Humanity

Ár:   1190 Ft   Kategória:   Egyéb

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Humanity, Módosítva: 2015. december 28.

Kategória:   Egyéb

Származás: A neem-fa gyors növésű növény, Indiában, Pakisztánban és Burmában honos.

Megjelenés: Illata a pirított napraforgómagéhoz hasonlít. Színe a világosbarnától a zöldesbarnáig terjedhet.

Előállítás: Egy örökzöld fafaj olivabogyóra hasonlító termésének magjából nyerik sajtolással.

Felhasználás: Étkezési célra nem alkalmas. Leginkább testápoló és higiéniás készítményekben, kézkrémekben és hajápolási termékekben használják. Ezen kívül jelentős a biológiai növényvédelemben betöltött szerepe is. Hatásos, ha nedves bőrbe masszírozod. Néhány cseppel hihetetlen hatás érhető el. Körkörös, finom mozdulatokkal masszírozd az arcbőrödbe, a dekoltázsodba, vagy ahova csak szeretnéd. Smink alá nem ajánlott.

Hatás: Helyreállítja a bőr természetes rugalmasságát, a repedezett bőrt simává és bársonyossá varázsolja. Segíti a gyulladt bőr gyógyulását. Irritációk, csípések, felületi sérülések esetében alkalmazható, pattanások ellen is bevethető. Az olaj tartós használata mellett visszaszorítható a körömgomba. Alkalmazható a száraz és viszketős fejbőrre, csökkenti a korpásodást, erősíti a hajszálakat.

A neemolaj Európában még kevéssé ismert, Afrikában és Indiában gyakorta alkalmazott bőrápoló. A neem az ajurvédikus gyógyítás egyik legnépszerűbb növénye. A neemolaj gyulladáscsökkentő és antibakteriális hatású. Fertőtleníti, megnyugtatja és ápolja a gyulladt bőrt. Indiában a bárányhimlős gyermekeket éjszakára a neemfa leveleire fektetik, így csillapítva a betegséggel járó viszkető érzést. Egyes kultúrákban a fogápolást a neemfa fiatal hajtásainak rágcsálása jelenti. Keserű íze miatt – sok más növényi olajjal ellentétben – sütésre és főzésre alkalmatlan. További információ a Wikipédián.