Hesh

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Hajápolás
Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Bibi, Módosítva: 2013. december 17.

Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm
Kategória:   Hajápolás

A shikakai a mosódióhoz hasonlóan samponként és mosószerként is használható. Hatásos a fejbőr viszketése ellen, a hajat puhává lággyá teszi. Rendszeres használattal megelőzhető a haj töredezése.

Shikakai egy kíváló kondícionáló. Tisztítja a fejbőrt, megszünteti a fejbőr viszketését és a korpát, fényt és tartást ad a hajnak. Elősegíti a hajnövekedést, ezáltal a haj erősebb és könnyen fésülhetővé válik.

Használata:

1-2 evőkanál shikakai port (hajhosszúságtól függően) elkeverünk 5-10 evőkanál forró vízzel addig, amíg egy homogén masszát nem kapunk. Testhőmérsékletűre hagyjuk hülni, majd a nedves hajra felkenjük és 10-15 percig hagyjuk hatni.

Esetleg hagyhatjuk egész éjszakán át állni és tehetünk hozzá reetha (indiai mosódió) és amlaport is vagy egy pár csepp citromlevet.

Egy 30 perces hatóidő intenzívebbé teszi a hajra és a fejbőrre gyakorolt hatást.  Csak tiszta vízzel öblítjük  le, de végezhetünk utána almaecetes öblítést 1 csepp citromolajjal.

zsofbar77

2016. szeptember 17.

Sziasztok, hol lehet ilyen shikakai port venni? Nagyon kéne....

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2016. szeptember 17.

Sziasztok, hol lehet ilyen shikakai port venni? Nagyon kéne....

bogárkabogárka

2013. január 20.

Még csak egyszer volt szerencsém használni, de megelőlegezem az 5 csillagot. Magamhoz képest fényes, puha tapintású lett a hajam és a ricinek köszönhető korpakezdeményeket is elég szépen eltüntette a fejbőrömről.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. január 20.

Más néven Shikakai. Az Acacia Concinna egy Indiában élő cserje. Ennek a növénynek a hüvelyét évszázadok óta használják az Ayurvedában, a természetes szaponinoknak és az enyhe pH-nak köszönhetően az indiai nők évszázadok óta használják őket hajtisztító és -kondicionáló szerként. Állítólag erősíti a hajat és képes megszünteti a fejbőr viszketését valamint a korpát is.