Keve

Ár:   7400 Ft   Kategória:   Egyéb
Lelőhely:   üzletláncok, drogériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Bolgarka, Módosítva: 2021. február 10.

Lelőhely:   üzletláncok, drogériák, online
Kategória:   Egyéb

A tiszta 99%-os Cannabidiol (CBD) segít az anyagcsere folyamatok egyensúlyának fenntartásában és a táplálékkal bevitt energia jobb hasznosításában. A pure CBD formula a bőr zsírtartalmának normalizálásával hozzájárul a puha, egészséges és fiatalos bőr kialakításához és megőrzéséhez.

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal (régi)

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal (régi)
powderwoman

Bolgarka

2021. február 11.

Bár étrend kiegészítőként árulják, én az arcbőrömre használom ezt az olajat. A maszk miatt elég durván bedurrant az arcom, tele van pattanásokkal. A kozmetikusom kent rám valamit, aminek CBD volt a hatóanyaga, és bár nem örültem neki, mert illatos volt, látványos eredményt ért el vele. Ezért döntöttem úgy, hogy itthonra is szeretnék valami illat- és alkoholmentes CBD tartalmú készítményt, lehetőleg tiszta (nem krém) formában. Akkor ajánlották ezt a terméket, ami egyrészt baromi könnyen beszerezhető (Rossmanban kapható), másrészt elég magas a CBD tartalma, mindenféle adalékok nélkül, és magyar termék. Mivel nem kozmetikai termékről van szó talán nem meglepő, hogy magában egyáltalán nem könnyű használni, nehéz elkenni, mert ez egy sűrű olaj. Én hialuronsav szérummal, vagy arckrémmel keverem, így szépen elkenhető. Gyönyörűen nyugtatja a bőrt, elég jól lehúzza a pirosságot, akár már egyetlen használat után is, de ha sérült területre kerül csíphet kicsit. Tehát összességében ez a termék szuper, örülnék ha lenne nagyobb kiszerelés, illetve ha lenne belőle kozmetikai célra szánt booster is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. február 11.

Antioxidánsok: Cannabidiol (CBD)

Kendermagolaj. A tévhitekkel ellentétben a kendermag, így az olaja sem tartalmazza a kábító hatású delta-D-tetrahidro-kannabinolt (=THC), az ugyanis a növény virágos hajtásainak levelein elhelyezkedő mirigyekben van. A CosIng besorolása szerint bőrpuhító és bőrkondicionáló hatása van. A  kendermagolaj esszenciális zsírsavakban gazdag: 60-70%-ban linolénsavat (Omega-6), 15-25%-ban alfa-linolénsavat (Omega-3) és 1,7% gamma-linolénsavat (GLA) tartalmaz. Az összetevő a truthingaing és Paula Begoun szerint is kizárólag bőrpuhító hatással bír a bőrre, minden más állítás megalapozatlan (például, hogy képes meggyógyítani ekcémát), bár eszerint a tanulmány szerint GLA tartalma révén helyileg alkalmazva viszketéscsökkentő hatással lehet a száraz bőrre, e szerint a vizsgálat szerint pedig hasznos lehet az atópiás dermatitis tüneteinek kezelésében.

A Cannabidiol (rövidítése: CBD) a kender növény egyik, nem pszichoaktív hatóanyaga. A CBD-t por formájában vonják ki, viszont sokszor utána növényi olajjal keverik össze - mint például olíva-, kender- vagy kókuszolaj - innen származik a „CBD olaj” név. Bár még nem készült az összetevő bőrre gyakorolt hatásáról túl sok tanulmány, viszont azok elég ígéretesek: a CBD igazoltan gyulladáscsökkentő és bőrnyugtató képességekkel bír, így segíti az aknés, gyulladt bőr kezelését, valamint a túlzott faggyútermelést is segít normalizálni.