Humanity

Ár:   630 Ft   Kategória:   Egyéb

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Humanity, Módosítva: 2015. december 1.

Kategória:   Egyéb

Származás: A cédrusfa a többi fenyőhöz hasonlóan az északi flórabirodalomban honos.

Megjelenés: A cédrusfa illóolaj sárga vagy vöröses színű, de a borostyán színárnyalatai is felfedezhetők benne. Illata fenyőre emlékeztető, balzsamos jellegű.

Előállítás: A cédrusfa illóolajat a cédrusfa törzséből vízgőz-desztillációval állítják elő. Az illóolaj hozama 3-5%-os.

Felhasználás: A cédrusfa illóolaj masszázs- és fürdőolajok alkotórészeként, inhalálásra és párologtatásra használt keverékekben légúti panaszok, illetve bőrápoló kozmetikai készítmények (narancsbőr, zsíros bőr) alkotórészeként hasznosítható. Keverhető rozmaringgal, narancsvirággal, borókával, bergamottolajjal, jázminnal, ciprusolajjal. Rovarriasztásra is alkalmazzák.

Hatás: A cédrusfa illóolaj ingerültség, stressz, megfázás, torokgyulladás ellen használható. Antimikrobiális, nyákoldó, köptető, a bőr vérkeringését fokozó hatású. Megszünteti a fejbőr korpásodását, javítja a haj állagát, serkenti a hajhagymák működését. Csökkenti az ízületi és reumás fájdalmakat, normalizálja a faggyútermelést, gombás bőrbetegségek kezelésére jól alkalmazható.