Khadi

Ár:   2330 Ft   Kategória:   Hajfestékek
Lelőhely:   Müller   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Szendi, Módosítva: 2012. november 29.

Lelőhely:   Müller
Kategória:   Hajfestékek

A shikakai egy természetes hajkondicionáló, támogatja a haj növekedését és erősíti a hajat. A shikakai szaponint tartalmaz, mely vízzel érintkezve lágyan habzik. Indiában évszázadok óta használják hajmosáshoz és a haj ápolására. Tisztít, megelőzi az irritációt és a korpásodást, fényessé, erőssé és könnyen fésülhetővé teszi a hajat, megőrzi a fejbőr természetes pH-értékét. Rendszeres használata megakadályozza a hajszálak és a hajvégek töredezését. Használata: Kondicionáláshoz használja önmagában, ápoló hajtisztításhoz használja Khadi Reetha és Amla porral egyenlő arányban keverve. A haj hosszától függően 1-2 evőkanál port keverjen el forró vízzel, hogy közepes sűrűségű pasztát kapjon. Miután kihűlt vigye fel a pépet nedves hajra, és a fejbőrre. Hagyja hatni 10-15 percig, majd alaposan öblítse le tiszta vízzel. 30 perces hatóidővel fokozható a jótékony hatás. Senna/Cassia-val és friss citromlével keverve extra ápolást nyújt, selymessé és csillogóvá teszi a hajat.

Kerülje a szembejutást! Ha szembe kerül bő vízzel, azonnal öblítse ki!

Oila

2017. december 7.

Amlával és Reethaval keverve használom, nem egyenlő arányban, hanem a Shikakaiból van a legtöbb, mert a másik két összetevőről azt olvastam máshol, hogy száríthatnak. nagyon-nagyon olajos hajra szoktam használni. A pasztás megoldást ki sem próbáltam, mert olvastam, hogy nagyon macerás. Ami viszont bevált, és másoknak is szívből ajánlom: fél liter vízben két evőkanálnyi keveréket felforralni, 10 percig főzni, ahogy az ayurvedikus felhasználásnál írják a csomagoláson. Kávéfilteren lehet legszebben leszűrni (időigényes kissé), és a jól bevizezett hajra apránként önteni (ha van pl. sportkupakos palack, abból még jobb önteni a hajtövekre-fejbőrre koncentrálva, ami lefolyik, elég is a hajvégekre általában), kicsit átmasszírozni, öblíteni. Én almaecettel öblítek utoljára.

Ahogy említettem, extrém zsíros szokott lenni a hajam, amikor megmosom. Ez a sampon jól tisztít, de nem csikorgóan tisztára, ezért nem készteti a fejbőrt kompenzálásra és pánikszerű többlet faggyútermelésre. Vaddisznósörte hajkefét használok hajmosások között, ez szépen eloszlatja a hajtőtől az olajat a hajvégek felé, így nem tapasztalom, hogy a hajvégek szárazak lennének.

nekem eddig ez a legjobb hajmosószer nagyon rossz minőségű, kemény csapvíz mellett.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. december 7.

redrick

2017. november 20.

Időigényes, az illata furcsa, azonban jól tisztít, nem irritál (aki allergiásként sampont keres, tudja ennek az értékét), a hajam szép, puha, van fénye és tartása. Vizezés, felkenés, 10 perces pihentetés törölközőbe csavarva, lemosás, almaecetes öblítés, szárítás. Arcradírként is kipróbáltam, mert lekevertem az adagot és először nem volt időm hajat mosni, e célra nem adnék neki öt csillagot, de mivel samponnak vettem...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. november 20.

mnodulus

2017. január 28.

Amellett, hogy borzasztóan macerás és kellemetlen a szaga és az állaga is, szerintem az égvilágon semmi nem történt a hajammal. Ennyit az indiai natúr hajápolókkal tett próbálozásomról.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. január 28.

hessviky666

2015. január 30.

Amla és reetha porral egyenlő arányban keverve használtam, tette a dolgát és 3 evőkanálnyi fogyott összesen egy hajmosáskor (egy-egy ek. mindegyikből). Kicsit nehéz eltalálni az arányokat, de megéri. Szépen táplálja és dúsítja a hajat már az első alkalommal is.
Egyenlőre 4 csillag, mivel nem tudom, hogy meddig elég a 3 doboz.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. január 30.

Egyenlőre 4 csillag, mivel nem tudom, hogy meddig elég a 3 doboz.

Prnr

2014. december 2.

Nem volt rossz, jó volt utána a hajam tartása, ha ezt használtam, de az amúgy is kicsit száraz hajamnak nem volt annyira jó megoldás, kicsit mintha szárította volna a végeket. Ettől függetlenül nem pontoznám le, másnak jobban beválhat.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. december 2.

zengőalicia

2013. október 6.

Nagyon szeretem. Ez az egyetlen olyan termék, amivel a hajam nem egy, hanem két/három napot is kibír két hajmosás között. Az egyetlen hátránya, hogy enyhén barnára színez, ami azonban rendes samponnal való mosás után kijön, ha valaki számára nagyon zavaró.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. október 6.