Khadi

Ár:   3000 Ft   Kategória:   Hajfestékek
Lelőhely:   Müller   Bőrprobléma:   --
Vedd meg online a Organicharmony.hu-n 3 400 Ft-ért megnézem

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Mancsa, Módosítva: 2019. augusztus 5.

Lelőhely:   Müller
Kategória:   Hajfestékek
Vedd meg online: Organicharmony.hu, 3 400 Ft

A sötétszőke hűvös, magabiztos és megfelel a legújabb trendeknek. Ezzel a növényi hajfestékkel egyedi, matt hamvas sötétszőke színt érhetsz el a kezdeti hajszíntől függően: Az ősz vagy világos hajnak a világos- és a középszőke közötti hamvas árnyalatot kölcsönöz.
Hatékony összetevői, mint a gránátalma és a fekete dió gazdag hamvas sötétszőke színeredményt biztosítanak. Az Aloe Vera intenzíven hidratál.

Vegán és nem tartalmaz olyan mesterséges összetevőket, mint az ammónia, a peroxidok vagy a parabének.

Ár: 3 400 Ft , Eladó: Organicharmony.hu

Nessy

2020. június 23.

Majdnem napra pontosan 7 éve próbáltam ki először a Khadi-t.
2018 októberig, -néhány botláson kívül (Lush Hennatömb, Müller saját márkás henna)- hűségesen használtam, világosbarna, mogyoróbarna és sötétbarna színekben, néha keverve.
Akkor döntöttem el, hogy nem festem tovább a hajam, inkább lenövesztem. Sikerült is, kitartottam, nem mondom, hogy mindig könnyű volt, mert sokan le akartak beszélni, hogy igénytelen, hihetetlen mennyire idegen ez még mindig az embereknek, hogy egy fiatal nő lehet ősz! Én kb. fele-fele aranyában szürkés világosbarna és fehér hajú voltam most, 31 évesen. :) Lelkileg teljesen készen álltam arra, hogy ősz legyek és maradjak, de legyőzött a társadalom. Amikor velem egyidős, vagy esetleg idősebb emberek is hirtelen magázni kezdtek, mindenki úgy viselkedett mintha egy csapásra megöregedtem volna, csak a hajam miatt... mivel ugye semmi más nem változott, és sem a ruhatáram, sem a frizurám nem mondható mamásnak.
Na szóval szépen lassan, úgy döntöttem, hogy akármennyire elégedett vagyok a hajszínemmel, plusz a párom is odavolt érte....inkább befestem mert ez az állandó öregítés mások által már igencsak rosszul esett.

A lényeg: nagyon tetszik ez a sötétszőke árnyalat, az volt a tervem, hogy nem baj, ha csak az ősz hajszálakat vonja be, aranyos színűre, a rezes fényt szerettem volna elkerülni és ez sikerült is szerencsére. A világosbarna hajam is picivel sötétebb, teltebb árnyalatú lett, de ezt sem bántam. Elsőre az egész dobozzal el kellett használnom, a vállig érő hajamra, régebben mindig csak felet használtam, a második festésre szerintem már ebből is elég lesz a fél. A hatóidő nálam egy óra, zuhanysapka és törölköző alatt, rutinból megy már minden, nem méregetem a víz hőmérsékletét, felforralt és kicsit visszahűtött vizet használok. Ecsettel viszem fel, a festék szénaszagú és zöld színű. Az első napokban még alakul a szín, az első lemosás és száradás után nekem is látható volt egy kis zöldes fény, utána ideális esetben pár napig nem szabad hajat mosni, a második mosásnál eltűnt a zöld, csak a szép és természetes árnyalat maradt. Rendeltem azóta két dobozzal, mert most ez lesz a színem, az őszülés még várhat.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. június 23.

Majdnem napra pontosan 7 éve próbáltam ki először a Khadi-t.

sammy

2019. augusztus 31.

Enyhén őszülő sötétszőke, félhosszú hajam van, a végén régi vegyi festék lenövéssel. A Khadi középszőke színéről akartam váltani, hogy egységesebb legyen az összkép. Valószínűleg nem ártott volna egy előfestés ehhez az árnyalathoz, vagy pici hennát keverni hozzá, mert az eredmény elég borzasztó lett. Világos szürkésbarna, kékes fénnyel, helyenként zöldes, gondolom az indigónak hála. A férjem egyszerűen avantgardként jellemezte :)) Az eredeti hajszínem felett sem lett szép, gyanítom alapjaiban sem a legtökéletesebb színe khadinak. A maradékot már csak keverve fogom elhasználni, az tuti :D

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. augusztus 31.

Az indigó szárított, zúzott levele. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint tonizáló, illatokat semlegesítő hatású összetevő. Használata egyre inkább elterjedt, mint természetes hajfestési alternatíva. A Wikipédia informciói alapján régen növényekből vonták ki, főleg az színagyag nevét viselő indigócserjéből, a ma a felhasznált indigó túlnyomó többsége viszont szintetikus. Az indigó önmagában kékesfekete, míg hennaporral vegyítve bronzbarna hajszínt eredményez.