Humanity

Ár:   650 Ft   Kategória:   Egyéb

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Humanity, Módosítva: 2015. december 28.

Kategória:   Egyéb

Származás: A dió Perzsiából származik. Kedvelt volt Közép-Ázsiában, Kínában, Görögországban és a Római birodalomban is. Európa északi területeire a rómaiak terjesztették el.

Megjelenés: Sötétsárga színű, ízében és illatában erőteljesen dióaromájú. Könnyen száradó olaj, de állagát hidegben is megtartja. -18°C-tól elkezd sűrűsödni és dermedni, és -30°C körül megszilárdul.

Előállítás: A betakarított diót megpucolják, megszárítják, végül az olajmalomban őrlik. Víz hozzáadása után a masszát kíméletesen megpörkölik, és dugattyús préssel kipréselik a dióolajat. A tartályban történő természetes ülepítést palackozzák.

Felhasználás: A gyógyszeripar és a kozmetikai ipar is használja bizonyos készítményeihez. Masszázzsal rendkívüli eredmények érhetők el. A hajtöveken alkalmazva regenerálja a hajhagymákat. A művészek is alkalmazzák olajfestményekhez.

Hatás: Erősíti a szívet és a keringési rendszert, serkenti az agyműködést és a koncentrációs képességet. Terápiás céllal is alkalmazzák a koleszterinszint csökkentésére. Különösen ajánlott az érelmeszesedés megelőzése szempontjából. Csökkenti a koleszterinszintet, vérrögképződést és trombózis kialakulását. Száraz, repedezett, esetleg ekcémás vagy psoriasisos bőrfelületek kezelésére alkalmas, enyhíti, csillapítja a kellemetlen tüneteket. Táplálja a sejtek fejlődését, így visszanyerhető az egészséges bőr külleme és érzete.

Shasta603

2018. július 12.

Több terméket, alapanyagot is szoktam vásárolni tőlük.
A dióolaj nagyon jó minőségű és isteni illatú. Mivel honos nálunk, a szervezetünk rezgéstere számára is ismerős, így nagon jól hasznosul. Mint minden növényi olajat / vajat ezt is a megnedvestett / törölközőszáraz bőrre kell felvinni. Kissé folyós, ám gazdagon tápláló olaj, ami univerzális: bőrre, fejbőrre, hajra .... egyszóval mindenhová felvihető! Én általában este (a hidegebb napokon) használom, ugyanis nem szívódik fel pillanatok alatt. A megbontott üvegcséből mindig egy keveset teszek a polcra, a többit a hűtőben tárolom, ugyanis természeténél fogva hajlamos az avasodásra.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. július 12.

Több terméket, alapanyagot is szoktam vásárolni tőlük.