Herbavitál

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Egyéb kozmetikumok
Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: _-Mia-_, Módosítva: 2013. szeptember 23.

Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm
Kategória:   Egyéb kozmetikumok

A shea vaj legfontosabb alkalmazási területe a bőrápolás. Összetételéből adódóan a finomítatlan, kezeletlen shea vaj önmagában is bőrápoló hatású. Gazdag zsírsav-tartalma mellett sok A, E és F vitamint tartalmaz.
A shea vaj felszívódik a bőrbe és hosszantartó hidratáló hatást fejt ki, serkenti a bőr öngyógyító képességét. A shea vaj "titka", hogy összetétele sokban hasonlít az emberi bőrt védő természetes emulzió összetételére, vitamintartalma pedig szinte tökéletes bőrápolóvá teszi.

Fontosabb alkalmazási lehetőségek:

• Száraz bőr: A shea vaj viszonylag lassan szívódik fel a bőrbe, hosszantartó hidratáló hatású.
  • Ekcéma: Az ekcémás bőr tüneteit gyorsan csökkenti, természetes hidratáló hatása révén megakadályozza a betegség kiújulását.
  • Pikkelysömör: Gyorsan és tartósan enyhíti a psoriasis tüneteit
  • Allergia: Enyhíti az allergiás reakciókat, bőrproblémákat, nyugtató hatású.
  • Napozás: A shea vaj természetes módon 5-6-os fényvédő faktorral rendelkezik.
  • Gyulladás:Gyulladáscsökkentő hatása révén alkalmazható kiütésekre, csípésekre,
  • Borotválkozás:Megnyugtatja és ápolja az irritált bőrt.
  • Bőrkeményedés:Bőrpuhító hatású, elősegíti a kirepedezett bőr gyógyulását.
  • Terhesség:Használatával elkerülhető a terhességi csíkok megjelenése.
  • Égés:Kisebb égési sérülések esetén segíti a bőr regenerálódását.

ViktoriaVrd

2015. július 3.

Jé, már mindenhol kerestem, hogy mi ennek a hivatalos márkája, de nem találtam. Barátnőmtől kaptam az ekcémámra, amit szanaszét vakartam, és segített rajta, plusz a szám köré szoktam néha kenni, mert extra száraz. Sokat nem segít rajta. Ráadásul egyszer kipróbáltam éjszakára az egész arcomra, azóta tele vagyok pattanással. Én hülye, hogy azt hittem, a finomított is jó...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. július 3.

jubileum

2014. január 19.

Sosem tapasztalt azonnali enyhülés a borotvától viszkető bőrnek...hihetetlen!
Egyébként én is elnéztem a finomítás kérdést...és ezt vettem, persz enem is volt más utolsó darab, a tégely szanaszét esik :D de a vajjal nincs sok gondom, de majd a finomítatlan érdekel...

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. január 19.

Sosem tapasztalt azonnali enyhülés a borotvától viszkető bőrnek...hihetetlen!

zoldiedina

2014. január 7.

Én imádom a shea vajat, arcra és dekoltázsra is ezt használom. De ezzel a típussal nekem is volt problémám. Konkrétan szaga volt, először azt hittem hogy sokáig állt a biobolt polcán és szó szerint megromlott. Aztán rendeltem és ugyanezt kaptam. Ez műanyag tégelyes olcsó és állítólag finomítatlan. Most már csak egy helyről rendelem igaz jóval drágább, de kiváló minőséget kapok.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. január 7.

tabbycat

2013. október 2.

Én is így jártam vele. Bioboltba vettem, csak már elfeledkeztem róla, hogy finomítatlant kell venni. Nekem a tégelyből kijön viszont nem érzem, hogy valamit használna is.Kézkrémnek éjszakára talán jó lesz.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. október 2.

_-Mia-_

2013. augusztus 25.

Ekcéma és napégés miatt vettem ezt a legközelebbi bioboltban (ahol csak ez az egy darab sheavaj volt), de már bánom. Egyiken sem segített semmit, nehéz kivakarni a tégelyből, és rengeteget kell maszatolni vele, mire a kivakart darabka felolvad. Olyan, mintha ez a zsíros réteg az életben nem akarna beszívódni....
A tégely olyan vacak (van egy külső áttetsző műanyagborítás, gondolom, hogy nagyobbnak tűnjön a termék, és ezen belül van a fehér tégely amiben a vaj ténylegesen van), hogy az eladó azt mondja, hozzá már mind úgy érkezik, hogy az átlátszó műanyag repedt.
Mindegy, folytatódik a tégelyes sheavaj utáni vadászatom, csak most már mindenképp figyelni fogok rá, hogy finomítatlant vegyek. Hátha az jobb.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. augusztus 25.

Emolliensek: Butyrospermum Parkii (Shea Butter)