Keiko Mecheri

Ár:   €130   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Guttmann Natasa, Módosítva: 2012. december 13.

Ár:   €130
Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm

FÚJÓS VÁSÁR! Keiko Mecheri Loukhoum EDP
Ár: Leirásban , Eladó: Constantina
Állapot: Leírásban, Helyszín: --, fizetés: postával küldöm utalás követően

Luna1024

2020. február 9.

Az előttem szólók sokkal szebben megfogalmazták, milyen ez az illat, mint ahogyan én valaha is tudnám... :) Fantasztikus édes-mézes, cseppet púderes, kicsit talán oud-os csemege - utóbbi nem tudom, van-e benne, de ugyanazt a sötét, picit csokis (?) mélységet érzem, mint amiket az ilyen illatokban szoktam. Különleges, édes-krémes, meleg illata van, mint egy pihe-puha, kötött sál. Biztonságot nyújt, bizalmat kelt az emberben, mintha ismerném már valahonnan nagyon régről.
Egy tökéletesen megkomponált, folyamatosan pulzáló, intenzív illatkavalkád az egész - elsőre azt gondolnád, ennyi édesség túlzó és sok, meg fogja ülni a gyomrodat, de erről szó nincs: szuperigényes finomság a gourmand illatok szerelmeseinek, akik valami különlegesre vágynak. Ahogy száll felém az illata a téli hidegben, folyamatosan elbódít, mintha tényleg egy török bazár kellős közepén állnék, körülöttem forgatag és hangzavar, ezernyi inger rohamozza meg az érzékszerveimet. Rengeteg íz, illat és szín, csak kapkodom a fejem, mi következik, de valahogy mindig tud újat mutatni - hol ez az oldala kerül előtérbe, hol amaz. Semmihez sem hasonlítható ez a hangulat, egyetlen szippantás egy teljesen másik világba, egy számomra különleges kultúrába kalauzol.

Montale Sweet Oriental Dream-jére nagyon-nagyon hasonlít, kb. 95 %-ban ugyanaz az illat, de az 5 % különbség nálam mégis a Loukhoum javára "szól". A nüansznyi eltérés leginkább abban érezhető, hogy a Loukhoum talán kissé lágyabb, puhább, szelídebb illat, a Montale verziója pedig szintén fantasztikus, de erőteljesebb, és szerintem jobban dominál benne a méz. Mindenesetre mindkettő nagyon egyedi, különleges gourmand finomság, egymáson kívül semmire nem hasonlítanak.

Sajnos nekem megfizethetetlenül drága, így valószínűleg jó darabig nem lesz belőle saját verzióm. :( A SOD szuper alternatíva, de ha anyagi lehetőségeim engednék, biztosan a Loukhoum mellett döntenék, egy fokkal jobban tetszik, és az egyik kiszerelés valóban álomszép műalkotás, érdemes rákeresni a neten, és csak úgy gyönyörködni benne egy picit. :D :)

1 ml-s mintám van, LuckyScent-ről rendeltem. Az ára miatt picit szívtam a fogam, viszont nagyon gyorsan itt volt a rendelés, és óriási a választék: azt hiszem, anno az Eau Poudree-ből és a Parfum Du Soir verzióból is volt minta, de legutóbb sajnos épp nem találtam. :(

Természetesen 5 csillag, ezen nincs gondolkodni valóm.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. február 9.

Természetesen 5 csillag, ezen nincs gondolkodni valóm.

Nina29

2017. március 5.

Imádom, nagyon szépet írtak róla előttem, de én annyit szeretnék hozzá tenni hogy ez a parfüm maga a csoda..Isteni fahéjas tejberizs :D igen,jól olvasod..tejberizs illata van,rajta legalább is :) Üvege csodálatos...kész mű,bár nekem a 75ml üvegcse van és az másabb. Hasonlít az illat a Montale Sweet Dream-re,de ez sokall lágyabb és finomabb illat.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. március 5.

Guttmann Natasa

2012. december 21.

Ezt az óriási, feltűnően elegáns fagylaltkelyhet 1998-ban dobta piacra a Keiko Mecheri. Képzelj el egy gyümölcsfagylaltot, amin oldalt csöpögnek az édesebbnél édesebb, s a virágosabbnál is virágosabb szirupok (konkretizálva: fehér méz, édes-krémes vanília és a mindig bájos rózsa).
De aztán, hogy föléledjünk a giccstől, szórtak még rá egy halom szikrázóan friss mandulát a tejszínhab tetejére, majd megspékelték fás jegyekkel is. És voilá: leszállt közénk a Földre a Legjobb Mandulás Illatok egyike. Sütiben, magában, magában sóba mártogatva, magában kandírozottan, tusfürdőben és parfümben is falom a mandulát, talán kicsit elfogult vagyok. Konkrét toplistám nincs, mármint még nincs! Ha lesz, akkor bizonyára dobogós lesz az édesem. Egyetlen problémám vele, hogy éhes leszek ettől a parfümtől.
Máskülönben édesen babás, ám kissé púderes török gasztronómiai illat teljesen magával ragad, ha hagyom. Ez csak azért furcsa, mert annyi, de annyi embertől hallottam már: ''áh, én nem szeretem az édes illatokat...'' Reggel használtam el a kocsiban a mintámat és mire véget ért az utam, endorfin-szintem az egekbe szökött, és az a bizonyos hölgy, ki utálja az édes parfümöket, megjegyezte: milyen finom illatom van. Intenzív, mámorítóan édes, ám sosem lesz gusztustalanul gejl. Ikonikus, kicsit se moderált, de határozottan nőies, glamúros parfüm.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. december 21.