Jacomo

Ár:   8480 Ft   Kategória:   Parfümök

A krémet feltöltötte: Nessy, Módosítva: 2013. október 16.

1978-ban bemutatott virágos-zöld parfüm, sokan a Chanel No. 19 különböző kiadásaihoz hasonlítják.

Fejjegyek: narancsvirág, galbánum, bergamot, citrom, zöld jegyek, kasszia

Szívjegyek: írisz, jázmin, nárcisz, jácint, rózsa. gyöngyvirág

Alapjegyek: vetiver, pézsma, szantálfa, tölgymoha, cédrus, ambrette

Fújós Jacomo Silences parfum de toilette
Ár: 5 ml/900 Ft, 10 ml /1500 Ft plusz posta , Eladó: Elysia22
Állapot: Vintage, fújósok eladók, Helyszín: Budapest , fizetés: Banki utalás után postázom vagy Budapesten személyes átvétel
10 ml fújós Jacomo Silences
Ár: 1500+szállítás , Eladó: karakumsivatag
Állapot: 10 ml fújós, Helyszín: Budapest Belváros, fizetés: --

lacrymosa88

2020. március 11.

Fújósként került hozzám, és igazi retró érzés fogott el. Számomra kicsit naptejes, niveás, virágos, növényi, és egyáltalán nem édes. Olyan régi tanár nénis, anyukás illat, megnyugtató és kellemes.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. március 11.

kvin

2018. december 6.

Ó, végre az illatok kora!
'78-as születésű - hozzánk leghamarabb a '80-as évek közepe-végére érkezett - illat, tele csupa nosztalgikus érzékenységgel. Nem azért, mert ilyet viselt volna bárki is körülöttem, hanem az akkori korszak emlékei köszönnek vissza általa.
A Queen, AHA, stb. bakelit lemezek és borítók illata, a családi nyaralások, a képeslapok, a "vásárfia" medvecukor, az alámondásos videokazetták, Rambo öltései a dzsungel mélyén, a határozott, válltömős nők a filmekben, Sarah Connor, a vicces akciófilmek, Moschus-korszak, Sabatinik és Paloma Picasso... annyira gyönyörű, kedves illatélmény! Mialatt egy igen határozott, karakán, fűszeres fekete aura... az akkori korra jellemző ciprusos, női akcióhős-parfüm. Nem mai orroknak készült édesség.
Akinek a fentiek mondanak valamit, az imádni fogja. Engem totálisan megvett.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. december 6.

Ó, végre az illatok kora!
Akinek a fentiek mondanak valamit, az imádni fogja. Engem totálisan megvett.

Pajzs

2018. október 27.

Földes gyökerek és rózsás sminkszerek elegáns fadobozban.
Három csillagot azért kap, mert a családjából a No. 19 és az Heure Exquise sokkal szebben illatozik rajtam, nem olyan elutasítóak, mint a Silences.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. október 27.

Földes gyökerek és rózsás sminkszerek elegáns fadobozban.

AzAKismacska

2018. július 7.

Atyaég, hogy én mit kaptam ajcsiba' Körömlakktündérke Marcsitól!
Fogalmam sem volt róla, hogy ez mi, de "Bánja kánya!" alapon egyik este kentem egy kicsit belőle.
Nos, először azt hittem valami férfi parfümmel állok szemben, amolyan kellemes-is -meg-nem-is hatást okozott. Igen, ha a pasimon lett volna, bőszen szagolgattam volna, de magamon érezni már-már kényelmetlen volt.
Olyan "mohás-hűvös-férfiszivar-bőrfotel" illat. Rochester a Jane Eyre-ből. ( Mondjuk, a könyves vagy 2006-os, Toby Stephens által megformált)
Közben olvasgattam,fogat mostam, majd dinoszauruszokat gyilkoltam egy steames játékban (igen, 30as meglett asszonyok is teszik ezt) és egyszer csak megcsapott valami nagyon szép kompozíció.
Mint amikor a fagyos-ködös október végi vagy novemberi reggelen felkel a nap, hülye, hűvös idő van, de minden szép és csendes ( silences ;) ), még mindenki alszik, csak te nem, lassan indul a nap...
Puha jázmin és valami kellemes, zöld.
Nem tudom, a mindennapokban viselném-e, de élménynek nagyon kellemes! :)

( ja, és ez az első gyöngyvirágos parfi, ahol nem érzem a gyöngyvirágot tolakodónak!)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. július 7.

Atyaég, hogy én mit kaptam ajcsiba' Körömlakktündérke Marcsitól!
Puha jázmin és valami kellemes, zöld.
Nem tudom, a mindennapokban viselném-e, de élménynek nagyon kellemes! :)

karakumsivatag

2018. április 20.

Pici illatminta alapján teszteltem még tavaly. A kezdeti sokkolói fás-keserű illat hamar átvált egy megdöbbentően finom, krémes vintage illatba. Szerintem kimondottan mamás:) Tavaly úgy voltam vele, hogy 8000 Ft-ot nem adok ki azért, hogy évente egyszer-kétszer, amikor nosztalgikus hangulatban vagyok, magamra fújjam, mert emberek közé biztos nem mentem volna vele. Most végre rászántam magam, de már sehol nincs:( Hát ezt is elszalasztottam.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. április 20.

galagonyanya

2017. április 17.

Egy újabb filléres döbbenet ezúttal Jacomo-éktól, üvege, csomagolása a stílus és a letisztult elegancia iskolapéldája, illata pedig akár egy Chanel-é: zöld, fanyar, hűvös és exkluzív. Ahogy a kerek, fekete üveget forgatom a kezemben, nem is akarom elhinni, hogy még mindig elérhető! Annyira nem"trendi", annyira nem erre a világra való! - Nyilván nem működik, nem működhet mindenkin, de maga egy ilyen üveg akár üresen is megérdemli azt, hogy kincsként őrizzük.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. április 17.

Piri11

2016. július 21.

Boszi néninek hála, egy apró kis mintából megismerhettem őt. A nyitása, a folytatása, és több óra után is csak valami keserű "epeszag" volt rajtam. Gondolom, hogy a galbánum és a tölgymoha összeesküdtek ellenem, úgy gondolták, jól "pofán vernek". Hát sikerült nekik, még a szám is keserű volt tőle :((
Ennyit a tengerről, meg alkonyatról és Zen-ről, ennél még az ázott kutyaszag is jobb lett volna :((((

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. július 21.

Juditeszter

2016. július 20.

Egyértelműen mestermű! Tiszta, zöld és erős illat, tényleg Chanel 19-hez hasonlít. Ajánlom mindenkinek vásárlásra, mert azt olvastam Fragrantica-n, hogy hamarosan lekerül a polcokról!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. július 20.

Marcsi66

2016. április 21.

Egyértelmű hogy a Prada vitt a ' zöldek útjára ' miatta kezdett érdekelni ,kíváncsi lettem több hasonló illatra,és vettem is nemrég Chanel Cristalle Eau Verte parfümöt,ami számomra a ' tökély..De ez valóban inkább Chanel 19-hez hasonlít, de a különbségek azért mutatkoznak...ugyanis ez az illat sötétzöld mélyül,a természet alkonyát varázsolja,csendet és békét általa érzés megvan, Chanel 19 légiesebb napsütötte tájakat idéző simogatása nekem mégis jobban esik.
megadom az 5 csillagot,az ára verhetetlen ebben a kategóriában,minőségre panasz nem lehet

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2016. április 21.

egyboszorka

2016. április 1.

Ó, jaj! És megint csak ó, jaj! Ha előbb a kezeimbe kerültél volna, Te gyönyörűség!!! Akkor nem a Chanel 19-eskéjét kértem volna a Nyuszitól. Hanem téged! Eltűnőben van Ő is, pedig igazán nagy kár érte. Szinte minden parfümös véleményirogatós oldalon a 19- eshez hasonlítják, nem alaptalanul persze. Ugyanaz a zöldes- mohás- virágos illatcsalád, de rajtam a Chanel 19 frissebb, ha úgy tetszik enyhe képzavarral élve " áttetszőbb ", légiesebb. A Silences a maga abszolúte zöld és tölgymohás alapkaraktere mellett valahogy tömörebb, mélyebb. Nem fűszeresen, nem virágosan, egyszerűen sötétzölden mélyebb. Nagyon kifejező az egyik reklámképe, hölgy , tenger, alkonyat. Igen. Zen illat, elmerülős, elmélyülős. Nagyon kell.

És egy aprócska megjegyzés. NAGYON NEM MAI ILLAT. Ennek tudatában közelítsünk, illetve ne közelítsünk hozzá...

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. április 1.