Khadi

Ár:   2330 Ft   Kategória:   Hajápolók
Lelőhely:   Müller   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Szendi, Módosítva: 2012. november 29.

Lelőhely:   Müller
Kategória:   Hajápolók

A reetha, azaz a mosódió héja szaponint tartalmaz, emiatt természetes tisztítóként történő használata évszázadok óta jól ismert. A reetha rendkívül kedvező hatású a hajra, tisztán és egészségesen tartja a fejbőrt, tartást és fényt ad a hajnak. Eltávolítja a szennyeződéseket, megszünteti a fejbőr viszketését, miközben nem változtatja a fejbőr természetes pH-értékét. Ideális érzékeny bőrűeknek és alkalmas azok számára, akik allergiásak a samponokban és szappanokban található vegyi anyagokra. Tusfürdőként is használható, kiválóan alkalmas háziállatok fürdetéséhez. Nem habzik! Használat: tisztításhoz a haj hosszától függően 1-2 evőkanál port keverjen el forró vízzel, hogy közepes sűrűségű pasztát kapjon. Miután kihűlt vigye fel a pépet nedves hajra, és a fejbőrre. Hagyja hatni 10-15 percig, majd alaposan öblítse le. Forró vízben áztatva, majd kihűlve kiváló arc- és testradír. Kondicionáláshoz: 2 evőkanál keveréket forraljon 2 csésze vízben, főzze 10 percig. Áztassa 1-2 órán vagy egy éjszakán át, másnap szűrje le, és használja a főzetet haj gyengéd tisztításához. Khadi Amla vagy Shikakai porral egyenlő arányban keverve még intenzívebben ápol.

Kerülje a szembejutást! Ha szembe kerül bő vízzel, azonnal öblítse ki.

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal (régi)

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal (régi)
powderwoman

redrick

2018. január 5.

Shikakai por helyett kaptam le a polcról, első használatkor maradt egy kevés az elődjéből, ezért összeöntöttem őket és bár külön-külön is megállják a helyüket, együtt az igazi a hatás. Forralt vízzel keverem simára a port, alaposan el kell benne dolgozni a csomókat, majd pihentetni az edényben negyedórát és a nedves hajra felvitt masszát törölközőbe bugyolálva is ugyanennyi ideig hagyom száradni. Utána folyó víz segítségével alaposan kidörzsölöm a hajamból, végül hígítatlan almaecetes öblítés neki, aztán ismét turbánban kivárok tíz percet szárítás előtt. Fürdéssel egybekötve nem olyan bonyolult és időigényes, mint amilyennek tűnik, telefonos időzítőkkel pedig lakáson belül bátran lehet más tevékenységeknek nekiállni a várakozási időben. A fejbőröm nagyon hálás, nem sebesedik, nem viszket, heti egy-két mosásra van szükség, sapkaszezonban elég változó, mennyire izzadok a fejfedő alá. A hajam fényes, van tartása és bár a Reetha magában nagyon szárítana, az almaecet jól kompenzálja ezt a hátrányt, szóval elég lassan zsírosodik. A 150 g-os kiszerelés másfél hónapig elég, tehát számomra gazdaságos.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. január 5.

Nessy

2013. augusztus 13.

Mivel a Khadi hajfesték olyan jót tett a fejbőrömnek(is), ezért kitaláltam hogy kipróbálom a gyógynövényes hajmosó port, hátha ez a megoldás, hogy két hajfestés között végig pikkelysömör mentes legyen a fejbőröm. Sajna a nagy kapkodásban a mosódió port vettem meg. Nagyon csalódott voltam, mikor észrevettem. Persze ennek ellenére egyből kipróbáltam! Mivel mosáshoz már régóta használunk mosódiót ezért a szagán nem lepődtem meg, nagyon büdös. Vízzel összekeverve elég gusztustalan lesz az állaga, a színe barna, hadd ne mondjam tovább! Főleg a hajtövekhez próbáltam felkenni, nem volt könnyű, pláne 15 percet várni ezzel a trutymóval a fejemen...de megérte, mert nagyon szép tisztának éreztem utána a fejbőrömet. A hajam nagyon dús lett, de egy kicsit kiszáradt, ezért mindenképpen kell használni valamilyen balzsamot, esetleg olajat, szerintem. Szerencsére száradás után nem lesz tőle büdös a haj. Amire még nagyon kell vigyázni, hogy nehogy szembe kerüljön, mert ugyan nem csíp, de rettenetesen karcol, sokkal rosszabb mint a homok! Alig tudtam szemcseppel eltávolítani a "szilánkjait", nagyon fájdalmas volt! Összességében nem rossz, de minden hajmosásnál biztos hogy nem fogom használni, ahhoz túl macerás...alkalomszerű fejbőrtisztításra megfelel. Ha elfogy, kipróbálom a gyógynövényes port vagy az egyik Khadi sampont(azt tuti egyszerű használni:).

Plusz: kipróbáltam arcradírnak is, arra viszont tökéletes annak, aki erős radírozásra vágyik! Gondolom testradírként is hasonlóan jól funkcionál. Az arcbőröm most egy jól ápolt babapopóval is felveheti a versenyt!:)

A vegyes érzelmek miatt 3 csillag.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. augusztus 13.

A vegyes érzelmek miatt 3 csillag.