I Profumi di Firenze

Ár:   €60   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   külföld   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Myrtle, Módosítva: 2019. november 13.

Ár:   €60
Lelőhely:   külföld

Fejjegyek: bergamot, citrom, menta, mandarin, narancsvirág

Szívjegyek: rózsa, liliom, szerecsendió, fűszerek

Alapjegyek: tölgymoha, pacsuli, benzoin, szantálfa

Ár: 2100 Ft / 3500 Ft , Eladó: kvin
Állapot: 5 ml / 10 ml, Helyszín: Bátonyterenye (Kisterenye), fizetés: Posta, foxpost, személyes átvétel

kvin

2020. július 3.

Az első illat, ami a firenzei Spezierie Palazzo Vecchio történelmi kis manufaktúrának készült és az ókori Római Birodalom inspirálta.
Az olaszok történelmi örökségük nyomán is nyilván többet tudnak ezekről az időkről, nekem elképzelésem sincs, milyen illatok lengedezhettek akkoriban.
Főszereplő a mirtusz, amely enyhén fűszeresen-édeskés, nagyon jellegzetes aromájú illat. A görög-római mitológiában Aphrodité, illetve Vénusz szent fája, a szenvedélyes szerelem, a hűség és a termékenység jelképe volt. Az ókorban ismert gyógynövény volt, de szeszt is főztek belőle. Elképzelem, ahogy egy-egy hódítás előtt felhörpintették, majd a sebesülteket a gyógyfőzetével kenegették. Biztos, hogy nagyon meghatározó illat volt akkoriban.
Mivel a mirtusz az éllovas, az egész parfüm pezsgően aromás, friss, zöldes, némileg szappanos (olyan sportos férfi formában), sőt inkább gyógynövényes, csöppnyi fűszeres pikantériával. Mégis van benne valami melankolikus, valahogy hordozza a sok-sok évnyi háborúskodás emlékét és veszteségeit.
Aki szeretne belekóstolni azoknak az időknek a légkörébe, ezzel az illattal megteheti.
Nagyon erős parfümkoncentrátum, szilázsa, főleg tartóssága elképesztő.
Bár unisex, rajtam ő tényleg maszkulinná válik. Ettől még nőként lehet vele kísérlezetni.
Én személy szerint lehetőleg harcedzett, de legalábbis sok mindent megélt, külvilág felé nem mutatott érzékenységű férfiaknak ajánlanám.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. július 3.

Nagyon erős parfümkoncentrátum, szilázsa, főleg tartóssága elképesztő.