Humanity

Ár:   990 Ft   Kategória:   Egyéb

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Humanity, Módosítva: 2015. december 1.

Kategória:   Egyéb

Származás: A muskátlifaj Dél-Afrikában őshonos.

Megjelenés: A geránium illóolaj rózsára emlékeztető világos, zöldes színű folyadék.

Előállítás: A geránium illóolajat a növény virágos-leveles hajtásaiból vízgőz desztillációval nyerik ki.

Felhasználás: A geránium illóolajat gyakori alkotórészei a bőrápoló kozmetikai készítményeknek és gyakran szolgálnak parfümök illatanyagául. Más illóolajokkal együtt rovarriasztó készítmények hatóanyagaként is felhasználják.

Hatás: A geránium illóolaj enyhíti a stresszes és a szorongásos állapotot, hozzájárul a hormonális egyensúly megtartásához. Enyhíti a változó kor és a menstruáció panaszait, javítja a vérkeringést és a nyiroknedvek áramlását, csökkenti a váladékok felhalmozódását a mellkasban. A geránium illóolaj az ödéma ellenszere, enyhíti a bőrbetegségeket, ekcémát, pattanásokat, eltünteti a bőrhibákat, fiatalítja az arcbőrt. Száraz és zsíros bőrre alkalmazható, narancsbőr kezelésre kiváló.

Shasta603

2018. július 24.

Szerencsére ismerem ennek a márkának az illóolajait. Tapasztalataim szerint tiszták: jó középkategóriásnak mondanám őket. Az tiszta illóolajokra sem feltétlenül igaz, hogy nem hagynak foltot papírra cseppentve, mivel teljesen természetes anyagok, a végső szín mindig annak a növénynek a függvénye, amiből a különböző eljárásokkal előállították őket (pl a narancs olaj különböző árnyalatú sárga, ahogyan a citrom- és az orvosi citromfű olaj is, a patchuli és a vetiver barnás!). A geránium (rózsamuskátli) nagyjából 15 faja tartalmaz annyi illóolajat, hogy érdemes a desztillálásával, lepárlásával foglalkozni, én is különböző minőségűekkel találkoztam már (némelyik igen, kifejezetten büdös volt a számomra, míg mások kellemesek). Öszeségében én nagyon is meg vagyok elégedves ennek a márkának az illóolajaival, így ezzel a gerániummal is. Biztos segítség rovarriasztáshoz, stresszoldáshoz, illetve a bőr faggyútermelésének kiegyensúlyozásához.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. július 24.

Solid

2018. február 1.

Másmilyen a szaga/illata, mint az előtte használt Naturol márkának. Nem olyan finom, egyáltalán nem. Talán nem tiszta? Ha jól tudom egy jó teszt erre, hogy, fehér papírra cseppentve nem marad meg a nyoma a 100%-os illónak. Kipróbáltam: nem feltűnően, de a folt széle felfedezhető a papíron több nap után.
Ha más márkájú gerániumod van, letesztelnéd azt? Vagy tudsz más tesztet?

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. február 1.

Ha más márkájú gerániumod van, letesztelnéd azt? Vagy tudsz más tesztet?