Khadi

Ár:   2890 Ft   Kategória:   Hajfestékek
Lelőhely:   Müller   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Szendi, Módosítva: 2012. november 27.

Lelőhely:   Müller
Kategória:   Hajfestékek

100%-ban növényi összetételű

Hosszantartó szín, egyedülálló ápolás, tartás és fény egyetlen lépésben

A hajat mély kékes-feketére festi. Ősz, szőke és szőkített haj esetében a közvetlen festés kerülendő, előfordulhat, hogy a festés eredménye elégtelen lesz. Ilyenkor a kétlépéses színezést célszerű alkalmazni, melynél az előfestéshez a Khadi valamelyik vörös árnyalatának használata ajánlott.

A Khadi növényi hajfestékek eredménye nagymértékben függ a kiindulási hajszíntől és a haj szerkezetétől, a hatóidőtől és az alkalmazott hőmérséklettől.

fritz.aniko

2017. szeptember 19.

Több komment olvasása után rávettem magam, hogy vegyek indigót és befestettem néhány tincset a tarkómnál.Az eredeti hajszínem az a közepes színmélységű 'magyarbarna' :) Habár olvastam, hogy a többség egy sötétebb barna eredményről számol be, azért a több éves vörösre hennázás után bíztam benne, hogy talán esetleg tényleg fekete lesz. Hát nem lett az :D Nagyon szép, fényes sötétbarna lett az eredmény. Két óra hosszát volt dunsztolva a hajamon. Nem kellemes az illata, de nálam a még bőven elviselhető kategóriában lévő szalmaszag jelent meg. Mindent szépen összegfog, de könnyen le lehet mosni a felületekről. Persze a kezem is olyan lett :) - de az is lekopott egy nap után.
Összességében jó megoldás ha valaki szeretne egy szép sötétbarnát, de a fekete szín elérése sajnos nem sikerült és már egy hete festettem így biztos vagyok benne, hogy nem sötétül tovább.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. szeptember 19.

pappevi

2017. július 10.

Olvasva az eddigi kommenteket a termék védelmére kell, hogy keljek:

-Volt aki a szagával kapcsolatban marasztalta el a festéket.
>>Könyörgöm. Ez egy natúr termék. Mit várunk? Ananászt kis kókusszal? Nem. óriási mező lesz fű és tehén szaggal..
-Nagyon drága.
>> Igen. Drága egy palettéhez képest. De alapból minden drága, de ez főleg azért van, mert mi vagyunk rohadt csórók! THX kedves kormányunk.
-Nem fedi az őszt.
>> A dobozon is, de még a leírásban is ott van, hogy önmagában nem lesz elég az ősz hajat lefesteni, előtte vörös hennával kell előkezelni. PLS emberek olvassunk már mindent el!

Tehát ő volt a hétvégi projectem. Nem volt egyszerű játszma. Kezdjük ott, hogy a víz hőmérsékletét exhas mértem be, ráadásul a kikevert festéknek már éppen volt tíz perce arra, hogy hűljön,. mire anyikám letette az utolsó szem leszopogatott barackmagot is, hogy nekikezdjen a festésnek.
A felvitel nagyjából gördülékenyen ment. Időt is adtam neki, kb 3 órát pihent a fejemen.

És akkor jött a lemosás... Na mint amikor az iszapszörnyre rászáradt az egész mocsár. A hajam ótvar szalmaszerű borzalom.
Sampont és pakolást persze nem szabad használni, mert a hajadon még 2 napig dolgozik..elvileg.
Arghhhh micsoda kín!
Hát még a kiszárítás.

Eltelt azóta egy nap. A hajam dúsabbnak tűnik. Száraz de fényes és van volumene. Semmi kéket nem tapasztaltam ugyanakkor. A színe kb sötétbarna. Végül is ez is oké nekem. :D
Ha valami extrém történik (bekékül), akkor update!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. július 10.

Olvasva az eddigi kommenteket a termék védelmére kell, hogy keljek:

-Volt aki a szagával kapcsolatban marasztalta el a festéket.
-Nagyon drága.
-Nem fedi az őszt.

Arghhhh micsoda kín!
Hát még a kiszárítás.

Ha valami extrém történik (bekékül), akkor update!

adri9210

2016. augusztus 10.

Nagyon drága:( Az én hajamra kb két doboz is kellene, ami rögtön majdnem 5000 forint (nem csak majdnem). Kár, pedig ez tartotta a legjobban a színét eddig és tényleg finomra van őrölve. Hát, kékesfekete az nem lett. :D Csak fekete. De kitartok, idővel egymásra rakódnak a rétegek majd a hennában is, és sötétebb lesz az alap szín is, talán akkor elérem, amit szeretnék. Büdös amúgy, mint a kolera.
Az utolsó pedig nagyon nem olvasott utána a témának, világosan le van írva mindenhol, hogy ősz és szőke hajon zöldet vagy kéket is produkálhat önmagában az indigó.:) Az illaton lehet enyhíteni illóolajakkal. Én 3 nappal festés után már nem is érzem a hajamban a szagot.
Szóval drága sajnos, pedig jó lenne.:( Most kísérletezek más márkákkal is, hátha.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. augusztus 10.

juditkaa70

2015. július 20.

Az összetevőket tekintve jó. Viszont az ősz hajszál elfedésénél nem ajánlom,hogy megvásárolják! Mindent a leírtak alapján csináltam,precízen! Felesleges pénzkidobás csak!!!! Az ősz hajszálam zöld lett tőle,igen zöld! A szaga sem az igazi,mert illatnak nem tudnám nevezni!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2015. július 20.

minyusz

2014. március 20.

Na végre eljutottam eddig, hogy leírjam a tapasztalatokat a kétlépéses fekete festésről. Eddig a Khadi sima feketéjével próbálkoztam egy lépésben, ami nem győzött meg, most pedig kipróbáltam vörös+indigót két lépésben. Valamivel sötétebb lett az igaz, de ez fényviszonytól függ. Van amikor sötétbarnának látszik, de legtöbbször inkább egy középbarna. Sőt, van hogy arany színű fénye van ami nem tetszik. Néha pedig enyhe vöröses fénye van, ami még szép is lenne egy barna hajnál és tetszene is, de mivel fekete lett volna a cél ez így annyira nem jött össze nekem sajnos:( Még egy jó sötétbarnával is kiegyeztem volna mert akkor talán nem térnék vissza vegyi festékre. Szóval ha valaki barna hajat szeretne, annak nagyon ajánlom a Khadit, mert tényleg elérhető vele egy világos alapon is!!:) De a fekete már necces. Kap tőlem négy pontot, de hozzáteszem CSAK BARNA SZÍN eléréséhez!!:)) Fekete eléréséhez max 3 pontot adnék.. (világosabb alapra két lépésben) Nem tudom, fogom-e még próbálgatni, de elképzelhető, hogy eladóvá válik két doboz festékem ha valaki szeretné kipróbálni:) Kb a negyedét használtam el belőlük..

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2014. március 20.

Ina

2014. január 27.

Kb. már 2,5 éve próbálkoztam növényi hajfestékkel sötétbarna hajszínt elérni, már minden létező márkát kipróbáltam, de semmi nem hozta meg a várt eredményt...Sőőőt, még ahhoz közelit sem... Már majdnem feladtam, és akkor jött a Khadi!! :) :) azért itt is kellett kicsit cseleznem, és kellett jócskán türelem is: először a sötétbarna, aztán a fekete színeket próbáltam, és csak a végére jöttem rá, hogy nekem az Indigóra van szükségem, mert az festi nekem igazán szép mély sötétbarnára!! Ráadásul most már tudom, hogy csakis ezt az elsőre ijesztőnek hangzó "kétlépéses" módszert kellett volna mindig is alkalmaznom, mert amúgy nem lesz olyan intenzív a kapott szín, sőt, egyszer-kétszer bebizonyosodott, hogy az én hajam eléggé hajlamos a zöldülésre... :) bár hajmosás után eltűnt ez a nem kívánatos árnyalat, de a végeredmény egyszerűen össze sem hasonlítható. Ha először befestem vörössel, és rögtön utána ezzel az indigóval, az eredmény egyszerűen maga a tökély!!!! :) Csillog, dús, puha és igazán szép, intenzív mély sötétbarna!! (egyesek szerint fekete - de mivel napsütésben látszik a szép, természetes barnás árnyalat, ezért szerintem akkor is sötétbarna:)) És nagyon tartós! Előbb nő le, mint hogy kopna!
Csak ajánlani tudom!!! 5*!!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. január 27.

Csak ajánlani tudom!!! 5*!!

biolamánia

2013. május 3.

Tegnap este próbáltam ki egy tincsen, egyelőre a tövénél picit zöldes, mintha rajt maradt volna a por (elég nehéz volt lemosni az egy tincset), egyébként sötétbarna. Úgy tudom, 1-2 nap alatt oxidálódik, és akkor fekete lesz. Már alig várom. :) Addig is adok neki 4 pontot.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. május 3.

Az indigó szárított, zúzott levele. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint tonizáló, illatokat semlegesítő hatású összetevő. Használata egyre inkább elterjedt, mint természetes hajfestési alternatíva. A Wikipédia informciói alapján régen növényekből vonták ki, főleg az színagyag nevét viselő indigócserjéből, a ma a felhasznált indigó túlnyomó többsége viszont szintetikus. Az indigó önmagában kékesfekete, míg hennaporral vegyítve bronzbarna hajszínt eredményez.