Herbavitál

Ár:   1080 Ft   Kategória:   Egyéb kozmetikumok
Kiszerelés:   100 ml   Bőrtípus:   Száraz
Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A krémet és az összetevőket feltöltötte: sofie_sz, Módosítva: 2013. október 10.

Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm
Kategória:   Egyéb kozmetikumok
Bőrtípus:   Száraz
Bőrprobléma:   Túlérzékenység

Gyógyítja, óvja és megnyugtatja a bőrt, regenerál és helyreállítja a rugalmasságát. Gyulladásgátló hatású, sebgyógyításra is használható. Kisbabáknak, és érzékeny, problémás, pattanásos bőrre is ajánlott.

A shea vaj 100%-ban feldolgozatlan és adalékanyagmentes növényi vaj, amely kiváló bőrápoló, bőrgyógyító és bőrfiatalító hatású.  A shea vajat egy a Nyugat-Afrika szavannáin honos fa terméséből állítják elő, hidegensajtolással. Így megőrzi a  shea vaj a magas A, E, F-vitamin tartalmát, fenolsavakban és természetes latexban is gazdag. Ezek pedig köztudottan a bőr megfiatalodásáért felelnek.

Egyedülálló bőrgyógyító, hidratáló hatása annak köszönhető, hogy összetétele nagyon hasonló a bőr által termelt zsírok összetételéhez. Jól felszívódik a bőrbe és hosszantartó hidratáló, tápláló hatást fejt ki.

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia (régi)

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia (régi)

ViragKisAsszony

2020. december 30.

Én is üvegtégelyes változatban vásároltam meg legutóbb egy bioboltban, úgy tűnik, csomagolás cserén megy keresztül. Akinek kipattogott tőle a bőre, az allergiás lehet a diófélékre vagy egy romlott terméket vásárolhatott, főleg, ha orrfacsaró bűzt érzett. Kellemes, közepesen erős, kissé dióra emlékeztető illata van, én legalábbis nagyon szeretem szagolgatni, de hát kinek mi :D. Amúgy felkenve már alig érezni.
Valóban darabos kissé, de tenyérben felmelegítve elmúlik :D
Én úgy használom, hogy adok még hozzá kókuszolajat (amíg van, aztán elhagyom), szőlőmag olajat, sárgabarackmag olajat, argán olajat, a maradék hialuron savas szérumomat is beletettem, tegnap pedig megvettem mindehhez az Alveola aloe verás spray-t, befújom vele az arcom, rögtön utána a még nedves arcra mehet a kutyulék. Az eredmény extra puha bőr, imádom!
Ha valaki csak magában használja, előtte ne felejtse el benedvesíteni a bőrét vagy a tenyerét! Úgy sokkal kezelhetőbb és hatékonyabb a vaj.
Ó igen, és elég belőle csak egy kevés, mert a shea vaj zsíros réteget hagy, de ha vékonyan kenjük, viszonylag gyorsan és teljesen beszívódik. Szóval szuper cucc, csak kísérletezgetni kell.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. december 30.

Valóban darabos kissé, de tenyérben felmelegítve elmúlik :D

leili

2020. március 21.

Nekem már egy üvegtégelyes verzió van meg, de az előző vélemények alapján a benne lévő shea vaj egy és ugyanaz...első benyomás? Állag: szuper, jól kenhető, de vàrjunk csak, mi ez a penetráns elázott majd berohadt szalmaszag? Na szóval igen..még engem is meglepett, hogy mennyire büdös, pedig én tényleg nagyon szeretem a shea vaj illatát, de ebben van egy kis lócitromos csavar, ami valami szörnyű kellemetlenné teszi a hasznàltatát. DE: a hatása szuper, éjszakàra kirpróbáltam párszor nagy duzzogva a kezemre és az arcomra és valami hihetetlen hogy feltöltötte a ràncaimat.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. március 21.

Hajnacinci

2019. november 21.

Történet a következő; évekkel ezelőtt, csúnya ekcéma jött ki az orrom és szám körül. A bőrgyógyász fölírt egy krémet+mosakodókenőcs és javasolta hogy váltsak Bioderma, la Roche stb. kozmetikumokra, közben figyeljem hogy mire vagyok érzékeny és cseréljem le azt. Szóval, kb. ő találgatott, én pedig sok-sok ezer forintot elköltöttem és nagy sokára rendbe jött az arcom. Idén télen megint megjelent, s mivel sokára kaptam időpontot az orvoshoz, kénytelen voltam magam kiművelni a témában. Így jött a mosakodókrém+sheavaj+gyógyteás lemosásos combo, ami gyorsabban rendbe hozta mint a korábban felírt kence! Így le is mondtam az időpontot. Visszatérve a shea vajra, igen ez egy nyers/finomítatlan, egy összetevőjű kozmetikum afrikában honos fa termése..., igen nem egy többszörösen feldolgozott kinci-fenci illatos, fehér/rózsaszínű cuki-muki kencefice. De jó és működik, az ekcémánál, a pikkelysömörnél, striánál, száraz bőrnél. Szóval nagyon remélem, hogy még jó sokáig elérhető lesz ez a sárga és "büdös" krém a piacon!!
(Aki meg nőgyógyászati betegségre használja annak gondolom még mindig fennáll a problémája, mert ez nem arra való :-))

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. november 21.

PetraD96

2019. március 11.

A kiszáradt kézfejemre kezdtem el használni, eddig jobban bevált bármelyik kézkrémnél.
Kis internetes böngészés után kipróbáltam a hajamon, hihetetlen hatása van, a hajam puha lett és a töredezésnek indult hajvégeket is lezárta.
Testre sem rossz, többet nyújt mint sok 5-6 ezres testápoló. Az illata kicsit fura de bőrre kenve már nem érzem.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. március 11.

Kriszti1107

2018. július 5.

Terhesen használtam és egy striám sem lett! 3honapos kisbabam is ezzel kenem ha száraznak erzem a bőrét és tökéletes másnapra
Én a talpamra szoktam tenni éjjelre egy jó nagy adagot és befoliazom reggelre nagyon puha lesz.szeretem :)
Jó kis termek!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. július 5.

Jó kis termek!

csillahox

2016. október 6.

Ezt a shea vajat próbáltam ki először. Én veszettül kipattogtam tőle, pattanás hegyek jelentek meg az arcomon. Ez nem a márka miatt van, hanem úgy általában a shea vaj miatt gondolom.. Az "illata" egyébként megszokható.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. október 6.

Millenia

2016. augusztus 29.

A hozzászólók jól írták le előzőleg: istállószagú, orrfacsaró. Hiába kevertem bele kakaóvajat, illóolajat, még az sem fedte el. Mehet a kukába.Többféle shea vajat kipróbáltam már és azok nem voltak büdösek. Az állaga sem úgy néz ki, mintha finomítatlan lenne.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. augusztus 29.

Dalmicica

2016. április 2.

Nem is tudom hogy fogalmazzak....ez a shea vajak szégyene...ha valaki ezzel kezdi a kipróbálását akkor biztos csalódás...én nőgyógyászati gondokra használom leggyakrabban a shea vajat ezért egyből kiderül melyik a jó minőségű...Ez...ez valami botrányos...szappanfőzésre használtam el mert annak mindegy, de soha többé...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. április 2.

szederke

2016. április 1.

Nekem valahogy ez nagyon nem jött be. az arcomra én se mertem kenni, csak kiszáradt könyökre,sarokra, de viszkettem tőle nem is értem miért. Az iherb-ről rendelt shea vajjal ilyen nem történt, és az állaga is furcsa.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. április 1.

Gyevocska

2016. március 20.

A kollegáimnak vettem, mondván, hogy a shea vaj csoda! De sajnos nem volt MM a Herbaházban kicsi kiszerelés, csak ez. Iszonyú ciki volt, mert ez olyan büdös, savanyú szagú volt, amilyet Én még shea vajban nem éreztem!
Csináltam belőle krémet: tettem bele nagyon finomítatlan kakaóvajat, és kókuszolajat, hátha elfedi a szagát, de semmi nem használt.
Szörnyű! Soha többet!! Még a színe sem volt olyan, amit megszoktam. Halvány, inkább fakó vajszínű.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. március 20.

Emolliensek: Butyrospermum Parkii (Shea Butter)