Hesh

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Hajápolók
Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Bibi, Módosítva: 2013. december 17.

Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm
Kategória:   Hajápolók

Az amla, más néven indiai pöszméte, nevének jelentése "a legjobb gyógyító".  Az ayurvédában gyakran használt gyógynövény. A kozmetikumokban leginkább a szárított gyümölcsét használják.

Az amla C vitaminban gazdag, így jelentős antioxidáns. Kiváló a haj és a fejbőr tisztítására, segít a hajhullás és a korai őszülés megelőzésén, javít a korpán. Rendszeres használata elősegíti a haj természetes színének és fényének megőrzését. Bőrre kenve nyugatató, gyulladácsökkentő hatása van.

Használata:

• Intenzívebb szín elérése: minden természetes növényi hajfestékkel lehet keverni, mely által intenzívebb színt kapunk. Ebben az esetben hennaporral elkeverve hajpakolásként is használható.  Keverje krémes állagúra a hennával, hagyja hatni a hajon, majd mosson hajat.
  • Samponként: egy természetes sampon elkészítéséshez szükségünk van 1-2 evőkanál amlaporra (hajhosszúságtól függően), melyet forró vízzel leöntve addig keverünk, amíg egy homogén masszát nem kapunk. Testhőmérsékletűre hagyjuk hülni, majd a nedves hajra felkenjük és 10-15 percig hagyjuk hatni. Egy 30 perces hatóidő intenzívebbé teszi a hajra és a fejbőrre gyakorolt hatást.
  • Sampon és hajkondícionáló: amlát elkeverünk shikakai és reetha porral 1/3 - 1/3 arányban, a szükséges mennyiségű port vízben elkeverve egy éjszakára állni hagyjuk. Reggel hajat mosunk a keverékkel, majd 3-4 naponta vagy szükség szerint megismételjük.
  • Bőrápoláshoz: nagyon jó bőrtisztító. 1 evőkanál port kell elkeverni meleg vízzel és ezzel a masszávval átmasszírozni az arcbőrt, rajta hagyhatjuk 10 percig is. Mossuk le alaposan tiszta vízzel, majd használjunk utána rózsavizet. Az egész testen használhatjuk pakolásként. Bőrvilágosító, pattanástalanító, hámlasztó hatású.

Bettiiyy

2019. június 3.

Sokszor hennába keverve vagy pakolásként használom. De már shikakai porral keverve hajat is mostam vele. Szép fényes és puha lesz tőle a haj. Mintha a hennába keverésnél adna a hajnak egy kis plusz árnyalatot.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. június 3.

Bellita

2019. január 28.

Az ápoló hatását nagyon szeretem, puha és fényes lesz tőle a hajam. Van hogy a hennázom keverem hozzá.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. január 28.

amina22

2016. március 3.

Hennás-indigós hajfestéshez használtam, úgy tudom sajnos már nem gyártják :(
A Khadi-nak is van amla pora, azt fogom használni ezentúl, remélem van olyan jó mint ez.
A hatása fantasztikus volt, gyönyörű, tartós fényt ad a hajnak és ezzel tudtam elérni az igazi éjfekete árnyalatot, amit a sima henna-indigó párosítással nem sikerült.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. március 3.

Hennás-indigós hajfestéshez használtam, úgy tudom sajnos már nem gyártják :(

Riccah

2015. április 26.

Használtam hajpakolás gyanánt - puha, selymes lett a hajam, könnyű és könnyebben kezelhető. Mostanában a hennához szoktam adagolni, élénkebb, rooibos tea színű lesz tőle a hajam. :D Nekem nagyon tetszik a hatása, de az árát sokallom.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. április 26.

micmac

2014. február 23.

Én hajmosáshoz szeretem ezt a port használni, csak forró vízzel keverve. Néha-néha teszek hozzá shikakai port is. Szép selymes a hajam, és szerencsére még nem is őszülök, úgyhogy a festő részét nem ismerem.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. február 23.