L'Occitane

Ár:   16 200 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   L'Occitane márkaboltok   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Kardvirág, Módosítva: 2020. június 19.

Ár:   16 200 Ft
Lelőhely:   L'Occitane márkaboltok

A cédrusfák közti tiszta szellő illatát idéző Cédrus & Narancs Eau de Toilette citrusos fás illata az elegáns és izgalmas férfiaknak készült. A szikrázó narancs jegyei lendületes összhangot teremtve törnek elő a citrommal és a bergamottal, miközben a cédrusjegyek intenzitást adnak a vetiver és pézsa alapnak.

A Cédrus & Narancs Eau de Toilette a La Collection de Grasse termékcsalád tagja. A termékcsalád a parfüméria "fővárosáról", a provence-i Grasse-ról kapta a nevét, ahol a történelem során a helyi növények aromáját értékes távol-keleti illóolajokkal ötvözték.

Fejjegy: Narancs, Citrom, Bergamott, Fenyőtű

Szivjegy: Cédrus

Alapjegy: Vetiver, Pézsma

emb1p3

2016. január 26.

Ugyan én nem elegáns és izgalmas férfi vagyok, hanem csak egy közepesen unalmas, nem túl elegáns fiatal nő kötött pulcsiban, de ez nem tartott vissza a vásárlástól. A L'Occitane virágos illatai az én skálámon abszolút női illatok, a férfiaknak pozícionáltak pedig uniszexek, szóval a zöldebb illatokat kedvelő nők bátran próbálkozzanak velük. Ahogy az összes többi, a Cédrus és narancsvirág is kőbalta egyszerűségű: egy kiválóan balanszírozott, se túl édes, se túl keserű narancskoktéllal nyit, majd gyönyörű, nem túl pézsmás cédrusakkorddá szárad le. Ellene szól viszont, hogy ez 1-2 óra alatt lezajlik, tova is tűnik az illat, a tartóssága döbbenetesen gyatra tehát, illene cologne-nak nevezni. Ehhez képes felháborító az ára. Azokban a boldog időkben, amikor a törzsvásárlók a szülinapjuk hónapjában egy terméket vehettek féláron, akkor én kiperkáltam a 8000 forintot, ugyanis ez a legjobb értelemben vett, erőlködésmentes egyszerűség nekem megért annyit, akkor is, ha naponta négyszer újrafújtam. Most, hogy már csak 10-20% kedvezményt kapnak az ünnepeltek, elbúcsúztam az én szeretett cédrusomtól, mert hát maximum jóindulatú szimpátia, amit érzek iránta, nem szerelem. Ha valaki 16 ezerért akar parfümöt eladni, az legyen kedves komponál(tat)ni, ne csak összekutyulni 3-4 teljesen evidensen összeillő illatjegyet, kedves L'Occitane.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. január 26.