Jean Paul Gaultier

Ár:   13900 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: GlamourAndStyle, Módosítva: 2019. április 26.

Lelőhely:   parfümériák, online

Illatcsalád: aromás-fougere

Összetétel: petit grain, neroli, kamilla, bazsalikom

csaktom

2019. április 16.

gyönyörű volt a római kömény együtt a kamillával és fehér virágokkal, könnyű virágos, mégis férfias. természetesen megszüntették

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. április 16.

Equivocada

2019. február 8.

Szerintem ez az egyik leggyönyörűbb parfüm, amit valaha készítettek. Már vagy 10 év eltelt, mióta először megillatoltam, de azóta is nagyon szeretem, s nem tudom megunni. A körülöttem lévőknek nem igazán tetszik, nem is nagyon lehet besorolni sehova, mert tényleg elég egyedi. Imádnivaló benne a kamilla, a fűszerek. Nagyon sajnálom, hogy már nem lehet kapni. Szerencsére van még egy 75 ml üvegem :) mindenképpen 5 csillag!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. február 8.

Málni

2014. május 20.

2 csillagot birtokol ez a csodaszép üvegbe zárt illat? Vajon miért nem tetszik ez az embereknek? Szerintem annyira kellemes a kamilla és a méhpempő puhaságos keveréke, mely nem esik túlzásokba, "csak" létezik, nem akar több lenni, csak élni. Olyan mintha a Gaultier2-ből és a Le male-ből gyúrták volna össze, talán ezért is marad meg közepesen intenzív, nem tolakodó, de nem is gyenge, nem édes, nem keserű, nem ffias, nem nőies, tökéletesen nemtelen (számomra). Az üvege is baromi jól néz ki, sima hófehér megcsonkított ffi test, ahogy már megszokhattuk a sima verziótól is a TEST-et, viszont ez a Virágos barátunk ennél sokkal több és letisztultabb, akárcsak a csomagolása, üdítő érzés kézbe venni, fogdosni, érezni a simaságát
Ezt az illatot nem érzem provokatívnak, inkább biztonságérzetet adó, kicsit melegebb, de mégis száraz "uni"-nak. Szívesen viselném egész évben, kivéve szaharai forróságban. Tőlem lazán viszi a maximális pontszámot.

update: Mit is mondjak, miután megérkezett az enyém kicsit csalódottan húztam a számat, mert ahányszor szagoltam papíron, annyiszor tökéletes harmóniában volt egymással a méhpempő-kamilla-púder kombó, nem éreztem se édesnek, se virágosnak, most rajtam viszont édeskés, vmelyik jegy túl erős benne, sőt hihetetlenül hangzik, de első szippantásra kiköpött Joop! homme érzése lesz az embernek, mivel abból is van itthon, kifújtam a kézfejemre mindkettőből, pár percig még össze is lehet őket keverni, a Fleur viszont frissebb, 5 perc után nerolisabb lesz, Joop viszont rajtam nem marad édes, inkább negros cherry coke-os illattá alakul.
Mondjuk a virágos "uraság" nem annyira erőszakos mint a Joop!, de azért az elején elég intenzív ez is, nem órákig, szval ki lehet bírni, külföldi oldalakon "enormous" és "heavy" -re értékelték az erősségét, de szerintem nem annyira durva és 12 órát sincs a bőrön, a Joop már igen, úgyh ez max a kistesója lehet brutalitásban:) Egy szó mint száz, mindenképpen egy különc illat marad és csak a bátor, bevállalós ffiakon vagy nőkön találkozhatunk majd vele:)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. május 20.

cinoci

2014. április 3.

Szerintem a virágossága miatt csakis az igazán férfias férfiak tudják viselni ezt az illatot. Egy kisfiús, vagy esetleg egy femininebb típusú fiút elnyomna ez a parfüm. Egyébként nagyon egyedi, különleges illat!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. április 3.

Silene

2013. június 5.

Bizonyára nem áll jól mindenkinek, de nekem eddig ez az illat tetszett a legjobban férfiakon! Nem átlagos, kifejezetten egyedi illat.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. június 5.

GlamourAndStyle

2013. április 13.

Életem találós kérdése ez a parfüm a maga összes határt feszegető és rendbontó tulajdonságával. Aki nem szívleli a hosszú eszmefuttatásokat és történeteket egyetlen üveg parfümről annak ez itt most a végszó és RED ALERT, mert ez bizony nem lesz rövid elmélkedés...
2007-ben dobták a piacra, szóval nem brand new darab, de ennek itt bizony helye van. Már 15 évesen is bennem élt az elvetemült parfümán, de ez a nekem tetsző illatok begyűjtésében merült ki inkább, mintsem a parfümök "lelkének felfedezésében". Mindenesetre azt már kiforrott stílus és kevés élettapasztalat hiányában is tudtam, hogy az én leendő hercegem, ha bármikor is ilyen illatfelhőben topog be értem a paripáján én bizony kegyetlenül búcsút intek neki, mert tütüben és forrónaciban sasszézó Steiner Kristófokat vizionáltam, amikor beleszippantottam a megcsonkított Dávid-szoborra hajazó parfümös üvegbe. Őszintén megdöbbentem, hogy férfiaknak ennyire pofátlanul nőies illatot, ki a fene csinálhat és ki adhatja hozzá a nevét? Ja! Hogy Gaultier? Akkor már minden világos. Már az is nagy talány számomra, hogy egy ilyen visszafogott, őszes úriember, hogy tud ennyi provokatívsággal és pimaszsággal határokat feszegetni, mert hogy én még rendhagyó dolgot nála nem láttam, az is biztos. Piszkos fantáziája lehet, szerintem ha bele lehetne látni a fejébe Cicciolina is elszégyellné magát és Hugh Heffner-rel karöltve mennének a templomba rózsafűzért morzsolni. De térjünk vissza az illatra, mert illene arról is beszélni ugyebár:
Tejben áztatott fehér virágok babahintőporral nem kis mennyiségben nyakon öntve némi gyógynövénnyel csekély férfiasságot csempészve bele. Ez a Fleur du Male. Nem árul zsákbamacskát, reklámjában is egy kedvesen mosolygó delikvens áztatja magát egy kád tejben, virágok koszorújában, legalább nem szedett szemöldökű és némi szőrt is hagytak a mellkasán megtépázott férfiasságának a helyrebillentésére, de maradjunk annyiban, hogy az Alfahím szóra nem ez a kép villan be rögtön, sőt sokadjára sem. Közel 6 év után újra próbára tettem ezt a kis szörnyet, mert még mindig nem hagy nyugodni, ő az első és talán egyetlen férfi parfüm, amin ennyit filozofáltam és ennyit tudok róla beszélni is, bezzeg az általam imádott hímillatoknál meg "szó bennszakad, hang fennakad...".Szóval gondoltam magamban, semmi baj, groteszk ő meg kicsit sem szokványos, pont ezért mennyire dögösen mutathatna rajtam, amúgy is annyira szexi tud lenni, ha egy nőn férfi illat van...De nem! Hát persze, hogy nem működött velem együtt, borzasztóan élesnek és szúrósnak bizonyult, körülbelül Húsvéti locsolkodás utáni szinten van. Ezek után már tényleg úgy gondolom, hogy hermafroditának kell lenni, hogy ezt valaki hitelesen viselhesse: férfiaknál ez csak meleg teazsúrokon játszik esetleg (vagy egy olyan esküvőn, mint a Szex és New York 2-ben Stanford-é és Anthony-é, megjegyzem imádtam!) , ha bevállalós és csupa tesztoszteronbomba férfi, akkor sem lesz meg az összhang, nőknél pedig szimplán olcsó hatású, a merészen szexi vonal halvány jele nélkül. Szóval egy jó nagy NEM tőlem, viszont én ennek a parfümnek 1 csillagot biztos, hogy nem adok, már csak azért sem, mert 6 év után nem tudtam elfelejteni és határozottan nem volt új az élmény, mikor újra beleszippantottam, szóval valamit csak tud, ha ennyire egyedi. Egyedi és szemtelen az biztos, de ember legyen a talpán, aki ezt férfiasan (nőként pedig nem otrombán) tudja viselni. Arra viszont elmondhatatlanul kíváncsi vagyok, hogy létezik-e a Földön olyan egyed, aki az elmondottakkal ellentétben mégis meglovagolja ezt a parfümöt, férfiak, nők egyaránt és az itt aktívan jelenlévő Orr-nagykövetek mit szólnak hozzá. Nem kis küldetés az biztos!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. április 13.