L'Artisan Parfumeur

Ár:   58 000 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Kata791, Módosítva: 2014. szeptember 11.

Ár:   58 000 Ft
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

Az Explosions d'Emotions sorozat tagjaként 2013-ban kiadott uniszex illat.

Illatjegyek: írisz, bőr, sáfrány, whisky, lebendula, rózsa, pézsma

Az Orr Bertrand Douchafour.

fritz.aniko

2021. október 6.

Az én bőrömön a következőképpen működik:

Mikor kifújom ami először, nagyon erősen dominál a velúrbőr illat. Nem egyszerű bőr illat, annál egy kicsit 'szúrósabb'. Olyan, mint amikor elmegyek táskát venni.
Ahogy a velúr halványodik érezni whisky illatát, és a pézsmát, mellette pedig halványan a velúrbőrt. Ha ebben a fázisában szagolgatom a kezem csak annyi jut eszembe, hogy egy ilyen illatú férfit szeretnék.
Kicsit később érezni a sáfrányt és a levendulát: itt már kezd melengetőbbé válni az illat.
Ezt követően pedig - számomra - a legszomorúbb rész: miután körülbelül egy óra alatt leszárad az illat, a bőröm gyakorlatilag vaníliás cukor szagú, vagy két órán keresztül.

Ha a lezárása nem lenne ilyen cukorkára emlékeztető, akkor szeretném ezt az illatot, de így nem.
Egy biztos: azzal, hogy egysíkú az illat, nem lehet megvádolni.

Update: attól függetlenül, hogy a bőrömön unalmasra szárad - elég erős függőséget okoz. Habár utóbbi miatt nem-el szavaztam rá, a mintája még megvan és időnként előveszem szaglászni :D

Update2.0: bőrön és hajon hamar elillan. De. Nem szoktam parfümöt ruhára fújni, tegnap a csuklóm mellé ment a fújás, rá a fölsőmre és így másnapra is megmaradt az illat.

Uüdate 3.0: az hogy van hogy négy évvel később hiányzik ez az illat?

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. október 6.

Az én bőrömön a következőképpen működik:

Egy biztos: azzal, hogy egysíkú az illat, nem lehet megvádolni.

Uüdate 3.0: az hogy van hogy négy évvel később hiányzik ez az illat?

Myrtle

2020. augusztus 18.

A napokben érkezett hozzám ez a csodaillat, amelyet ezúton is köszönök Erikának. Egy ideje elkezdtem kísérletezni a merészebb, nem komform illatokkal, és az olvasott vélemények alapján különlegesnek ígérkezett. Nem kellett csalódnom benne, nem egy hétköznapi illat. Rajtam elsősorban a whisky illata dominál, jófajta, tölgyfahordós kiadásban. Leszáradásában valóban érezni a bőrt és egy kicsit száraz, púderes íriszt, szerencsére nem édesedik be. Kissé emlékeztet a Putain des palaces-ra, viszont annál jóval markánsabb, feltűnőbb. Valószínűleg a hűvösebb, őszi idő lesz számára a megfelelőbb, de nyáron is viselni fogom, ha polgárpukkasztani támad kedvem. :P

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. augusztus 18.

Terka25

2018. december 1.

Mostanra eljutottam oda a parfümökkel kapcsolatban , hogy tényleg csak olyanokat tartok meg , amit imádok használni . Ő az egyik ilyen . 😍 Velúrbőr , nagyon ,szinte szúr kifújáskor . Tényleg olyan illata van , mint egy velúrbőr kabátnak ,de nekem ez nagyon bejön . Később édes , poros likőrös illattá alakul , ami egész nap kíséri viselőjét . Hatósugara nem nagy , sőt.....mégis egyszerűen függőséget okoz. Megunhatatlan .

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. december 1.

nyuszo

2018. október 31.

Kedvenc L' Artisan-om!
Kifújáskor finom velúrbőr és whisky...
Majd beédesedik, egy komfortos, puha, mégis szexi íriszes-pézsmás illattá....
Folyton csak szagolnám és szagolnám....
Addiktív...!!!

Fiam szerint olyan illata van, mint egy vadonatúj edzőcipőnek ( ami egy fiatal sráctól, az egyik legnagyobb bóknak számít :))
Amúgy tetszik is neki....
A Traversee du Bosphore-t lenyúlta, ezt nem adom!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. október 31.

Kedvenc L' Artisan-om!
Kifújáskor finom velúrbőr és whisky...
Majd beédesedik, egy komfortos, puha, mégis szexi íriszes-pézsmás illattá....
Folyton csak szagolnám és szagolnám....
Addiktív...!!!

Amúgy tetszik is neki....
A Traversee du Bosphore-t lenyúlta, ezt nem adom!

Chrissy

2018. október 21.

A név alapján valami lágy, bőrközeli, bújós- símogató kis illatra számítottam, de az összetevők alapján egy teljesen más kép tárult elém, ír tájak, zöld fű, felhős ég, borús idő, szemerkélő eső... íriszek nyílnak a mezőn. Ázott bőrdzseki, rózsás parfüm, verejték és whiskey illatának elegye érződik a falu kedvenc pubjában.
A valóság is ilyen, mint amit elképzeltem, ez az illat is L'artisan-osan különleges, élményt ad, hatása van, és semmire sem hasonlít.
Van benne halványan valami animális is, széna es lószag, de, ami elsőre eszembe jutott róla, az egy régi, poros bőrcipő szaga, amit frissen kentek be cipőkrémmel. Ez a kép végig előttem volt, ahogy szaglásztam. Érzek ki belőle egy kis bútorápoló illatot is.
Sajnos úgy tűnik én nem tudok L'Artisan illatot viselni, valahogyan mindegyik olyan illatú számomra (vagy rajtam), ami nekem nem parfüm, hanem illatélmény, ami csak arra való, hogy megszagoljam és társítsak hozzá egy képet...Mint egy hely, amit szívesen megnézek természetfilmen, vagy interneten, de nem szeretnék személyesen, fizikailag oda menni soha...nekem ilyen például az óceán mélye, nagyon érdekel, de nincs az az isten, hogy én oda alámerüljek.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. október 21.

auberginecat

2018. június 27.

Nagyon kíváncsi voltam már régóta erre az illatra, a jegyek alapján arra számítottam, hogy tetszeni fog. Szeretem a bőrös-likőrös kompozíciókat, és tőle is a szokásos és egyben bevált megoldást vártam, de ez teljesen más tészta. Rajtam egy az egyben olyan szaga van, mint a büki gyógyfürdő vizének, miután rámszáradt a napon. Furcsa. Nem tudom hová tenni. A leszáradása jobban tetszik, érződik benne a whisky, illetve az írisz. Azt mondanám, hogy illatélménynek roppant különleges, és mindenképp érdemes kipróbálni, de számomra ez hordhatatlan, nem egy hétköznapi értelemben vett parfüm koncepció. Az üvege csodás.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. június 27.

havana74

2018. május 12.

Amikor ifjú pályakezdő élelmiszeripari mérnökként vendégmunkás voltam Szombathelyen, azt a kevéske szabadidőmet ami volt a napi reggel fél 6 és este fél 6-on kívül, no ez még nem a plázák kora volt, értsd 1997-ben vagyunk...szóval a szombat délelőttjeimet táskaboltokban töltöttem. Volt egy kis üzlet csupa olasz bőráruval, az önjutalmazás jegyében vettem is egy sötétkék Amici táskát, ami 20 évig! szolgált engem. No ennek a belsejébe ha beleszippantottam, éreztem ugyanezt az illatot. A szép emlékek felidézésére köszönetképp adok egy hármast, amúgy csak illatélmény, hordhatatlan saját bőrön szerzett tapasztalatom szerint... De én egy tubarózsás, megavirágcsokros, teklagyögysoros, klasszik nyanya vagyok. :-)
Aki kíváncsi, próbálja ki!

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. május 12.

Aki kíváncsi, próbálja ki!

Kedi81

2018. március 21.

Elsőre nagyon bőrös,majd tényleg érezhető a whisky is benne a bőrömön,és ennyi.....mire kezdene kibontakozni a többi összetevő már semmit se érzek,mert elillant az egész rólam,ez már nem is tudom hányadik L'Artisan illat,amivel így járok,azt hiszem fel is hagyok a kísérletezgetéssel,valahogy ezeket az illatokat nem nekem találták ki,nem kompatibilisek a bőrömmel.....:-(((

Vagy lehet azért bőr a bőröm a neve,mert eggyé válik vele,beissza a bőröm?!?!?:-))))

Csak a különleges összetevők és a szép üvege miatt kap tőlem 3 csillagot,sajnos nagy csalódás számomra:-(

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. március 21.

GNóri

2018. január 13.

Régóta vágytam rá, hogy kipróbálhassam ezt az illatot. A vélemények alapján elég megosztó, és mindenkin más arcát mutatja, így nem igazán tudtam, hogy mire számítsak. Ahogy olvastam, azért abban a legtöbb véleményező egyetértett, hogy erősen bőrös, így nagyon meglepett, hogy rajtam nyoma sincs ennek az erős bőrösségnek, de sem a púderességnek, sem a fertőtlenítő szagnak. Abszolút a levendula dominál, amit kiegészít egy kis írisz, egy kis whiskey, és egy kis minimális bőr. Selymes, puha, bújós illat. Most a hóesésben kicsit idegen, de tavasszal szerintem egy csoda lesz. Egyedül a tartósságával nem nagyok kibékülve, rajtam nagyon illékony.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. január 13.

Verona5

2018. január 11.

Kifújáskor olyan benzines fertőtlenítő szagú, mint amit a vérvételkor felfújnak a karodra és várod a kis szurit. Huuuu, ez nem is parfüm. Azután győzködöm magamat, hogy ez a száraz illat, ez nem is benzin, hanem velúrbőr. Hát hiszen itt mindenki erről ír, hogy bőrös, de nem az a cipőbőr illat, hanem száraz tömeges erős velúr tompa szaga, raktárnyi mennyiség. Aztán túl kell élni 15-30 percet és bepúderesedik - hoppá, ez lesz az írisz, amit egyébként sem csípek a parfümökben. Hogy a többi összetevő hol bujkál? A jó ég tudja csak. Én csak kettőt érzek. Szóval a világért sem jutna eszembe róla egy összebújós éjszaka, meg bőröm találkozása egy másik emberi bőrrel. Ezt valami állatfajtáról mintázták - másoknak. Elnézést a csodálóitól, örülök ha rajtuk működik, de én a magam bőrét másra tartogatom ;)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. január 11.