha letelt irány leszűrni, inni, új adagot bekészíteni. Én egy bögrényit egy húzásra hajtom fel, szó szerint nyelem mint a kacsa utána iszok egy pohár vizet hogy elnyomja az ízét. Egy ismerősömnek komoly felfázása volt amivel kórházba került és ott is a gyógyszerek mellett ezzel itatták. Viszont mivel antibiotikum tartalma van nem ajánlott naponta túl sokat inni (2-3 bögre max) se hosszan alkalmazni (egy hét alatt elmúlik/sokat javul a felfázás legrosszabb esetben is ha nem irány doki) és évente csak párszor lehet kúraszerűen inni (talán 2-3 kúrányi alkalommal). Mellé cickafark, csalán (ez is elég rossz ízű), zsurló a meleg forrázásos tea+víz amennyit csak lehet és garantáltan helyreáll a rend odalent. :) Arra figyeljetek hogy lúgos közegben dolgozik jól (ergo C vitamint amikor isszátok előtte-utána egy órával véletlenül se vegyetek be, viszont jöhetnek a lúgosító ételek).
Kiegészítés: próbáltam már az urzinol és társai kapszulákat amik medveszőlőt tartalmaznak. Minimális hatásuk volt, igaz hogy nincs rossz ízük de ha a hatás is kell akkor csak a tea!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. január 24.

berni88

2017. január 24.

A vesém jó pár évvel ezelőtt egy egész kőbányát működtetett. Bár előtte is, de azóta még jobban figyelek arra, hogy mit és mennyit iszok, ami azzal jár, hogy sokszor muszáj vagyok nyilvános mosdókat használni, valamint sajnos annyira hozzászoktam, hogy 2-3óránként pisilek, hogy ha muszáj vagyok tovább tartogatni másnapra azonnal érzem, hogy begyültek a bacik, és nem egyszer elindulni se tudok itthonról.
Évek óta próbáltam valami megoldást találni és mivel rengeteg utánajárás - és erős gyógyszerellenesség - után ennél a teánál kötöttem ki, most második napja fogyasztom. Több mint 6 órát áztattam pár deci hideg vizben egy teáskanálnyi mennyiséget.Számomra nem olyan ihatatlan lett szerencsére.Eddig igazából se többet se kevesebbet nem látogattam a mosdót, pedig jelezték, hogy erős vizhajtó. Mondjuk most nekem az a lényeg, hogy a pár napja ismét érződő felfázásomat ne érezzem, ne gátoljon, arra bevált eddig.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. január 24.

hollieme

2016. március 2.

az íze valóban nem a legfinomabb, de akik ezt a nedűt választják, azok nem egy élvezeti teára vágynak:)

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. március 2.

AkInImOd

2016. január 25.

Örök csodaszer - nőgyógyászati és húgyúti problémákra kiváló. Viszont évente maximum 3 alkalommal lehet csak használni kúraszerűen (2 evőkanál leforrázva egy pohárban, fél pohárral reggel és fél pohárral este fogyasztandó 3-5 napon át), mert egyrészt hozzászokik a test, másrészt túladagolva lassíthatja a májat. Az íze nem kellemes, ezért én megpróbálom mindig 2 korttyal elfogyasztani. Szintúgy rábeszélem a nő ismerőseimet, hogy próbálkozzanak meg ezzel a teával a bajos időkben (aki eddig kipróbálta, nem győzött hálálkodni).

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. január 25.

Molly1

2015. április 26.

Az íze szörnyű volt, de a hatása nagyon jó. Nem bírtam inni belőle csak 4 napig. A csípő vizelet, fájdalom, görcsök megszűntek és azóta sem jöttek elő. Szerencsére.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. április 26.

Makkancs

2013. május 16.

Tényleg egy csodaszer! Lehet, hogy nem krém, de abból a szempontból mindenképp ide tartozik, hogy nincsenek olyan szépségre káros hatásai, mint az antibiotikumoknak, amik gyakran kiütéseket, pattanásokat, bőrszárazságot, hajhullást stb. okoznak. Ez a növény hatékonyan, de kíméletesen gyógyít meg. Elég sokszor vagyok felfázva és a veséim is szoktak fájni, de évek óta nem kell nekem gyógyszer, csak ez! Iszonyatosan hatékony. Két este iszom belőle lefekvés előtt- hogy minél tovább tudjon a szervezetben maradni - és teljesen rendbe jövök - ami azt bizonyítja, hogy korábban sokkal többször nyúltam gyógyszer után, mint ahogy az valóban indokolt lett volna. Az íze kimondhatatlanul borzalmas, de megéri. Már minden nőismerősömre rábeszéltem, ti se maradjatok ki! :) De ha két nap után nincs javulás, akkor sajna kell a gyógyszer...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. május 16.

Az orvosi medveszőlő levelének kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő. Fő hatóanyaga az arbutin és a metil-arbutin, de tartalmaz még cserzőanyagokat, flavonoidokat, iridoidokat is. Paula Begoun szerint az összetevő antibakteriális és antioxidáns hatással van a bőrre, és egy kutatás azt is alátámasztotta, hogy folthalványító hatása is van, nagy koncentrációban pedig képes gátolni a melanintermelést.