Humanity

Ár:   690 Ft   Kategória:   Egyéb

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Humanity, Módosítva: 2015. december 1.

Kategória:   Egyéb

Származás: A pacsuli illóolaj az Európai Unióból származik. A pacsuli a Maluku-szigeteken, Srí Lankán, a Maláj-félszigeten és a Szunda-szigeteken honos, de sokfelé termesztik. Angliába a XIX. század közepén vitték be, és gyorsan a viktoriánus kor illatzacskóinak, potpourri- és parfümillatainak meghatározó összetevőjévé vált.

Megjelenés: A pacsuli illóolaj zöldes, illetve sárgásbarna, sűrűn folyós. Erős, émelyítően fűszeres illata éteres jellegű. Vízben nem oldódik, de alkoholban és éterben igen.

Előállítás: A pacsuli illóolajat vízgőz-desztillációval vonják ki a pacsuli leveleiből.

Felhasználás: A pacsuli illóolaj alkalmazási területe a gyógyászat (párologtatás, bedörzsölés, fürdő), az aromaterápia és legfőképpen az illatszergyártás. Bázisolajhoz keverhetjük (mandula, barackmag). Ezeken kívül rovarriasztásra, szagtalanításra, bőrápolásra is használják. Széles körben alkalmazzák leheletfrissítő édességek aromás összetevőjeként.

Hatás: A pacsuli illóolaj kiváló depresszió, félelem, láz, impotencia, elhízás, narancsbőr esetén. Bőrregeneráló, fertőtlenítő, csíraölő, gyulladáscsökkentő, gyulladásgátló, nemivágy növelő, nyugtató, rovarűző, sebgyógyító, szagtalanító, vizelethajtó. A pacsuli illóolaj hasznos a magas vérnyomás, apátia, ödéma, megfázás, fejfájás, hányinger és gyomorfájdalmak ellen. Illata nyugtató, aggodalmak esetén segíti a szellemi egyensúly elérését, emellett érzékenyebbé teszi az embert.