L'Artisan Parfumeur

Ár:   25 000 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: anonymous, Módosítva: 2014. április 29.

Ár:   25 000 Ft
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

A Passage d’Enfer tiszta és könnyű – mégis már-már delejes erővel bír. A lágy tömjént a legfinomabb fehér mósusz jegyek keltik életre, melyek egyenesen a hetedik mennyországba röpítenek. Modern parfüm, mely egyszerre sugároz ártatlanságot és mérhetetlenül szexi.

Ár: 3000 Ft , Eladó: emb1p3
Állapot: 10 ml , Helyszín: Budapest Nyugati, fizetés: személyes átvétel, utalás után postázom/fox

emb1p3

2021. április 15.

Pézsma és tömjén duettje. Nagyon erősen felidézte bennem a fiút, akibe 14 évesen szerelmes voltam, és akinek nagyon jellegzetes illata volt, keveréke a lakásban láncdohányzó szülőknek köszönhető kesernyés, levakarhatatlan füstszagnak és a dohányzást kompenzálandó, mértektelenül adagolt öblítő liliomos-levegős-pézsmás tisztaságillatának. Biztos vagyok benne, hogy voltak, akik nem is találták ezt kellemesnek, ő maga pedig egyáltalán nem érezte már, annyira megszokta az orra. Lehet, hogy emiatt az emlék miatt is, de számomra nagyon vonzó illat, magamon is, máson is. Nagyon karakteres ez a kesernyés, mégis légies tisztaság, valamennyire rokona Annick Goutal tömjénjének, ami azért könnyebben viselhető, mert még ennél is hűsítőbb, vizesebb és lágyabb. És a liliomos jegy is különös, a vágott virág alól már elpárolgott a víz, egy hete nem nyitott rá senki, az (ólomüveg)ablakon - ha már templom- rézsútosan beeső fénypászmákban látszik, ahogy táncol a por. Nem indolikus, viaszos jegy, van benne valami poros és száraz. Az újabb, extreme verziója fásabb, puhább, majdhogynem orientálisabb illat, nem ennyire légies, de mindkettő csodálatos. A nevét amúgy az Artisan első székhelyéről kapta elvileg, bár erről nem találtam pontosabb információt, talán laboratóriumuk lehetett ott, mert a passage d'Enfer nem épp frekventált utca, boltot nemigen érdemes ott nyitni. (És amúgy az eredeti utcanévnek nincs köze a pokolhoz, bármilyen misztikus lenne, vagy a latin 'kisebb utca', vagy a francia 'vaskapu' kifejezésekből származik, a Párizsból délre, Orléans felé kivezető kisebbik utcára vagy a városkapura utal, de persze ügyesen metaforává emelte a márka.)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. április 15.

MesMess

2020. augusztus 23.

Szerk.: a képen az eau d’encens változat van, én is arról írtam. Szerintem már nem kapható, de kipróbálom a ‘simát’, hátha ugyanaz.
Mintát kaptam belőle, nagyon megfogott. Pajzs leírása nagyjából fedi, amit én is érzek. Ez a tömjén fantasztikus, gondolom, a ceruzaillat/forgácsosság is ennek köszönhető. Rajtam nem nagyon változik az órák alatt, folyamatosan ez a megnyugtató, áhítatos templomos illat marad. Pont annyira füstös, hogy nem zavar, sőt. Testközeli (rajtam) és elég tartós is. (6 óra)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. augusztus 23.

Verona5

2019. december 3.

A tömjénszítta poros templompad szaga - 100%-ban, nekem se több, se kevesebb. Azt hiszem nem viselésre termett, csak játék az orrunkkal.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. december 3.

Pajzs

2018. november 5.

Lucifer, ha unatkozik, ceruzát farag: temérdek hullámos forgács pöndörödik-tekeredik kupacba a keze alatt. Skarlát, karmazsin, cinóber, szaturnuszvörös, rubin- és bíborpiros törmeléket maszál szét füsttől szürke ujjaival a hófehér papíron.
Hah, egyszer angyal volt!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. november 5.

Hah, egyszer angyal volt!

BitterSweet

2018. június 30.

Az én ízlésemnek sok benne a tömjén, de maga a koncepció hozza amit ígér: templom illat keveredik nagyon friss tusfürdővel. Tudni kell viselni, kell hozzá egy erős karizma.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. június 30.

pagangoddess

2018. június 27.

Egy kedves barátnőm Görögországból meglepett egy niche parfümminta csomaggal, amelyet ő maga válogatott össze. Ő személy szerint nagyon szereti a füstölős, tömjénes illatokat és a Heeley Cardinal minta mellett ez volt a másik "templomillat" a csomagban. Míg előbbi nekem túl erős, túlságosan éjféli mise, addig ez számomra annak lágyabb, finomabb, viselhetőbb változata. Amikor először próbáltam csuklón, szinte csak a liliomot éreztem ki belőle. Most, melegebb időben kipróbálva, nem csak csuklón, már sokkal inkább úgy illatoztam, mint egy katolikus templom, de mégsem annyira zavaróan, mint a Cardinal esetében - párom unszolására le is passzoltam anyumnak, bár nem hiszem hogy valaha is viselné majd. Viszont a L'Artisan változat akár egy sötét gothic klubban is megállná a helyét, s ennek reálisabb esélyét látom:) ^^

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. június 27.

Burya

2017. október 12.

Na, ez tényleg egy nagybetűs HŰHA! Az utóbbi időben a fejembe vettem, hogy mivel annyira szeretem a templomok jellegzetes illatát és a hozzá kapcsolódó békés hangulatot, felkutatom parfüm formájában is. A legtöbb tömjénes illat azonban zsákutca volt, már a papírra fújva is sok volt és nehéz, ráadásul gyakran keverték édes, ragacsos összetevőkkel, én viszont a hűvös és könnyed változatot kerestem. Aztán megakadt a szemem ezen és rendeltem belőle egy kis mintát. Nos, jelentem, megtaláltam a keresett templom illatot! Ez TÖKÉLETESEN ugyanaz az illat, még a több száz éves imapadok illatát is érezni vélem benne, és szinte látom magam előtt a magas, színezett ólomüveg ablakokon beeső szikrázó fényt a márványpadlón és a gótikus keresztboltozatok alatt elnyúló hosszú árnyékokat. Szakrális. Valóban ez a legkifejezőbb jelző erre az illatra. Egyet fújtam belőle magamra és még két nap után is éreztem (ami egyébként eléggé zavaró volt egy idő után), és ez alatt a két nap alatt rájöttem, hogy én inkább nem szeretnék ilyen illatú lenni. A templom illat a templomokba való, magamon rendkívül zavarba ejtő volt érezni. A mintát azért megtartom, néha nagyon jól esik beleszimatolni, már csak a hangulatáért is, de megvenni nem fogom, sosem fogyna el. Ez a 2 ml is kitart nekem vagy 10-15 évig.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. október 12.

Oeminoemi

2016. november 16.

Gyanta és nyirkos levegő

„Ahhoz hogy valami igazán rettentő legyen, általában szükségesnek tűnik a homály. Ha valamely veszéllyel teljes mértékben tisztában vagyunk, ha képesek vagyunk hozzászokatni szemünket, félelemérzetünk javarészt elszáll.” Edmund Burke javaslata helyett, inkább az orrunkra koncentráljunk. Milyen ez az illat? Ízlelgetem itt a nevét, már az sem kispályás. Gyönyörű, tiszta, kövekkel kirakott nagyvárosi út, sugárút, esetleg egy poros erdei út vagy fekete sárdagonyás út (nem) mindegy… Az illat földi, nagyon is, mindenféle értelemben. Benne van földi létnek minden keserűsége, félelme, szenvedése, izzadtsága és ezeknek az ellentéte is: a földöntúli boldogság ígérete, a felvillanó szenvedély, izzás, megbékélés. Gyanta, szurok, ázott pala, tűlevél, sok-sok nedvesség, köd jellemzi a kezdeteket. De felmelegszik, puhul barátságos hangnemre vált és hozza a meleg kuckó, pattogó tűz, kockás pléd, kipirult bőr, ölelés hangulatot. Tele van az illat ellentétekkel. Van benne valami fenséges és valami nyomorúságos is. Sötét, vaskos illatnak mondanám elsőre, ugyanakkor megmutatja légies oldalát is. A romantika korának a parfümje ez, egy vándor illata. Ha valaki ismeri Caspar David Friedrich, vagy Füssli festményit jó úton halad…

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. november 16.

Gyanta és nyirkos levegő

Dormir

2016. október 7.

Nehéz szavakba önteni ezt az illatot. Templom-füst, angyalillat, szakrális, veszélyes, misztikus, a lelked mélyén ismerős.
Könnyű,mint a szálló füst, nehéz és ősi, mint angyalok szárnyának verdesése.
Megkockáztatom, picit ijesztő is.
Hangulat-illat, nekem minden nap nem menne,de csodálatos.
A nedvdús liliom finom frissessége, a templomok oltárának sok százéves fás illata, régi imakönyvek pora, és az örökkévalóság jelenléte.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2016. október 7.

Könnyű,mint a szálló füst, nehéz és ősi, mint angyalok szárnyának verdesése.
Megkockáztatom, picit ijesztő is.
Hangulat-illat, nekem minden nap nem menne,de csodálatos.

Poldi

2016. augusztus 23.

Sziasztok!
Ez egy gyömbértől vibráló, liliomtól émelygő, fűszeres füst. Van benne valami, ami nem hagyja nyugodni az egyszerű parfümán lelkét. Valami, ami megfejtésre vár. Igazából nem is tudom hová tenni a hangulatát.

Olivia jó érzékkel alkotta meg, hogy tömjénes-füstös létére, viselni tudjuk a hétköznapokban is. Például a Heeley cég Cardinal nevű illata hangulatteremtésre fantasztikus, de viselni nem tudnám. De ez azért más.

update: Sajnos még egy csillagot levonok, mert így több nap elteltével, nem szívesen emlékszem vissza az illatára. Rájöttem, hogy nem volt túl felemelő érzés tesztelgetni.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. augusztus 23.

Sziasztok!