KHUS+KHUS

Ár:   $84   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Bőröregedés

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Lamirabelle, Módosítva: 2021. január 14.

Ár:   $84
Kategória:   Szérumok, Kezelések
Bőrprobléma:   Bőröregedés

A szépség időtlen, az arcbőr pedig kortalan megjelenésűvé alakítható ezzel a finom, decens balzsammal. A látszólag egyszerű formula elegáns komponensei a leghatékonyabb öregedésgátló hatóanyagokat sorakoztatják fel a bőr megfiatalításához. A kivonatok szinergikus keveréke antioxidánsok, esszenciális ásványi anyagok, flavonoidok, vitaminok és polifenolok széles választékával táplálja és tonizálja az érzékeny, ekcémára, pattanásokra hajlamos, gyulladt, napkárosodott vagy foltos bőrt.

Antioxidánsok: Cannabidiol (CBD)
Hidratálók: Emblica Officinalis Seed Extract

Kendermagolaj. A tévhitekkel ellentétben a kendermag, így az olaja sem tartalmazza a kábító hatású delta-D-tetrahidro-kannabinolt (=THC), az ugyanis a növény virágos hajtásainak levelein elhelyezkedő mirigyekben van. A CosIng besorolása szerint bőrpuhító és bőrkondicionáló hatása van. A  kendermagolaj esszenciális zsírsavakban gazdag: 60-70%-ban linolénsavat (Omega-6), 15-25%-ban alfa-linolénsavat (Omega-3) és 1,7% gamma-linolénsavat (GLA) tartalmaz. Az összetevő a truthingaing és Paula Begoun szerint is kizárólag bőrpuhító hatással bír a bőrre, minden más állítás megalapozatlan (például, hogy képes meggyógyítani ekcémát), bár eszerint a tanulmány szerint GLA tartalma révén helyileg alkalmazva viszketéscsökkentő hatással lehet a száraz bőrre, e szerint a vizsgálat szerint pedig hasznos lehet az atópiás dermatitis tüneteinek kezelésében.

A Cannabidiol (rövidítése: CBD) a kender növény egyik, nem pszichoaktív hatóanyaga. A CBD-t por formájában vonják ki, viszont sokszor utána növényi olajjal keverik össze - mint például olíva-, kender- vagy kókuszolaj - innen származik a „CBD olaj” név. Bár még nem készült az összetevő bőrre gyakorolt hatásáról túl sok tanulmány, viszont azok elég ígéretesek: a CBD igazoltan gyulladáscsökkentő és bőrnyugtató képességekkel bír, így segíti az aknés, gyulladt bőr kezelését, valamint a túlzott faggyútermelést is segít normalizálni.