L'Artisan Parfumeur

Ár:   25 000 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: anonymous, Módosítva: 2014. április 29.

Ár:   25 000 Ft
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

A Passage d’Enfer tiszta és könnyű – mégis már-már delejes erővel bír. A lágy tömjént a legfinomabb fehér mósusz jegyek keltik életre, melyek egyenesen a hetedik mennyországba röpítenek. Modern parfüm, mely egyszerre sugároz ártatlanságot és mérhetetlenül szexi.

minta - L'Artisan Parfumeur Passage D’Enfer
Ár: 900 Ft + postaköltség , Eladó: Verona5
Állapot: próbált, Helyszín: Székesfehérvár, fizetés: fizetés banki előre utalással, postázás postán maradóra, vagy személyesen
Verona5

2019. december 3.

A tömjénszítta poros templompad szaga - 100%-ban, nekem se több, se kevesebb. Azt hiszem nem viselésre termett, csak játék az orrunkkal.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. december 3.

Pajzs

2018. november 5.

Lucifer, ha unatkozik, ceruzát farag: temérdek hullámos forgács pöndörödik-tekeredik kupacba a keze alatt. Skarlát, karmazsin, cinóber, szaturnuszvörös, rubin- és bíborpiros törmeléket maszál szét füsttől szürke ujjaival a hófehér papíron.
Hah, egyszer angyal volt!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. november 5.

Hah, egyszer angyal volt!

BitterSweet

2018. június 30.

Az én ízlésemnek sok benne a tömjén, de maga a koncepció hozza amit ígér: templom illat keveredik nagyon friss tusfürdővel. Tudni kell viselni, kell hozzá egy erős karizma.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. június 30.

pagangoddess

2018. június 27.

Egy kedves barátnőm Görögországból meglepett egy niche parfümminta csomaggal, amelyet ő maga válogatott össze. Ő személy szerint nagyon szereti a füstölős, tömjénes illatokat és a Heeley Cardinal minta mellett ez volt a másik "templomillat" a csomagban. Míg előbbi nekem túl erős, túlságosan éjféli mise, addig ez számomra annak lágyabb, finomabb, viselhetőbb változata. Amikor először próbáltam csuklón, szinte csak a liliomot éreztem ki belőle. Most, melegebb időben kipróbálva, nem csak csuklón, már sokkal inkább úgy illatoztam, mint egy katolikus templom, de mégsem annyira zavaróan, mint a Cardinal esetében - párom unszolására le is passzoltam anyumnak, bár nem hiszem hogy valaha is viselné majd. Viszont a L'Artisan változat akár egy sötét gothic klubban is megállná a helyét, s ennek reálisabb esélyét látom:) ^^

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. június 27.

Burya

2017. október 12.

Na, ez tényleg egy nagybetűs HŰHA! Az utóbbi időben a fejembe vettem, hogy mivel annyira szeretem a templomok jellegzetes illatát és a hozzá kapcsolódó békés hangulatot, felkutatom parfüm formájában is. A legtöbb tömjénes illat azonban zsákutca volt, már a papírra fújva is sok volt és nehéz, ráadásul gyakran keverték édes, ragacsos összetevőkkel, én viszont a hűvös és könnyed változatot kerestem. Aztán megakadt a szemem ezen és rendeltem belőle egy kis mintát. Nos, jelentem, megtaláltam a keresett templom illatot! Ez TÖKÉLETESEN ugyanaz az illat, még a több száz éves imapadok illatát is érezni vélem benne, és szinte látom magam előtt a magas, színezett ólomüveg ablakokon beeső szikrázó fényt a márványpadlón és a gótikus keresztboltozatok alatt elnyúló hosszú árnyékokat. Szakrális. Valóban ez a legkifejezőbb jelző erre az illatra. Egyet fújtam belőle magamra és még két nap után is éreztem (ami egyébként eléggé zavaró volt egy idő után), és ez alatt a két nap alatt rájöttem, hogy én inkább nem szeretnék ilyen illatú lenni. A templom illat a templomokba való, magamon rendkívül zavarba ejtő volt érezni. A mintát azért megtartom, néha nagyon jól esik beleszimatolni, már csak a hangulatáért is, de megvenni nem fogom, sosem fogyna el. Ez a 2 ml is kitart nekem vagy 10-15 évig.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. október 12.

Oeminoemi

2016. november 16.

Gyanta és nyirkos levegő

„Ahhoz hogy valami igazán rettentő legyen, általában szükségesnek tűnik a homály. Ha valamely veszéllyel teljes mértékben tisztában vagyunk, ha képesek vagyunk hozzászokatni szemünket, félelemérzetünk javarészt elszáll.” Edmund Burke javaslata helyett, inkább az orrunkra koncentráljunk. Milyen ez az illat? Ízlelgetem itt a nevét, már az sem kispályás. Gyönyörű, tiszta, kövekkel kirakott nagyvárosi út, sugárút, esetleg egy poros erdei út vagy fekete sárdagonyás út (nem) mindegy… Az illat földi, nagyon is, mindenféle értelemben. Benne van földi létnek minden keserűsége, félelme, szenvedése, izzadtsága és ezeknek az ellentéte is: a földöntúli boldogság ígérete, a felvillanó szenvedély, izzás, megbékélés. Gyanta, szurok, ázott pala, tűlevél, sok-sok nedvesség, köd jellemzi a kezdeteket. De felmelegszik, puhul barátságos hangnemre vált és hozza a meleg kuckó, pattogó tűz, kockás pléd, kipirult bőr, ölelés hangulatot. Tele van az illat ellentétekkel. Van benne valami fenséges és valami nyomorúságos is. Sötét, vaskos illatnak mondanám elsőre, ugyanakkor megmutatja légies oldalát is. A romantika korának a parfümje ez, egy vándor illata. Ha valaki ismeri Caspar David Friedrich, vagy Füssli festményit jó úton halad…

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. november 16.

Gyanta és nyirkos levegő

Dormir

2016. október 7.

Nehéz szavakba önteni ezt az illatot. Templom-füst, angyalillat, szakrális, veszélyes, misztikus, a lelked mélyén ismerős.
Könnyű,mint a szálló füst, nehéz és ősi, mint angyalok szárnyának verdesése.
Megkockáztatom, picit ijesztő is.
Hangulat-illat, nekem minden nap nem menne,de csodálatos.
A nedvdús liliom finom frissessége, a templomok oltárának sok százéves fás illata, régi imakönyvek pora, és az örökkévalóság jelenléte.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2016. október 7.

Könnyű,mint a szálló füst, nehéz és ősi, mint angyalok szárnyának verdesése.
Megkockáztatom, picit ijesztő is.
Hangulat-illat, nekem minden nap nem menne,de csodálatos.

Poldi

2016. augusztus 23.

Sziasztok!
Ez egy gyömbértől vibráló, liliomtól émelygő, fűszeres füst. Van benne valami, ami nem hagyja nyugodni az egyszerű parfümán lelkét. Valami, ami megfejtésre vár. Igazából nem is tudom hová tenni a hangulatát.

Olivia jó érzékkel alkotta meg, hogy tömjénes-füstös létére, viselni tudjuk a hétköznapokban is. Például a Heeley cég Cardinal nevű illata hangulatteremtésre fantasztikus, de viselni nem tudnám. De ez azért más.

update: Sajnos még egy csillagot levonok, mert így több nap elteltével, nem szívesen emlékszem vissza az illatára. Rájöttem, hogy nem volt túl felemelő érzés tesztelgetni.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. augusztus 23.

Sziasztok!

Vuk2

2016. május 15.

Azt hiszem, megreformálták, vagy csak én változtam meg? Ma már nem hozza azt, amit al eső találkozásunkkor.

Jópár éve ő volt az első niche, amit próbáltam. Sorsszerű találkozás volt, ajándékba kaptam a mintát a többi, tudatosan választott mellé. Nem is értettem, miért pont ő? Hogy jövünk össze a tömjén meg én?
Aztán pont a tétnélkülisége miatt őt teszteltem aznak este, és nem hagyott elaludni. Fölkavarta a kis lelkemet rendesen.:)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. május 15.

szeliger

2014. október 24.

Már 15 éve, hogy Olivia Giacobetti megalkotta ezt a szépséges illatot. Nehéz szavakba önteni, mint ahogyan nehéz egy jó festményről vagy egy nagyszerű zenei élményről mesélni azoknak, akik még nem élték át. Illatrajongóknak kihagyhatatlan darab, tessék kipróbálni! Alapvetően nem szeretem a tömjénes illatokat magamon, ez azonban egy nagyon könnyed, légies illat, olyan mint egy buborék. Kifújást követően rendszerint pár másodpercig szinte fullasztó poros illatot érzek, ezután kezdi megmutatni magát. Legszebb oldalát mutatva olyan, mint egy felfelé szálló vékony fehér tömjénfüstfelhő, amit leheletnyi liliomos virágillat kísér. Ugyanakkor nagyon törékeny illat is, a bőr legkisebb változására is érzékenyen reagál, rosszabb pillanatokban a poros jelleg a háttérben érezhető. Biztonságos hatósugarú, nem fogja idegesíteni a viselőjének a környezetét, tartóssága 4-6 óra. Csuklót orrhoz növesztő illat, imádom szaglászni, de azért valahol úgy vagyok vele, mint az új könyvek illatával: azt is nagyon szeretem, de biztos, hogy nem fújnám magamra, ki akarna könyvszagú lenni? Nekem is mindössze 1 ml fiolám van ebből az illatból, elég is lesz ennyi, viszont ennyit muszáj tartani belőle, mert soha, sehol még hasonlót nem éreztem. (Ja és a névről, a francia nyelv nagyon gazdag, hogy 'út a pokolba' vagy 'a pokol kapuja', azon el lehet mélázni, de kering egy olyan változat is, hogy az egész névadás mögött a L'Artisan párizsi címe áll, ez egy létező utcanév.)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2014. október 24.