Humanity

Ár:   1580 Ft   Kategória:   Egyéb

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Humanity, Módosítva: 2015. december 29.

Kategória:   Egyéb

Származás: A kókuszpálma Fülöp Szigetekről származik, amely 30 m magasra is megnő. Hatalmas 4-5 méter hosszú levelei vannak.

Megjelenés: Illat és ízmentes.

Előállítás: Friss kókuszhúsból mechanikusan állítják elő, melyet nem hidrogéneznek. A kinyert húst addig szárítják, amíg a nedvességtartalma eléri a 10-12%-ot. Ezután készül belőle kókuszolaj. 1000 érett kókuszdió súlya 8640 kilogramm, amiből 70 liter kókuszolaj lesz.

Felhasználás: Sok ázsiai étel alapja. Kis mennyiségben a kozmetikai ipar is felhasználja szappangyártásra. Arcra ránctalanító szérum-, sminklemosó-, ajakápoló helyett, testre testápolóként, szőrtelenítésre használható. Ausztráliában beleteszik a csokoládéba és a cukorkákba. A kókuszolajat moziláncok is használják a popcornokba ízesítésre. Az ipar margarin gyártásra, sütőipari és édesipari termékek készítésére használja. A kókuszolaj lehet síkosító is, de károsíthatja a latex óvszereket. A kókuszolajat gyakran használják tüzelőanyagként is, de már autókat, teherautókat és buszokat is üzemeltetnek kókuszolajjal. A kókuszolaj és a kókusztej keverékét gyógyszerként használják. Indiában az elektromos áram elérkezése előtt a kókuszolajjal világítottak.

Hatás: Baktérium-, gomba-, vírusölő, lassítja az öregedést, véd a veszélyes UV sugaraktól, hidratál, és gyorsan felszívódik. Ajánlott epe és emésztőrendszeri problémákkal küzdőknek. Hajpakolásként csillogó hajkoronát eredményez, táplálja a bőrt, és fényvédőként funkcionál. Szájöblögetőként használva elpusztítja a szájban található baktériumokat, elősegíti a fogak egészségét, és elűzi a kellemetlen szájszagot. Hatékonyan alkalmazható a kerti kártevők és gyomok ellen is.

pritiriti

2016. április 9.

Testápolás céljából vettem, és borzasztó lassan fogy. Egyáltalán nincs kókusz illata.
Arcra, éjszakai krémnek nekem nagyon kevés volt, ugyanolyan száraz volt utána is a bőröm. Testápolónak sem túl jó...
A gyantamaradványokat a bőrről szépen leszedi.
Hajra kenem még pakolásként, nem igazán tudom eldönteni, használ-e vagy sem. :P

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. április 9.

A gyantamaradványokat a bőrről szépen leszedi.
Hajra kenem még pakolásként, nem igazán tudom eldönteni, használ-e vagy sem. :P

Emolliensek: Cocos Nucifera (Coconut) Oil