Kék-Lukács

Ár:   3000 Ft   Kategória:   Szérumok, Kezelések

A krémet feltöltötte: szucslia, az összetevőket feltöltötte: Rejetke, Módosítva: 2018. június 4.

Kategória:   Szérumok, Kezelések

A Kék kenőcsöt Lukács Károly gyógyszerész találta fel több mint 10 éve, valamint ő is állítja elő a mai napig. Szájhagyomány útján egyre szélesebb körben terjedt el a jó híre, mert gyógyító hatása egyéb nem várt területeken is látványosan megmutatkozott. Ennek köszönhetően gyógyszerré kell nyilvánítani, ez a procedúra jelenleg folyamatban van.

Összetevők: Zinc Oxide, Vazelin, Sumamed-Saptosyl Keverék, Kamillaolaj, Cickafarkolaj

ercsike76

2013. április 15.

Állatorvos ajánlotta a kutyámnak, hegre, sebekre, sérülésekre és azt ígéri, hogy heg nélkül gyógyít. Azért írom ide a tapasztalatom mert később kipróbáltuk magunk is, nővéremnek műtéti hegére, nekem pedig szőrtüsző gyulladásra, horzsolásra.
Maga a krém elég sűrű de kenhető, nem felszívódó. Élénk kék színe van, nem tapasztaltam, hogy fogna.
Valamelyik sebet tényleg heg nélkül gyógyította de volt olyan amelyiknek megmaradt utána (kutyámon pl nem nőtt ott szőr utána) a helye. Nyilván függ a sérüléstől is.
Az egyik barátnőm is égésre használta, nagyon gyorsan helyrehozta a karját és tényleg nem maradt utána semmi! Nálunk mindig van otthon (már csak a kutya miatt is) :-D
Egyébként hamisítják, az eredetit egy idős bácsika és nénike keveri Iharosberényben, erre figyeljetek oda!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. április 15.

Hangyalka

2013. április 9.

Én úgy tudom Bp. XI. kerület Szabolcska Mihály utca 3.- Phytokert ....nekem kolleganők ajánlották, most kezdtem csak használni. Nincs semmi bőrproblémám, de gyereknél mindig akad horzsolás és egyéb. Azt már látom / érzem, hogy nagyon-nagyon zsíros, kevés elég belőle.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. április 9.

Exi

2013. április 7.

Üdv!

Néhány hónapja ismertem meg a krémet. A kutyám lábán megsérült a köröm amit az állatorvos le is kellett szedjen. Ekkor kaptam a kenőcsből egy keveset fecskendőbe. Szorgalmasan kötöztük és kentük a lábát, a seb 2-3 nap alatt bezárult s mivel nehéz rávenni, hogy kímélje ezért kb 2 hét kellett mire teljesen rendbejött. Most a napokban az egyik ujjam megsérült az izületnél, de mivel használom a kezem a seb a mozgatástól nem akart bezárulni. Ekkor jött a felismerés, maradt még a kék kenőcsből, s a doki is mondta, hogy ő is használja mindenféle bőrsérülésre saját magán évek óta. 2 napja esténként bekenem és teszek rá ragtapaszt. A seb már összezárult, nem érzékeny és a heg egész vékony de rugalmas. Engem nagyon meggyőzött, hamarosan betankolok belőle egy adaggal.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. április 7.

Üdv!

ilus1949

2013. március 7.

Nekem is segített
Tavaly húsvétkor a lábamra borítottam a sonka forró levét., Mind a két combomra és a hasamra ömlött.

Természetes vasárnap volt. Örülten fájt

Rögtön hideg vizet engedtem rá , majd mivel volt otthon kék Lukács krémem, vastagon bekentem .

Reggelre hatalmas hólyagok keletkeztek. Apránként kifakadtak.

Hétfőn sebészetre mentem , ahol felszúrták a hólyagokat , az orvos szerint is jó a kék Lukács krém csak használjam. Bekötötte

kötszerre tettük a kék Lukács krémet, mert a sebre nehéz volt rákenni
A géz mindig beragadt újra feltépte a sebet.. a patikában ajánlott krémes tüllt ami nem ragad be a sebbe. Ettől kezdve egy kicsit könnyebb volt..
10 nap múlva az orvos ismét megnézte szépen javult.

kezd száradni a seb, már nem nedvedzett, Száradtak le a pörkök. Szépen javult. IV. 25-én már egyre szebb lett.

Mindennap kentem a kék Lukács krémmel.

Kb két hét múlva már nagyon szép volt a helye.
Szépen javult.

A végén már az új bőr látszodott.

Aki nem látta el sem hiszi hogy II-III fokú égés után semmi nem maradt vissza.
Az új bőr nagyon szép lett semmi heg és forradás , mint az égési s sérülések után.

Minden tiszteletem a feltalálónak.

Tobakné Ilus

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2013. március 7.

Nekem is segített

Természetes vasárnap volt. Örülten fájt

Reggelre hatalmas hólyagok keletkeztek. Apránként kifakadtak.

kötszerre tettük a kék Lukács krémet, mert a sebre nehéz volt rákenni
10 nap múlva az orvos ismét megnézte szépen javult.

Mindennap kentem a kék Lukács krémmel.

Kb két hét múlva már nagyon szép volt a helye.
Szépen javult.

A végén már az új bőr látszodott.

Aki nem látta el sem hiszi hogy II-III fokú égés után semmi nem maradt vissza.

Minden tiszteletem a feltalálónak.

Tobakné Ilus

Corra

2013. február 28.

Olyan szerencsém volt, hogy egy kedves rokon, aki már évek óta mindig tart otthon belőle a cukorbetegsége miatt gyakran kisebesedő lábára és nagymamája súlyos felfekvéses sebeire, most Pesten tudott szerezni, és felbuzdulva azon, hogy nem mindig és nem mindenhol elérhető, hozott nekünk több tégellyel is, ebből kettőt már feleslegesnek ítéltünk, így is jutott a családban elosztva mindenkinek. 2016 februárjáig tart a szavatossága, aki érdeklődne, kérem, keressen a corracorra@freemail.hu címen. Az 55 ml-es, bontatlan krém 2900 Ft-ba kerül, postán tudom elküldeni majd, tehát erre jön még az ajánlott postaköltség díja. Kérem, csak olyan írjon, akinek így megfelel.

Update:
Nem állom meg, hogy ne írjak máris véleményt a krémről, bízom abban, hogy nem lesz elhamarkodott. A férjem tegnap este, a két napja leforrázott karját végig azonnal bekente a krémmel, amint meghozta a sógorom. A forrázás elég nagy kiterjedésű, a csuklójától egészen a könyökhajlatig és a belső karján van, ahol nagyon érzékeny és vékony a bőr.

A mai napja ilyen hosszú volt, de az volt a terv, hogy holnap megyünk vele orvoshoz, mert azonnal felhólyagosodott és rettenetes látványt nyújtott.

Nos, amiért írok tehát: most mutatta meg a karját: hólyagnak nyoma sincs, maga az égés természetesen látszik, de a fájdalma váratlanul sokat enyhült a tegnapi nap óta. Most kente be másodszor, ami önmagában nagy szó, hogy ilyen sebet be tud kenni gyötrő fájdalom nélkül. Éjszakár atezsünk rá gézlapot, ahogy a hazsnálati utasításban van, és meglátjuk.

természetesen a gyógyulásra még várni kell, meglátjuk, hogy holnap az orvos mit mond, de máris megelőlegezem a kenőcsnek az öt pontot.

Update 2: Az orvos is meglepődött, hogy ilyen nagy kiterjedésű forrázás után két és fél nappal ilyen állapotban van a férjem karja. Nem szép, de nem is fáj, és hólyagok és vörös sebek helyett már a hámosodás látszik a legnagyobb részén a sebnek.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. február 28.

Update:

tuzgyujto

2013. február 11.

Forgalmazzák, anyu tegnap vett utánpótlást egy pesti boltjukban, valahol a Király utca környékén van azt hiszem. Mostanában egy barátom használja ezerrel, akinek borzalmas hegei vannak az arcán, a pattanások után maradtak. Próbált már körömvirágos terméktől kezdve gyógyszertári receptre kapható csodakenőcsön át mindent, de eddig ez segített a legtöbbet. Én az államon lévő bőrhámlásra használom, anyu meg úgy nagyjából mindenre.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2013. február 11.

Lolla

2013. január 24.

Nagyon érdekelne ez a krém, és ki szeretném próbálni, Budapesten melyik gyógyszertárban lehet kapni? Köszönöm előre a válaszokat.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. január 24.

viktoria.rozsas

2013. január 21.

Ewyca: én a pattanások után maradt hegeim miatt vettem meg, arra ajánlották. azt nem mondom, hogy teljesen elmúltak, de valamelyest halványodtak. viszont, ha kijönnek gyulladt pattanások, azokkal egy éjszaka alatt végez.. :) kb. 1 hónapja használom, szinte észre se venni h fogyott volna belőle! szerintem mindenképpen megéri megvenni, égési hólyagra is használtuk, azt is meggyógyította, cicakarmolásra is ezt kenem :D érdeklődj, én is gyógyszertárban vettem! :)
edith777: utólag is köszönöm a választ! :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. január 21.

edith777: utólag is köszönöm a választ! :)

svivko

2013. január 19.

Ebremény Állatvédő egyesületnél önkéntesked(t)em , és ha bármi baj volt a kutymókkal, vagy ivartalanítás után voltak varrott sebbel, mindenki ezt emlegette. "Bekentem kék kenőccsel!" "Mi történt vele... kenjék be kék kenőccsel!" Mindig erről volt szó. :) Azóta ha probléma van baráti / állati körben, mindenkinek ezt ajánlom. Valóban csodaszer.

Gyogyszertarakban lehet kapni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. január 19.

Gyogyszertarakban lehet kapni.

oswin

2013. január 1.

Múltkor megégettem az ujjamat forró vízzel.Nagyon kellemetlen érzés volt,aztán eszembe jutott,hogy van egy ilyen kenőcsünk ami jó az égési sérülésekre.Bekentem vele az ujjam,és másnapra már csökkent a pirosság,és nem is fájt annyira.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2013. január 1.