Humanity

Ár:   730 Ft   Kategória:   Egyéb

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Humanity, Módosítva: 2015. december 1.

Kategória:   Egyéb

Származás: Termékünk az Európai Unióból származik. A citronellát Ceylon szigetén, Malajziában, Jáván és a Seychelles- szigeteken termesztik.

Megjelenés: A citronella illóolaj színe barnássárga, illatában egyes örökzöldekre jellemző illóolaj komponensek (borneol és kámfor) érződnek ki.

Előállítás: A citronella illóolajat a nardusfű friss, szikkasztott vagy szárított leveles hajtásaiból, alkalmanként a gyökeres növényből vízgőz-desztillációval nyerik ki, legalább 0,5%-os hozammal.

Felhasználás: A citronella illóolajat rovarriasztó hatású készítmények (spray-k, stiftek, gyertyák) illatanyagaként, reumára használható készítmények hatóanyagaként használják. Párologtatva elűzi a kellemetlen szagokat, aromafürdő készítéséhez ajánlott.

Hatás: A citronella illóolaj bőrnyugtató, bőrtisztító, és fertőtlenítő, izzadáscsökkentő hatású. Légfrissítő, szagtalanító. Reuma kezelésére is használható. Gyulladáscsökkentő, fájdalomcsillapító, csökkenti az emésztőrendszeri görcsöket. Rovarriasztó, rovarcsípés kezelése esetén is hatásos. Csökkenti a depressziót és a fáradtságot.