Humanity

Ár:   640 Ft   Kategória:   Egyéb

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Humanity, Módosítva: 2015. december 1.

Kategória:   Egyéb

Származás: A kámforfa eredeti hazája Japán és Tajvan, de már egész Kelet- és Délkelet-Ázsiában ültetik. Európába az arabok közvetítésével jutott el.

Megjelenés: A kámfor illóolaj színtelen vagy halványsárga színű, friss, intenzív, kámforos illatú, alacsony sűrűségű folyadék.

Előállítás: A kámfor illóolajat a kámforfa ágaiból, illetve a fa törzséből vízgőz-desztillációval nyerik ki, mintegy 1%-os hozammal.

Felhasználás: A kámforolajat a fáradt, fájós végtagok kiegészítő kezelésére alkalmas krémek, masszázs- és fürdőolajok alkotórészeként használják. Emellett a légzés könnyítésére alkalmas illóolaj-keverékeknek, inhalálószereknek, illetve légzéskönnyítő mellkasi krémek, bedörzsölőknek is kedvelt és hatékony összetevője.

Hatás: A kámfor illóolaj általános erősítő, lázcsillapító. Enyhíti a meghűléses betegségek tüneteit, csillapítja a gyomor- és bélpanaszokat, növeli a vérnyomást. Gombafertőzésnél is hatékony fertőtlenítő. Izzasztó, vízhajtó hatású. Használ reuma, depresszió és hisztéria ellen is. Segíti a józan gondolkodást, a döntésképességet és a magabiztosságot.

Illatanyagok: Cinnamomum Camphora (Camphor) Oil